Internetový obchod "Shanti-shanty.rf": nevadí nám povedať, že produkt je zlý

Video rozhovor s Andrejom Kolomytovom, zástupcom obchodu s turistickými potrebami "Shanti-Shanti.rf"

Maria: Ahoj priatelia! Volám sa Maria, dnes som prišiel navštíviť "Shanti-Shanti.rf". Okrem mňa je Andrei Kolomytov organizátorom a tvorcom internetového obchodu pre cestovné potreby a na diaľku s nami je jeho kolega a priateľ Maxim Oransky.

andrew: Tam, na "Feystaime", alebo ako sa teraz volá ... visí a počúva nás. Volám sa Andrew, v skutočnosti sa nič nezmenilo. Niekde, takmer pred 4 rokmi, sme začali internetový obchod spoločne. Môžeme povedať veľkým písmenom. Vyskúšali sme rôzne veci, zastavili sme ako výsledok po sérii experimentov na turistických zariadeniach, čo je pre nás tiež veľmi blízke, pretože som od deviateho roku, Maxim, - pravdepodobne, čoskoro, aktívne ideme na turistiku, na rôzne festivaly.

Som viac na rafting: vodné zariadenia, turistika, Karelia, trošku hôr, trochu Nepálu. Maximálne na festivaloch, na mierovejšie aktivity. A na pozadí, Max je IT osoba s hlavným "i". Som právnik vzdelaním. V skutočnosti chcel byť fyzikom, alebo programátorom. Ale niečo sa nerozrástlo. Nemohol som byť právnikom, vyšiel som von a teraz tam sedím bez košele. Čo je veľmi šťastné.

M: Ste jediný obchod s cestovným tovarom, ktorý preberá video pre každý produkt?

a: Nemusíme byť jediní, ale v žiadnom prípade by sa nikto nemohol zblázniť, pretože mal asi 2 000 videí, pokiaľ vieme. To nás odlišuje.

M: Máte nejaký vlastný trik a tajomstvo úspechu na kamere? Všimli ste si podľa skúseností, ktoré videá majú najviac odpovedí?

a: Najviac odpovedá na provokatívne videá. Napríklad, kde dostanete bundu veľmi slávnej, populárnej značky Alpha Industries a povedzte, že je to sračka. Pretože ona naozaj hovno. A píšu tam:

- Aaaa! Prídeme, budeme smažiť celý aul.

Hovorím:

- No, poď.

- Prídeme!

Hovorím:

- No, neprišiel?

- Uh! Ideme!

A nakoniec sa nedostal. Až do tohto. Môžete vyhľadávať. Po druhé, video s penu-pop, falošný-zadok alebo sedadlo rohože išiel dobre. Mal som také miesto (Body) a bola s ním spojená len živá pamäť, to znamená ... Proces tvorivosti je v bezvedomí. Vezmete si niečo, čo vo vás vzniklo a len ho rozprestrite. Verím, že nie sme takí autori našich myšlienok ako ich manažéri. Ale to, čo urobíme so sebou, vytvorí nové myšlienky, nové myšlienky a tak ďalej. V súlade s tým bolo s týmto sídlom spojené ...

Najprv som išiel cez Elbrus a neodišiel do zberača mŕtvoly. Tam je miesto, kde sa ľudia zamrznú raz ročne. A po druhé, keď sme išli dole do Pyatigorsk, tam je Mount Yutsa, kde sú paragliders a malé motorové lietadlá. Veľmi chladné miesto. A my sme sa dohodli s našimi susedmi, že by sme kupovali grilovania pre každého, ale mali dve dievčatá. Dievčatá sú vo všeobecnosti problémom a tu sú dve. Povedali: "Nie, nikomu nedáme kebab." Prišiel chlapík, priniesol baklushku a povedal: "Tu je najlepší petrohradský koňak, ktorý som našiel." Petrohrad koňak! Skončili sme "Kinovského", vypili sme ho a divoce sme ho odfúkli. Len nemožné. Súdruh recitoval poéziu v noci. Len som sedel a na nejakom mieste som skončil v miestnom klube s gitarou a spieval piesne. Ako som bol neskôr pripomenutý. Potom išiel do postele a na penovej pene boli sviečky. Sviečky padli, a penopop spálil. Ráno bol na tráve zelený obdĺžnik. Sedel som a myslel si: "Bože, čo to bolo?" A všetky tieto spomienky - ako varili jedlo v lese na tejto pene, keď som na ňom išiel ... Všetci sa zlúčili do jedného malého filmu na 30 sekúnd. Typ "250 spôsobov použitia peny". Išiel dobre.

Video o tom, ako môžete použiť penenie

Všeobecne platí, že tieto videá sú dobré, kde som sa nejako zaujíma. Alebo som si vzal sako, a naozaj sa mi páčilo, a ja som o tom povedal. Tiež išiel dobre. Všeobecne platí, že to nie je toľko práce na fotoaparáte, ale len pracovať so sebou. Nebojím sa povedať, nebojím sa niečo povedať, bez toho, aby som o tom príliš veľa premýšľal, ale stále to dopadá celkom dobre. Plus nejaké dikcie. To je asi všetko. A ak hovoríme o technických čipoch, toto sú niektoré rétorické otázky, odkazy na nejaký druh memov. Vtipy, ktoré nemožno pochopiť, ak neviete ... To je vnútorný obsah, ktorý robí to zaujímavé.

