Aký obsah je potrebný pre internetový obchod: úplný zoznam s odporúčaniami

Čo napísať na hlavnej stránke internetového obchodu a v produktových kartách, ako jasne štruktúrovať štruktúru, prečo potrebujete firemný blog - Zhromaždil som v tomto článku všetky posvätné znalosti o plnení on-line nákupných stránok.

"Ak by mal byť Nikanor Ivanovič s perami a Ivanom Kuzmichom pripútaný k jeho nosu, ale aby si zobral nejaký výkyv, ako napríklad Baltazar Baltazarych, a možno k tomu pridala aj peknosť Ivana Pavlovicha - okamžite by som sa rozhodol", - Agafya z Gogolovho" Manželstva "trpel pochybnosťami, takže je to s nami: na jednej stránke - chic opisy, na druhej strane - články odbornej blogu v profesionálnej kvalite, na treťom - spätná väzba a interaktívne a spolu v jednom internetovom obchode - toto je stále veľká rarita, pokúsme sa zostaviť puzzle?

V článku uvádzam odkazy na iné publikácie nášho blogu, ktoré sa prelínajú s touto témou. Preto sa nebojte nasledovať odkazy v texte, vedú k iným užitočným materiálom.

Domovská stránka

Na hlavnej stránke webu sú pravidlá rovnaké pre všetkých: predajcov autodielov a dámskeho oblečenia, futbalových loptičiek a smartfónov. Už sme uviedli príklady dizajnu hlavných stránok. Pozrime sa, ako to platí konkrétne pre internetové obchody.

Existujú dva hlavné spôsoby, ako urobiť domov: povedzte o internetovom obchode a poskytnite relevantné informácie kupujúcemu.

Bannerové reklamy môžu viesť k predajným stránkam, určitým kategóriám produktov alebo k stránkam, ktoré potrebujete propagovať vo výsledkoch vyhľadávania. Ak chcete propagovať blog - poďme naň odkazovať, bola prijatá nová kolekcia - poskytnúť odkazy na túto stránku, morské plody sa nepredávajú dobre - čitateľa fascinujú receptom.

Neexistujú žiadne univerzálne pravidlá: každý rozhoduje o tom, čo má dať na hlavnú. Zdá sa mi, že kombinácia vyššie uvedených techník bude optimálna: krátky text „O nás“, ktorý povie novému používateľovi, kde má, a aktuálne informácie o reklame.

O spoločnosti

Informácie o spoločnosti je možné umiestniť do samostatnej časti menu, aby neboli užívatelia. Ľudia prichádzajú na stránku kúpiť tovar a nečítajú si históriu vašej značky. Preto je lepšie dať miesto na hlavnú pre predaj bannery alebo predajné hity - záleží na tom, čo je pre vás relevantnejšie.

Ako napísať text "O spoločnosti" je popísaný v našom sprievodcovi krok za krokom. Ak okrem tovaru ponúkate aj služby - vynikajúce. Vložte ju do samostatnej časti. Pozrite si, ako vytvoriť stránku „Služby“ na príklade rôznych obchodných oblastí.

výber

Konverzia internetového obchodu závisí od toho, ako je katalóg štruktúrovaný v katalógu. Ak sa užívateľ dostane k požadovaným kartám pre dva alebo tri kliknutia - skvelé. Napríklad, človek chce objednať kebab doma, robí dve kliknutia: kategória "Mäso", podkategória "Bravčové mäso". Ak je príliš veľa podkategórií, ukáže sa, že cesta k požadovanému produktu je príliš dlhá a trnitá - to je zlé. Existujú aj iné úskalia - o nich sa môžete dočítať v článku o typických chybách v katalógoch internetových obchodov.

Aby užívateľ mohol rýchlo nájsť potrebné tovary, vyvinul systém filtrov podľa ceny, pohlavia a veku CA, značky. Alebo spustite vyhľadávanie na stránke, ktorá poskytne požadované výsledky.

Najvyššie tržby

Internetové obchody často robia samostatné stránky, kde momentálne hovoria o predajných hitoch. Jedná sa o výrobky, ktoré sú najviac dopytu medzi kupujúcimi. Napríklad v tejto sezóne je každý blázon na bikiny plavky a banán-ochutené smoothies. Dajte ich do sekcie hitov: ľudia majú sklon dávať do módy, čo znamená, že váš predaj sa zvýši. Ak sa navyše a zľavy na make - šance na nákup zvýši ešte viac.