Navyše na konci hovoríme: "Ako, písať komentáre." Osoba buď bude chcieť písať alebo písať, čo je zlé. Navrhli ste mu, že je pre neho jednoduchšie prijať pripravenú možnosť, ako si myslieť, ako sa správať. Ľudia sú vo všeobecnosti veľmi reaktívni. Prakticky všetky sú reaktívne.

Napríklad posledný kúsok, napríklad, odstránime prehľad o riadoch. Tu je spoločnosť Esbit, to sú chlapci, ktorí urobili suchý alkohol pre vojakov Wehrmachtu počas druhej svetovej vojny. Hovoríme: "Tu, tra-ta-ta-ta, čo je super vec! A potom sa pozrieme na kabelku, ktorú náš priateľ-barista vyrobil v podzemnej výrobe v Petrohrade." Žiadny vtip. A ľudia idú hľadať toto video. A pozrite sa. Funguje to tiež, pomáha tiež.

Recenzia videa na kanvici "Inferno"

M: To je základný princíp vašej práce - robiť cool.

a: No, môžete to tak povedať, áno. Snažíme sa držať všetko voľné. Byť pozitívny. Samozrejme, hlúpe slovo, ale nejako. A úprimne. Ja kategoricky neprijímam klamstvá vo fotoaparáte a vo všeobecnosti nemám rád klamať, pretože teraz klamete človeku vonku a potom si začnete klamať a nakoniec zostanete s nepresnými informáciami. Žiadne informácie, žiadna kontrola - potom ste v zadku.

M: Máte nejaké špeciálne projekty?

a: Nemôžeme to nazvať špeciálnym projektom, ale už som začal hovoriť, tu je kabelka, ktorú tím video operátorov teraz stlačí. (Body), Líbila sa im. Šité buď z Cordury, ako autor Cordury. Podľa majiteľa známej továrne je to len dobrý oxford. Nezáleží na tom. Tu je návrhár chladné kabelky. Šije muža v Petrohrade. Ďalej. Pás, ktorý robil len predplatiteľa. Tu šije také zaujímavé pásy. (Body), Nie sú taktické, sú multifunkčné, len pre každodenný život, pre rybolov. Existujú rôzne spôsoby, ako sa naplniť. Poslal nám 25 spôsobov, ako používať tento pás. Nechcel by som uhádnuť polovicu. Pokračuj. Tu je taká nádherná masochka (Body), Títo chlapci z BVN Engineering robia oblečenie pre Gazprom. Chcete vyskúšať? Nie? No, skúste to teraz.

M: Možno ...

a: Áno ... Pre severné regióny, ako sú severné Butovo alebo Mitino, to sú také nádherné masky ...

M: Je to preto, aby nemrzlo?

a: Áno, áno, je to pohodlné. Toto sú veci. Toto možno nazvať špeciálnym projektom. V určitom bode sme čelili skutočnosti, že už nie sú žiadni dobrí veľkí dodávatelia. Buď sú v Petrohrade a nie sú veľmi dobré, alebo jednoducho nie sú veľmi dobré, alebo sú nepohodlné, ale dobré, alebo sú vhodne umiestnené, ale pracujú na jednom mieste, alebo, ako výrobca vodných zariadení, majú rozpätie veľkosti nič, žiť s notebookmi a neviem ako automatizovať akýmkoľvek spôsobom. A museli sme vytvoriť niektorých našich nových dodávateľov, teda tieto mikrobrendy - tašky, opasky, BVN Engineering, s nádhernými zariadeniami, spací vak Leg. Nebudem si to, tam je recenzia. Tento spací vak prichádza na sako, ale často ho prijímajú dievčatá, pretože dievčatá sa do nich úplne dostanú s hlavami. Toto je veľký model. Tu sa môžem takmer dostať do tohto. A existujú verzie na -20 oC, a ľudia sú veľmi spokojní. Možno ho považovať za špeciálny projekt.

Prehľad spacáku "Leg"

V spolupráci s nami sa snažíme kultivovať niektoré nové značky, niektorých nových dodávateľov. Ešte nie je jasné, kde to bude viesť, ale existujú určité nádeje.

M: Pred dvoma rokmi Rozhovor sme s vami, Chcel by som objasniť, čo sa od tej chvíle zmenilo? Dokonca aj v tom čase ste mi povedali, že vás niekedy poznáme. Už ste sa stali častejšie rozpoznaní? Zvýšili sa zamestnanci? Tvoji spojenci, ktorí robia túto prácu s tebou ... niekto pridal?

a: Tento bod nie je až taký, ako sa reformovalo. Milujem, kedykoľvek je to možné, najúčinnejšie a automatizované systémy. Ak si vyberiete medzi desiatimi a dvomi ľuďmi s počítačom, radšej by som uprednostnil druhú možnosť, pretože ľudský faktor a ľudia, ktorí zostávajú, sú pre úlohy menej vhodné. Sú to len ďalší odborníci.

Pred dvoma rokmi tu boli v kancelárii až traja manažéri. A to skončilo plytvaním peniazmi a nebolo veľmi účinné. Teraz sa náš systém trochu zmenil. Máme Alexandra, ktorý tam sedí a počúva so psom ... Stále tam bol, len vyrastal. Začal viac ako kuriér, ale teraz je plnohodnotným manažérom, ktorý je zodpovedný za zhromažďovanie objednávok, pravidelne komunikuje so zákazníkmi, komunikuje s dodávateľmi a vykonáva základnú činnosť na mieste. Má asistenta, ktorý príde skôr, prijíma tovar a pomáha mu zbierať ich, pracuje ako kuriér. Existujú kuriéri, ktorí boli na zamestnancoch, ale potom sme dospeli k záveru, že personál kuriérov ešte nie je potrebný, ale keď sú známe kuriéri, ktorí sú pripravení neustále prichádzať a pracovať, je to stále dobré. Toto nie sú ľudia zvonku, toto je ich vlastné.

Ak hovoríme o práci na diaľku, to znamená o tom, kto sedí na telefóne, IT, všetko zostáva takmer rovnaké, okrem mňa na telefóne a dievčaťa, ktoré teraz nie je s nami. Teraz je tu špeciálne vyškolená osoba, ktorej meno je Miša, rovnako ako náš avatar VKontakte. Sídli v Petrohrade a pomáha nám pri riadení skupiny, pri riadení našich interných „YouTube“ a webových záležitostí a pri rokovaniach s klientmi. To všetko ma vyložilo a umožnilo mi pozrieť sa trochu z výšky, zapnúť podľa potreby riešenie problémov, ako napríklad problémy s internetovými pokladnicami. Myslím, že naše publikum pozná celý tento epos.

M: A čo popularita? Stále vás poznajú?

a: Nedávno som sa bála. Teraz žijem v Avtozavodskej. Tam je bližšie k metra Kozhuhovskaya miestnej pekárne. Vstúpil som, videl som muža sediaceho s dievčaťom, jesť pizzu. Pýtam sa s myšlienkou: „Môžem vidieť vašu pizzu? "TOTO SÚ TY?! ZDRAVÉ ... ZDRAVÉ!" Tvoja matka ... Už som skočil. Tu to bolo. Nuž, čas od času mi hovoria: "Videl som ťa niekde, viem odtiaľto ... Videl som ťa na festivale!" Hovorím nie. "Myslím, že ste videli v pive!". Hovorím: "Nie. Na internete." "Nuž ... Kde na internete? Nie ... Videl som ťa niekde!" Tu sa to stane. A tak na ulici strkal prst - nie. Pravidelne ľudia sledujú, neviem. Buď vyzerám divne, alebo ma majú radi, alebo to zistia. Ťažko povedať.

M: Video marketing všeobecne funguje veľmi dobre. Čo sa týka ostatných propagačných kanálov? Používate viac? Mám na mysli e-mail, kontextovú reklamu, bannerovú reklamu ...

a: V prvom rade je tu otázka, čo je potrebné zvážiť ako ďalšie kanály propagácie. Mali by sme nejako oddeliť tie hlavné, a povedal by som, že sú viac-menej plus alebo mínus všetci rovní. Existujú aj tie, ktoré existujú, ale zvlášť sa ich nedotýkame.

Ak hovoríme o dnes populárnych sociálnych sieťach. Všetci tam Facebook, Odnoklassniki, stále nie sme veľmi zapojení. VKontakte je pravdepodobne propagačný kanál, pretože v prvom rade je naša titulná skupina Shanti-Shanti.rf, kde môžete posielať vtipné obrázky, vykonávať akékoľvek ankety a získavať komentáre od ľudí. Po druhé, pretože v minulom roku, skupina začala predávať zariadenia "Vybavenie z 10 rubľov!". Našou úlohou bolo nejako rýchlo sa zbaviť odtoku na miliónoch rubľov, zhruba povedané. Nejako ho rýchlo odstráňte. Leží tu, všetko trvá a neodchádza. Bolo rozhodnuté prostredníctvom aukcií, plus možnosť predať svoje vybavenie. A ľudia ju pomaly akumulujú. Preto tam ľudia predávajú, prichádzajú k nám, predávajú tovar, uverejňujú odkaz na našich webových stránkach a to nás podporuje.

Súbežne s tým je YouTube pravdepodobne hlavným kanálom propagácie. Ale je tu trik. Ľudia si naše videá, strčiť ich na svoje stránky, alebo "Chcem si kúpiť klobúk, takže pozrite sa na recenziu, možno by som mal vziať jeden?". Začnú ich brať ako vtáky veveričky berú semená cez les a zrazu "Figak!" - vyrástol nový háj. Podobne sme sa niekde pravidelne vytiahli a vytvorili ďalšiu premávku. Možno to možno považovať za dopkanál. Ak hovoríme o informačnom bulletine, teraz je ponechaný na tzv. Longrid. To znamená, že existuje niekoľko veľkých textov, ktoré chce Maxim napísať, povedať a počuť nejaký komentár k tejto téme. A existujú všetky druhy marketingu „Pysch-pysch-pysch! Máme kampaň! Ešte tri hodiny! Ste posledný! Ďalších 25 ľudí, ale len pre vás!“ ... už sa nepoužíva. Fungovalo to o niečo skôr, ale odišlo to a odpoveď tu nie je veľmi dobrá.