Nové položky

Sekcia je pravdepodobnejšia pre pravidelných a sofistikovaných zákazníkov, ktorí nie sú prvýkrát pri pohľade do vášho obchodu a čakajú na niečo nové. Môže to byť vzácny neobvyklý tovar, skutočné zbierky, tovar, ktorý už dlho čaká. Je vo vašom záujme, aby ste vopred oznámili príchod nových produktov s cieľom pripraviť používateľov. Ak na hlavnú stránku umiestnite informácie o aktualizáciách, konverzia stránky sa môže výrazne zvýšiť.

Predaj, zľavy, propagačné akcie

Vážená časť, kde sa väčšina používateľov pozerá - zaujímalo by ma, aké zľavy sú dnes. Vzrušenie je pridané k túžbe ušetriť peniaze: čo keď sa ukáže, že si kúpi skvelú vec za cent! S pomocou propagačných akcií a zliav môžete nielen prilákať kupujúcich, ale aj výrazne zvýšiť predaj.

Predajná časť by nemala byť obmedzená na dva alebo tri produkty. Dajte kupujúcemu možnosť voľby - nižšie ceny na mnohých položkách. Na konci, môžete spomaliť smiešne sto rubľov: malá zľava je tiež zľava. Z vás nestratí, a kupujúci je pekný. Prečítajte si o ďalších tajomstvách v materiáli "10 faktov o zľavách, ktoré by ste mali vedieť."

Blog Online obchodu

Hlavnou funkciou blogu je užitočný obsah a zvyšujúca sa lojalita čitateľov. Ak publikujete naozaj zaujímavé články autora a nie dotlač z internetu, dôvera vo vašu značku rastie. Zároveň môže byť blog účinnou marketingovou zbraňou.

Už sme dali cool príklady dizajnu blogy spoločnosti - vziať, používať. Prečo existuje - máme skvelý zoznam nápadov pre firemný blog, ktorý je dosť dlhý čas. Teraz zvážte niekoľko spoločných tém. Ak pracujete v inom odvetví - môžete si vziať príklady zbrane.

Blog online obchodu s výrobkami je skutočnou slobodou pre kreativitu. Publikovať jedinečné recepty, vykonávať workshopy, dávať tipy na skladovanie výrobkov, život hacking, ako ušetriť a variť na obed tisíc rubľov za týždeň.

Báječné jedlo blog. Venujte pozornosť počtu značiek a sekcií v hlavičke

Módny blog je rajom pre tých, ktorí sledujú trendy. Pozrite sa na aktuálne témy, buďte prvý, kto diskutuje o nových položkách, urobte výber fotografií z módnych prehliadok, ukážte jasne, čo máte na sebe. Chic theme - vytvorenie oblečenia pre každý deň. Samozrejme, z vášho obchodu.

V blogu internetového obchodu s elektronikou budú vhodné podrobné prehľady produktov, kompilácie vrcholov a porovnanie podobných modelov podľa charakteristík, napríklad najlepších 10 najlepších čínskych smartfónov. Nebuďte leniví čítať a prekladať zahraničné články - byť informačným lídrom.

Hodnotenie zákazníkov

Človek je spoločenské zviera, pri nákupe tovaru je dôležité, aby sme vedeli, čo si o ňom myslia iní. Ak je väčšina hodnotení negatívnych - s najväčšou pravdepodobnosťou budeme zaistení a odmietneme kúpiť, aj keď sme pôvodne plánovali vykonať objednávku. A naopak: dobré recenzie od iných ľudí môžu tipovať váhy na pozitívne rozhodnutie.

Už sme písali o tom, ako inšpirovať zákazníkov k recenziam. Predstavte si, že ste už dostali spätnú väzbu - teraz musíte použiť spätnú väzbu na podporu

Podmienky objednávky

Je jasné, že každý vie, ako nakupovať online a robiť objednávky medzi šálkou kávy a obľúbenou verejnosťou v sociálnej sieti. Je známe, že na produktových kartách sú veľké tlačidlá „Buy“, ktoré je ťažké vynechať. A predsa, sekcia "Podmienky objednávky" je lepšie urobiť samostatný blok - obzvlášť pozorne a pozorne.