M: Existujú nejaké propagačné kanály, v ktorých ste sklamaní?

a: No, tam bola určitá nádej na dropshipping. Niektorí podivní ľudia, ktorí sú ešte menší ako my a nechcú robiť webové stránky. Snažili sa predávať zariadenia na boku. Niektorí z nich boli skutočne vyčerpaní (vždy sa nachádzala jedna a pol osoby). Bolo to už dávno a nanešťastie sme niečo zlúčili, niekde tam boli vonkajšie okolnosti, ktoré nám nedovoľovali pracovať podľa potreby, niekde boli dosť znechutení a skrátka sa zlúčili. Tí, ktorí prišli neskôr, boli stratou mojich osobných nervov. Pretože ich musíte nasledovať. Našli všetky druhy okrajových zákazníkov. Muž nešiel do obchodu, nešiel na predaj, nešiel k nám, nešiel na Yandex.Market. Muž šiel do Avita, zavolal na Petera Seregina, súhlasil, že sa stretne vo Sviblovo pri autobusovej zastávke číslo 7. Tak to. A musíš tam ísť a stále si ho kupuje pre seba, ale pre brata, ktorý má väčšie brucho, ale jeho brat stratil na váhe a vo všeobecnosti žije v Tatarstane. A bola to úplná hrôza. My, vďaka Bohu, sme to odmietli a už to nie je potrebné. Tentoraz. A dve:

Sme neustále na e-mail zaklepať všetky druhy podivných chlapíkov. (Prepne na kameru) Ahoj! Určite je tu niekto. Títo tu: "Vytvoríme pre vás propagáciu! Budeme vás nasledovať list!". Chlapci, to je napísané za päť minút, dokonca aj s mojimi schopnosťami, tieto sledovacie písmená sú všetky ... „Urobme systém hodnotenia!“. Vyrobené pred dvoma rokmi, jednoducho ešte nie je krásne vyčerpaný. V skutočnosti to nie je naozaj potrebné.

Klopú na všetky druhy pokročilých. Z nejakého dôvodu, myšlienka "Daj nám garantovaný percentuálny nárast niektorých ukazovateľov a my ti zaplatíme garantované percento," nesúhlasia. Všetky peniaze vopred chcú, z nejakého dôvodu. Veľmi zvláštne.

Všetky druhy rôznych agregátorov sú tiež klepanie, ako je Yandex.Market, to je pochopiteľné ... Price.ru, samozrejme ... Aktívne-Info ... Existuje veľa z nich, a oni sú úplne hlúpy. Existujú absolútne hlúpe internetové izby, objednávky na tovar, ktorý nie je k dispozícii, sú nepochopiteľné. Máme asi 20 objednávok z piatich rôznych agregátorov. Peniaze na to boli vynaložené, som v nich sklamaný a myslím si, že to sú len nezmyselní a zbytoční ľudia, ktorí to všetko robia. Myslím, že rozvíjať entropiu. Toto je jediný spôsob, ako to povedať.

M: Vyskytli sa nejaké zvláštne prípady pri dodávkach?

a: Od tých čias, keď som ho sám odovzdal, boli prípady, keď som musel jazdiť na mopede v daždi a keď sme boli pokrytí vrstvou týchto sračiek, niesli sme niečo do Yaseneva ... Bezpečnostné sily nariadili stan do Petrohradu veľmi naliehavo a ... , tento stan už nebol predávaný, práve som pochopil hlasom, že niečo nie je v poriadku, nejaký náročný človek ... Musel som vytiahnuť tento stan z chlapcov, s ktorými už nepracujeme, poslať osobu taxíkom. Z taxíka na taxík do Petera, na kamióne a všetko je tam tak rýchlo ... Ale objednali si ho na 12, a nasledujúci deň na 12 to už bolo doručené. Muž v našom Petrohrade stále visel von, kráčal.

Tam bol prípad, keď iné štruktúry napájania nariadil okuliare, potom nemohli prísť na ich počet a pochopiť, že Bolle Viper je model okuliarov, a prečo nie sú streľba okuliare napísané v ruštine ... pretože to nerobia.

Tam bol prípad, keď strana bola nariadená a dôkladne spočítané, za milión alebo pol milióna kostýmov, ak všetko prišlo dohromady, ponožky, klobúky, kostýmy - to bolo všetko veľmi smutný.

Zaujímavé je, že sú tu aj kolegovia, ktorí sedia v neďalekej kancelárii. S nimi si niekedy požičiavame kuriérov. Títo kuriéri, ktorí odišli na dodávku, povedali: "Sakra, Bože, čo sú tvoji chladní zákazníci." To znamená, že aj zákazníci sú iní. Len nedávno, podmienené Masha a Petit šli do takých ... Z nejakej show "STS", ktorá: "Ja som Masha! Prineste mi batoh!". Išli len nedávno. V podstate sú zákazníci vždy celkom prehľadní. Sú tiež na nejakej takejto festivalovej turistickej vlne. Alebo by som chcel byť na tom, aby som tak povedal.

M: A bojujete s negatívami? Napríklad v sociálnych sieťach. Kto komunikuje s užívateľmi vo vašich skupinách v sociálnych sieťach? Вы сами лично общаетесь?

А: В социальных сетях, кстати, негатива нет. Либо я с ним не сталкиваюсь. На YouTube иногда пишут какой-то треш, но я считаю, что на него самый правильный ответ - еще больший градус безумия. С ними что-то спорить, доказывать нельзя. Не ответить тоже нельзя. Человек сходит с ума, ты сходишь с ума в два раза больше и пишешь что-нибудь еще. Он понимает, что с тобой общается псих и больше не отвечает. На этом общение с психами заканчивается.

Хотели пару раз приехать зарезать меня, потому что я сказал, что мне не нравится куртка. Ale oni neprišli a nezabili :) Navrhol som, aby šli do boxerského ringu - bol som zapojený do kickboxu - alebo choďte na hojdacie kreslo, vytiahnite žehličku, upokojte sa. Aký druh hlúposti vo všeobecnosti?

Tam sú problémy pravidelne na Yandex.Market. Bol tam jeden zaujímavý prípad. Prišiel muž, čakal 15 minút a odišiel. Potom som napísal recenziu, že čakal 3 hodiny, a všetko bolo zlé, dal jednotku, ale ukázalo sa, že to nebol kupujúci. To je druhý bratranec kupujúceho, ktorý kupujúci veľmi požiadal, aby sem prišiel, pretože nechcel ísť. Mačkali sa skôr, ako bolo potrebné. Okrem toho sme tu mali mierne oneskorenie - tovar bol prijatý - a teraz opustil recenziu a neodstránil ho. Máme 50 päťnásobné hodnotenie visí tam a 1 jednotka bola v tej dobe.

Druhýkrát sa vyskytol problém s doručením - ani neviem, je to naša chyba alebo dopravná spoločnosť - tovar neprišiel k osobe včas, ale vždy sa snažíme navzájom sa spojiť, vysvetliť našu pozíciu, ospravedlniť sa, nejako do nej investovať aj finančne ( Dúfam, že sa na to nikto z našich zákazníkov nepozerá :)), pretože nechceme mať zlé recenzie a vždy sa snažíme mať dobré recenzie. Ale nie je zakúpený v žiadnom prípade, ale úprimne, to znamená, že ak je niečo zlé, vždy bude nejaký druh zľavy na ďalší balík, bonus, darček, všeobecne, niečo.

M: Snažíte sa nejakým spôsobom rozmaznávať svojich zákazníkov, zabávať ich. Dokonca aj tento čip, keď užívateľ zadá objednávku na webe, objaví sa okno videa so záznamom určitých mien. Namiesto textu s poďakovaním ďakujeme za nákup, toto je video. A máte nejaké ďalšie žetóny, ktoré prilákate a dopriať kupujúcim?

a: Mash, pozrite, video sa nezobrazí na webe. Ak na webe niekto vyskakuje, odtrhnem ruky tej osoby. A ak pop-up chatiki - tiež strhnúť nohy. Je to jednoducho nemožné. To je hrozné. Máme on-line chat, ale to sa nezobrazí. On len visí a ak niekto chce, môže mu to napísať sám. Chcete otvoriť, nechcete otvoriť.

Vítame personalizáciu, Toto sú videá nahrané pre 50 ľudí s rôznymi menami. Ale budeme ich znova nahrávať. A pracujú. Ľudia sú len v šoku: "Ako poznáte moje meno? Kedy si to zapísal?"

Video nahrané pre kupujúcich menom Anton

Po druhé, keď nám zavoláte, sedíme špeciálna robozhinaktorý vás okamžite pozdraví podľa mena, hovorí, kde ste volali, vidí vaše číslo objednávky a okamžite odpovedá: "Dobrý deň, Anatoly." Mimochodom, raz som komunikoval s Wassermanom. Wasserman oh-oh-oh-me-e-jednotka-een-oh-oh-oh-oh-ovo-ori-it-it :) Dyadechka dobrý, ale hovorí pomaly. Neveril som tomu. Anatoly Wasserman. Čo naozaj? Áno. Rozhovor s ním je zaznamenaný. Hoci nie. No, toto nič neuchovávame! Nie sme prevádzkovatelia.

Pošty prakticky nepoužívame, Pre ľudí sú k dispozícii upozornenia SMS. Ak objednávku zaplatíte rýchlo, dáme čaj. Môžeme dať veľa čaju ako darček. Niekedy máme nejakú akciu, stále môžeme dať niečo ako darček (ako všetky druhy ponožiek).

Najjednoduchšia registrácia, Stačí sa prihlásiť cez "VKontakte" a nie byť zapletený do žiadneho druhu problémov, ako napr. Ďalšie "VKontakte" jeden repost vám okamžite poskytne zľavu. Urobte si repost a získajte 3% zľavu.

A všeobecná koncepcia máme trochu eplovského, To znamená, že je lepšie sľubovať a prebudovať ho. „Podhodnotenie a nadmerné dodanie“ - ako takzvané. Nič nehovoríme o tom, že budete mať ďalšie zľavy. Ale urobili ste objednávku a dostali ste list, z ktorého ste sa dozvedeli, že máte dodatočnú zľavu. A zľava, ktorú máme, nie je pre nejaký druh objemu, objednávky nezrozumiteľné. A práve - urobili jednu objednávku, dostali zľavu. Vyrobil druhú objednávku, dostal druhú zľavu. Tretí - tretí, atď. Takže to chvíľu rastie. Ľudia sa to naozaj páčia. A môžu si od nás kúpiť za nie príliš veľkú sumu, ale po tom, čo získali 4-5 nákupov, sú už podstatne viazaní. Vzhľadom k tomu, že ste si zakúpili 5 krát na jednom mieste a získali dobrú skúsenosť, s najväčšou pravdepodobnosťou tam pôjdete aj v šiestej, na strane nebudete nič hľadať.

M: Andrey, označili ste skupinu VKontakte za jeden z hlavných propagačných kanálov. Povedz mi, používaš súťaž ako metódu propagácie? A ak áno, aké sú výsledky?

a: Áno, máme súťaže, ale tu budem okamžite zavádzať malú úpravu - ja osobne s ňou nepovažujem ako o povýšenie s veľkým písmenom. Nie som zástancom obchodného vzťahu.