V tomto bloku nestačí povedať, ako uskutočniť nákup. Eka nevidal - vyberte produkt a zadajte údaje o karte. Podmienky objednávky sú zmluva, dohoda medzi vami - predávajúcim a zákazníkom - kupujúcim. V ňom, ako v každej zmluve, uvádzate práva a povinnosti zmluvných strán, evidujete informácie o tovare, postup pre ich nadobudnutie, ceny, spôsoby nákupu, spôsoby dodania, záruky za tovar, postup pri vrátení tovaru.

FAQ alebo Zákaznícka pomoc

Aj keď v iných častiach podrobne vysvetlíte, ako nakupovať tovar, vydávať refundácie a ako dlho trvá dodanie, je lepšie urobiť blok otázok a odpovedí. Ako prax ukazuje, len málo ľudí číta dlhé dohody, ale krátke FAQs prichádzajú s ranou. Ich zoznam je jednoduché: zaškrtnite najčastejšie kladené otázky manažéra zákazníkmi a odpovedajte na ne čo najpodrobnejšie. Tým sa skráti čas, ktorý zamestnanci strávia pri rozhovoroch so zákazníkmi.

Kontaktujte nás

Už sme napísali, ako kreatívne usporiadať stránku "Kontakty". Hlavná vec, ktorá by mala byť v bloku, je, ako vás kontaktovať: adresa, telefón, e-mail, instant messenger. Ak majú vaši zamestnanci iné telefónne čísla a adresy, uveďte všetko. Ak existujú spoločenstvá v sociálnych sieťach - klikacie ikony. Formulár spätnej väzby sa do tohto bloku dokonale zmestí.

Najdôležitejšou položkou v časti „Kontakty“ sú mapy, kde nájdete kanceláriu spoločnosti alebo adresy dodacích miest podľa mesta. Posledná je pracovne náročná práca, ale predstavte si, ako uľahčíte život svojim klientom!

Bonusový program

Jedným zo spôsobov, ako prilákať zákazníkov - bonusy, ktoré sú dané s nákupom alebo činnosťou na stránke. Bonusy sú uvedené za spätnú väzbu, komentár napísaný v blogu, príťažlivosť iných zákazníkov - sprostredkovanie marketingu. Môžu byť uložené a použité pri ďalšom nákupe. Každý obchod sám vyvinie bonusový systém: spravidla sa nelíši od podobného systému offline obchodov.

diskrétnosť

Mnohé stránky vrátane internetových obchodov vytvárajú zásady ochrany osobných údajov. Potrebujú ju všetci? Ak pracujete s klientmi z krajín EÚ, naučte sa nové pravidlá pre prácu s osobnými údajmi Európanov. Existujú aj miesta, v ktorých je ochrana údajov nevyhnutnosťou. Napríklad len málo ľudí chce zažiariť tvár v online obchode so sex-tovarom: kuriérske volanie alebo list na poštu môže byť nepríjemným prekvapením pre kolegov alebo rodinných príslušníkov kupujúceho. To znamená, že zamestnanci internetového obchodu by sa mali postarať o dôvernosť: neoznamujú informácie o objednávke nikomu okrem klienta.

Balenie je samostatná skladba. Kto by rád hučal ... zariadenie pre potešenie v balíku s kričajúcimi nápismi?

Vo všeobecnosti rozumiete: ak pracujete s produktmi, ktoré vyžadujú ochranu osobných údajov, je lepšie zahrnúť túto položku do ponuky stránok.

Karty tovaru

Tak sme sa dostali k najzaujímavejším: produktovým kartám a ich dizajnu. Je tu, že užívateľ číta popis a špecifikácie, pozerá sa na fotografie a videá, ceny a recenzie iných kupujúcich.

Zvážte bežné témy: potraviny, oblečenie, elektronika, šport a výrobky pre deti.

Popisy produktov

Keď som pripravoval tento článok, strčil som stovky online nákupných stránok. A viete, čo dve tretiny z nich zanedbávajú dobré opisy. Fotografie a špecifikácie sú prítomné, ale neexistuje žiadny popis. Alebo je, ale extrémne, bez tváre - o čomkoľvek. Medzitým, sloveso, ako si pamätáme z klasiky, môžete spáliť srdcia ľudí, motivovať ich, aby si kúpili. Ako napísať dobrý predajný text na produktovej karte?

Popis výrobkov - spravidla samostatná pieseň. Ten, kto ich číta, by mal sliniť - písať chutné, písať šťavnaté. Zdá sa, že môžete písať o jednoduchých výrobkoch - chlieb, mäso, med? Verte - môžete. Pozrite sa, ako.