Naši zákazníci sú predovšetkým živí ľudia. Niekde sú to naši priatelia priamo, niektorí sú priatelia priateľov, niektorí ideologicky blízki ľudia. Pretože chodiť na výlety - vyžaduje určitý smer myslenia, určitý životný postoj. Nie som pripravený na verejnosti, aby som zarobil peniaze a použil ho. Preto nie som pripravená posunúť sa dopredu a považovať ich za nejakú sivú hmotu.

Ale pretože to všetko je zábavné a zaujímavé pre seba, áno, robíme súťaže. Max pravidelne odosiela hádanie hrykde dá fotografiu z nejakej cesty, nejakú podivnú stanicu. A hádajte, čo to je. Kto odhaduje, že zvyčajne nič nesľubuje, ale veľmi často sa udeľujú nejaké ceny.

Tam boli súťaže, kde ľudia stiahli fotografie, ale mali sme problémy s vedením, pretože sa ukazuje, že na VKontakte sú povolené iba náhodné súťaže. Nemôžem povedať, že sa mi táto fotka páčila, ale táto nebola. Len náhodou. Potom to bol jediný spôsob, teraz sa niečo mohlo zmeniť.

A ďalší zaujímavý bod: máme skupinu "Vybavenie od 10 rubľov!"Tam, kde sa snažíme vystavovať rôzne tovary. Teraz sme si v obchode dohodli 12% zľavu na vyjednávanie. A uvidíme, koľko to ide. Pred tým sme vyradili peniaze. Mínus 2000 rubľov na objednávku. Koľko budete vyhrávať?" Ako výsledok, pre 1800-1900 rubľov boli kúpené, a vzhľadom na marže, to je ešte plus.Okrem toho je zaujímavé, nezvyčajné a nezabudnuteľné.

A nedávno prišiel Max s úplne bláznivým nápadom. Požičal si to nemôže nikomu povedať. Antikonkurs, Vyhrá ten, ktorého komentár nazbieral najmenšie množstvo rád. Tam bolo niečo ako 50-60 reposts, stovky komentárov, ktoré vo všeobecnosti nie je zlé, ľudia si to pamätali.

Obsah:

Office Tour

a: Pôvodne sa plánovalo prenajať si izbu bližšie k metru, ale majitelia si veľmi dlho mysleli, či nám chcú dať izbu a nakoniec sa rozhodli, že chcú dva malé dvojnásobne drahšie. Nesúhlasili sme. Našiel som to. Takáto malá nuancia je diverzifikácia aktív. To je, vidíte, všade sú obrázky. A majiteľ sa zaoberá predovšetkým tlačou. Mal voľné peniaze a rozhodol sa kúpiť takýto majetok pre seba.

Tu je naša pracovňa. Kancelária tu má asi 20-25 štvorcov. Úprimne, už si to nepamätám. Hlavná vec je vysoké stropy - je tu priestor na rast. Krásne ženy, ktoré prišli ku mne z Anglicka (ukazuje na obrázok na stene). Kto zrazu nechápe tento katalóg Pink Floyd Back. Albumy Pink Floyd. Keď som bol v Anglicku a bol som smutný, znudený, kúpil som ich na stene.

To je všetko, čo máme dosť na to, aby sme mohli pracovať v Rusku, v blízkosti a ďaleko v zahraničí: Izrael, Nemecko, dokonca Amerika bola, Singapur, zdá sa, bolo niekoľkokrát Japonsko, Austrália. Táto kancelária je dosť.

Čo tu možno pozorovať. Po prvé, je tu trezor, ktorý nám bol ponechaný od priateľov, v ktorom skladujeme pol fľaše vodky a niekoľko rôznych zvyškov. Neodvážil sa vyhodiť. Po druhé, máme niekoľko pracovných miest, ktoré sú potrebné na príjem tovaru. Keď tovar príde ráno, máme taký nádherný skener (teraz nie je zahrnutý, bohužiaľ), s ktorým môžeme všetci rýchlo nakladať a pochopiť, že tento stan ide v jednom poradí, a tu sú tieto nohavice v inom poradí. A všetko vytlačiť.

Objednávky sa tu zbierajú na týchto policiach a počas pracovných hodín sa všetky prestávky. Tu musíte hľadať viac priestoru - vybudovať vrchol alebo niečo iné. Tu sa tovar zhromažďuje a triedi na tie, ktoré idú na poštu. Tí, ktorí idú na vyzdvihnutie, ležia na vrchole. A tam sú niektoré veci, ktoré neboli prijaté za rok. Hovoríme a neberú ich. A už sú platené, to je to najzaujímavejšie. To je, hádzať príliš zlé.

Niečo je tu umiestnené. Tu máme papierovanie (ukazuje na poličke nápis), s ktorým môžete pochopiť, aký druh police. Je to regál na tovar, ktorý bude zasielaný kuriérom alebo vyzbieraný spoločnosťou "SEDEK", s ktorou pracujeme hlavne na dodávkach v Rusku, a ak existuje takáto príležitosť, bude to lepšie ako Pochta.Russii.

Tu všetku dokumentáciu a veľa všetkého. Ale v skutočnosti to nie je parta. Toto je virtuálny poskytovateľ. To znamená, že dielňa je postavená tak, že spolupracujeme s dodávateľmi. Vyberieme priamo najnovšie verzie vybavenia zo skladu alebo nám ich privedieme.

Predpokladajme, že existuje kancelária, ktorá sedí, kde sú diabli. A pošlite ju ďaleko a my ju nemôžeme navštíviť, pretože je vzdialená 500 km. Alebo tisíc. Ako sa to robí? Produkt prichádza k nám, padá na police, a náš počítačový systém verí, že to nie je s nami, ale s dodávateľom. A keď je príkaz prijatý za niečo, je to druh objednaného od nás na diaľku, ale v skutočnosti si ho z police a presunúť na iný. Tu v tomto formáte funguje.

Čo ešte môžete povedať? Pýtame sa vás a ja vám to poviem. Je tu veľa všetkého, musíte strkať prst.

M: Naozaj je veľa vecí. Úprimne povedané, spustím oči. Všeobecne platí, že v podstate málo viem o turistických zariadení ... Ale všeobecný princíp fungovania je jasný. Úrad pracuje pre vás z koľkých?

a: Teraz máme osobu, ktorá príde na 10. A až 7 diel. Predtým sme to robili: fyzicky sme pracovali niekde od 12 hodín. Pretože prvá polovica dňa je venovaná dodaniu aktuálnych objednávok. To znamená, že je dodávaný, kontrolovaný, zmontovaný, znovu zostavený, zabalený. Tu máme malý čaj. Za fľašami leží čaj, puerchik. To je potrebné ako odmena. Ak osoba s nami zaplatí objednávku do 24 hodín. Ak je to len dobré, alebo náhle sme to spravili správne, potom je čaj hlásený ako darček. Toto je maličkosť, ale je to dobrá kotva - človek si pamätá: "Ach, tu je tento čajový obchod. Presne."

Dávali sme ponožky. Už sme mali zľavový systém, ale bolo to takto: „Peter Ivanov chce zľavu na ponožky. Akú cenu by mal čerpať? Teraz je všetko automatizované. A v tých chvíľach sme dali ľuďom ponožky ako darček. Mysleli sme si, že ponožky sú vec: pre seba, pre brata, pre otca, pre priateľa. Teraz máme väčšinou čaj.

A my používame "ďakujem-video" ako darček. Táto myšlienka sa zrodila už dávno, v roku 2013. Keď sme zastrelili veľký treshka na rybníky patriarchu. Samotný dom a brána vychádzali na rybníky patriarchu. Organizovali sme tam hudobné koncerty. Po 3 rokoch, majiteľ tohto bytu, aby so mnou, nevedel, že náš internetový obchod bol vytvorený v jeho byte, a dokonca aj ľudia prišli. Len sme sedeli na pohovke. Tam visel nejaký koberec. A natáčal. Maxim otvoril zoznam 50 najobľúbenejších mien: 25 žien a 25 mužov. A my sme sa len posadili a zapísali.

M: Online ste už dosť populárny a pokiaľ ide o offline, plánuje sa otvoriť obchod?

a: O "docela populárne" neviem. Dosť na čo? No, mám dosť na život. Na "Mercedes" nie je robiť. Preto je tu priestor na rast. Ak hovoríme o offline, máme známeho, ktorý pracoval v iných obchodoch na túto tému, vrátane fyzických, vrátane dosť veľkých. Povedal to: Hovorím všetkým o vás, nikto o vás nevie. Iba každý piaty o vás vie. Z nášho pohľadu je to 20% offline. 20% ľudí vie o nás, a to je normálne. Nie každý z mojich priateľov vie o tých obchodoch, v ktorých niečo kupujem na 7. ročník. A nie každý vie o týchto obchodoch, ale 20% o nás vie!

O fyzickom obchode, milujem ich. Bol som predajcom, rád komunikujem s ľuďmi. Môžem ich ukázať, povedať, dotknite sa to. Niečo na sebe muža, pozri. Oveľa viac funkcií. Je možné lepšie uspokojiť ľudskú potrebu av konečnom dôsledku preto potrebujeme. Splniť potreby druhých pre peniaze iných ľudí. Fair.

Problém je v tom, že nie je možné zachrániť súčasný sortiment a otvoriť obchod, kde by to všetko bolo. Aby sme mohli otvoriť súčasný obchod, tento obchod musí byť väčší ako najväčší obchodný dom najväčšieho z našich partnerov. Čo je jednoducho nereálne. Pretože ak sme takí veľkí, prečo potrebujeme týchto partnerov, môžeme sami, zrejme, potom všetko produkovať. Preto je pravdepodobné, že tento projekt zostane v oblasti online obchodu.

Pravidelne sa objavujú návrhy: otvorme bod so vzorkami niekde v Abcházsku. A pošleme, vezmeme ... Ale teraz, asi tak.

M: Máte pri výbere sortimentu nejaké kritériá, podľa ktorých si vyberiete výrobok? Alebo je to založené na podobných / nepáči?

a: A nemáme ich vôbec. Berieme absolútne všetko, čo dodávatelia poskytujú, a ak sa nám to nepáči, hovoríme o tom vo videách. To znamená, že existujú videá, kde je tovar - hovno. A koberce praskli pod zadkom. A neskrývame to. Nepropagujeme ho: "Ó, aký zlý koberec!" Môžete sledovať len iné video, porovnať ho s týmto. Zavolajte, opýtajte sa ma na telefóne, na konci. A počas dňa zvyčajne volám späť.

Nevadí nám povedať, že výrobok je zlý, pretože existuje veľa dobrých.