Keď opisujeme technológiu, elektroniku a iné pomôcky, zameriavame sa na emocionalitu, ale na užitočné vlastnosti a charakteristiky ich opisujeme v čo najväčšej miere. Je dôležité tu napísať dobrý technický text a nie štruktúrované mesto ... s obrázkami.

Napíšte čo najjednoduchšie, vysvetlite pre figuríny. Nech je popis malý - pripojte všetky technické informácie samostatne, v blokoch "Pokyny" a "Charakteristiky".

Tipy na opis športového tovaru sú podobné tipom z predchádzajúcich. Zvlášť ak to nie je len o činkách a loptičkách, ale o technicky zložitejších výrobkoch: inteligentné pomôcky, cvičebné stroje, montovaný nábytok a iné.

Popisy detských výrobkov sú zamerané na rodičov. Zdôraznite, že chápete mamičky a oteckov a staráte sa aj o zdravie a bezpečnosť detí. Hovorte ich jazykom, vyjadrite svoje problémy a riešenia.

Ak hovoríme o produktoch pre staršie deti - popisy na nich možno vypočítať.

Chcete viac príkladov? Máme ich - pozrite sa na online nakupovanie širokej škály tém.

Dobré popisy nebudú písať sami. Budeme musieť prilákať špecialistov a pracovať s textármi. Je veľmi dôležité dať kompetentnému TK - bez ktorého, ako viete, výsledok bude nepredvídateľný.

fotografie

Toto je povinná časť karty produktu: výrobok musí byť videný tvár. Či už predávate, skúste urobiť profesionálnu streľbu: jednoduché fotografie tovaru na bielom pozadí a živšie zábery s účasťou modelov. Ak je k výrobku pripojené príslušenstvo, musí byť tiež zachytené. A potom musia byť obrázky optimalizované pre danú lokalitu.

Pozrime sa, ako odhaliť vlastnosti produktu a predať ho pomocou fotografie. Tu, napríklad, výrobky. Zobraziť textúru: vziať close-up, rezané jedlo, nezabudnite na typ výrobku v balení.

Fotografie oblečenia sú potrebné na zobrazenie tovaru zo všetkých strán: po celej dĺžke, zdola, zo strany, zozadu, na modeli. Ak je dekor alebo šperky - odstráňte ich oddelene zblízka.

Športové výrobky sú tiež lepšie ukázať v akcii. Pozvite profesionálny model - usporiadajte fotenie. Nechajte ho dať na športové trikoty, zdvihnúť činky, postaviť sa na valcoch - existuje veľa možností. Bohužiaľ, táto prax nie je bežná. Jedna alebo dve fotografie - na to majitelia internetových obchodov sú obmedzené.

Fotografie detského tovaru nie sú publikované pre dieťa, ale pre rodičov. Ukážte, čo je súčasťou súpravy, ako vyzerá hračka v balení a bez nej. Ďalším podnetom na nákup môže byť fotografia detí s tovarom v ich rukách.

Dostali sme sa k elektronike. Vezmite si bežný smartphone a choďte: foto v krabici, bez krabice, predného, ​​zadného a bočného pohľadu - na posúdenie rozmerov, umiestnenia zásuviek a fotoaparátu, fotografie panela nástrojov a pracovnej plochy - na dokončenie obrázku. Ak sú k dispozícii ďalšie doplnky, nezabudneme ani na ne.

videá

Internetové obchody v poslednej dobe často publikujú videá: prezentácie nových kolekcií oblečenia, prehľad modelov smartfónov, varenie atď. Toto je v prvom rade módne: viac a viac ľudí si sadne na videá, po druhé, užitočné: vo videu Môžete vyjadriť potrebné informácie, jasne ukázať, ako sa má produkt používať. A po tretie, žiadna fotografia nebude vyjadrovať živý dojem z produktu, ako to robí video.

Video si môžete objednať v agentúre alebo si ho vytvoriť sami. Uverejňujú videá na samotnej webovej stránke a na iných stránkach internetového obchodu: YouTube kanál alebo v sociálnych sieťach. V predchádzajúcom príklade som ukázal, ako fotografie a videá pokojne koexistujú v jednej produktovej karte a navzájom sa dopĺňajú. Tu je ďalší príklad - prehľad kočíka na internetovej stránke internetového obchodu. Živo, jasne, užitočné!