M: Pomáha vaša osobná skúsenosť pri výbere?

a: Samozrejme Ja sa vždy snažím chodiť v mojom vlastnom. Bolo obdobie, keď som mal všetko oblečenie a všetko, všetko, všetko bolo výhradne v obchode. A ak pôjdem na pravidelnú kampaň, alebo moji priatelia idú a niečo sa musí nahradiť, v prvom rade sa to snažím vyriešiť pomocou tovaru, ktorý máme. Keďže ich používam sám, môžem vám o nich podrobne povedať. Produkty v mnohých smeroch typické. Napríklad tu je tento spací vak (Body) - všetky sú rovnaké. Preto, ak mám aspoň jeden taký spacák, používam ho a viem, aký druh materiálu a všetky jeho nuansy, potom tiež viem, ako sa bude druhý model správať a vedieť, aké sú jeho nuansy.

M: V minulom rozhovore s Texterrou ste povedali, že vaše očakávania neboli úplne splnené. Zmenilo sa niečo?

a: V tom okamihu neboli úplne oprávnené, pretože, zhruba povedané, nebolo dosť peňazí na život. A to bolo spojené nielen s obchodom, ale aj s nákladmi. Teraz mám trochu inak postavené náklady. Teraz beriem menej spoločenských povinností, než som si vzal. Toto je prvé. A po druhé, to bolo lepšie s príjmami. No, pravdepodobne som sa naučil lepšie spravovať peniaze. A vo všeobecnosti je všetko trochu veselejšie, stalo sa radostnejším. V tej chvíli, pred 2 rokmi, všetky tieto krízy, potom sme boli v najtmavšom zadku. Teraz je to trochu lepšie. A prichádza k nám viac ľudí. Celkovo mám pozitívnejšie vyhliadky. Pred pár rokmi sme mali myšlienky o tom, či zavrieť. Pravdepodobne sa vyskytujú v kohokoľvek, kto nepôjde rovno do kopca, kde je 100% marže. Len málo z nich.

Teraz nechcem zavrieť. Teraz chcem pracovať. A vo všeobecnosti vidím svetlo :)

M: Ak chcete zhrnúť, Andrew, aké kanály v šírení informácií považujete za najsilnejšie? Kam by ste chceli ísť? Len zhrnutie nejakého druhu.

a: Celkový výsledok ... Najúžasnejšou vecou je, že preberáte zodpovednosť za svoj život vo svojich rukách, keď začnete robiť niečo také. A v skutočnosti si myslím, že nie je také dôležité, či pracujete pre svojho strýka alebo nie. Ak ste v podstate spokojní s tým, čo robíte, ste sociálne užitočný a primeraný, je to už dobré. Ale tu beriete zodpovednosť nielen pre seba, ale aj pre zamestnancov, pre ľudí, ktorí s vami žijú. A pre partnerov, pretože ak kosíte, potom aj on na hlave letí na konci. Je to veľmi dôležité a veľmi chladné.

Chcel by som sa pokúsiť zvýšiť všetko vo všetkých smeroch. Hlboko, expandujte. Tam boli pokusy vstúpiť do blízkosti projektu túry. Nepáčilo sa mi vôbec - riadiť ľudí za peniaze. Tam bol nápad prenajať zariadenia - tiež sa ukázalo, že sú prekážky. Zdá sa mi, že vo formáte, v ktorom existujú, je to celkom optimálne.

Je známe také pravidlo - 20 až 80. Že iba 20% úsilia prináša 80% výsledkov. Myslím si, že čísla sú bezbožne klamú, ale všeobecná myšlienka je taká: malé percento dôležitej práce prináša veľký výsledok a všetko ostatné je voliteľné a príslušenstvo. Nemôže byť odmietnutý, ale nesie hlavné ovocie.

Preto, v našom prípade, hlavné ovocie, zdá sa mi, priniesť YouTube a Yandex.Market, Na Yandex.Market, časť našich pozícií, ktoré sme predložili, už nie je zastúpená nikým alebo nie je zastúpená niektorými ľavicovými obchodmi s polhviezdičkovým ratingom. Keď sme zavesili na Yandex.Market, prišlo k nám asi 40 ľudí, pravdepodobne s 5-hviezdičkovými hodnoteniami od starých zákazníkov. Yandex povedal: "To nemôže byť. To sú všetci roboty," a nechal len 2 alebo 3 recenzie. Dlho sme sa s nimi hádali, snažil som sa im povedať: "Je to nelogické, chlapci, máte svojvôľu: chcete - post, chcete - neuverejňujte." Na konci sme zmeškali recenzie. Myslím si, že „trh“ je v pohode, pretože sa sám pozerám na produkty „na trhu“, ak pochybujem, čítam ich recenzie. Youtube je tiež úžasné.

Najdôležitejšie je pravdepodobne ústne, Оно реально работает. Люди про нас рассказывают: "Я купил вот штуку, там есть ролик, и можно посмотреть. Ребята адекватные вроде". Потом человек гуглит, смотрит, что да, действительно есть ролики, да, действительно то же самое написано на "Яндекс.Маркете", и к нам приходят. Сарафанное радио, "Маркет" и YouTube - это три основных столпа. Четвертый, помогающий - это "ВКонтакте". А всякие там рассылки, баннеры и вот это все - дополнительное. От этого не нужно отказываться, но серьезного профита нам оно тоже не приносит.

М: Андрей, спасибо вам большое