Pomocou videa môžete propagovať absolútne akúkoľvek kategóriu tovaru. Vezmite si výrobky. Video pomôže ukázať produkt v dynamike: pomalé rezanie bujnej chrumkavého mäsa, lámanie sviežiho chleba rukami, naberanie jantárového hustého medu lyžičkou ... Varenie jedla, ochutnávka produktov vo vzduchu je tiež skvelý nápad na streľbu.

Online obchod s potravinami nakrútil niekoľko videí "Varenie s Easy Foods"

Internetový obchod Wildberries má svoj vlastný kanál YouTube. Vo svojich videách - prehľad módnych trendov, nákup módnych bloggerov, majstrovské kurzy: všetko, čo môže byť zaujímavé pre cieľovú skupinu.

Športový tovar je vynikajúcim cieľom propagácie videa. Odstráňte recenzie, návod na použitie, skutočné tréningy pomocou vašich produktov.

Video prehľad švédskej steny internetového obchodu "Smäd po športe"

Ďalšie funkcie

Venujte pozornosť zaujímavým funkciám: služby produktu odporúčania, widgety spätnej väzby, kalkulačka, schopnosť nakupovať na úver priamo na webe a ďalšie. Táto funkcionalita priťahuje pozornosť používateľov, zvyšuje prechod na iné stránky, zvyšuje konverziu a priemernú kontrolu.

Odporúčania pre výrobky

Špeciálne služby analyzujú správanie užívateľa na stránke: stránky produktov, ktoré si pozrel, čas štúdia každej karty, históriu predchádzajúcich objednávok, dokonca aj stránky v sociálnych sieťach. Na základe týchto údajov systém vyberá a ponúka produkty, ktoré ho môžu potešiť.

Existuje viac jednoduchých možností. Napríklad, na webových stránkach dámske oblečenie môže byť ponúknutá na zákaznícke náušnice na jej kabelku, a kabelka na šaty - ženy pochopia ma. A teraz, spolu s šaty pre 2 tisíc rubľov, klient zdvihne súvisiace produkty pre 5000 - módny vzhľad je pripravený.

kalkulačka

Používa sa v internetových obchodoch, kde je potrebné vykonať výpočty pred zakúpením objednávky. Например, прикинуть, сколько рулонов обоев потребуется для оклейки комнаты или сколько бревен купить для строительства дома. Можно, конечно, подсчитать все на смартфоне или ПК - но сделать это прямо на сайте намного удобнее. Если человек обнаружит на сайте калькулятор, ему не придется сворачивать вкладку и выходить с сайта - он останется с вами, и шансы на покупку увеличатся.

Покупка в кредит

Možnosť nakupovať tovar na úver je relevantná pre internetové obchody s veľkou priemernou kontrolou. Uvedenie upratané sumy pre drahé gadgets, veľké domáce spotrebiče, nábytok nie je pre každého. Mnohí používatelia vidieť cenu, pamätať bájku o "zelené hrozno" a opustiť stránky domov. Ak si môžete kúpiť na úver vo vašom internetovom obchode, bude to stúpať mnoho, aby sa objednávka.

Widgety spätnej väzby

Tlačidlá spätného volania, kontextové okná, dialógy online chatu sú určené na komunikáciu so zákazníkmi. Konzultant môže poskytnúť radu, motivovať k nákupu, povedať podmienky objednávky a dodávky. Preskúmajte svoje publikum, vykonajte prieskum - akým spôsobom je pre nich vhodnejšie komunikovať. V závislosti od výsledkov nainštalujte príslušný widget.

Je jasné, že všetky tieto widgety a služby nie sú zadarmo. Existuje mnoho ponúk na digitálnom digitálnom trhu - zadajte názov widgetu do vyhľadávacieho nástroja a vyberte ho. Ak sa vám nepodarí nainštalovať widget sami - pozvať programátora, len nezabudnite dať mu inteligentný TK.

Na záver

"Ak by mal Nikanor Ivanovič na perách pripútať Ivana Kuzmicha k nosu ...", to je, samozrejme, kombinovať na jednom mieste cool popisy, živé recenzie, zaujímavé články, vysoko kvalitné fotografie a videá a užitočné čipy - oh, čo by sme mali sladké ! Skúste to, nestratíte nič. Môžete to urobiť ľahšie - obráťte sa na expertov a urobte prácu v internetovom obchode.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár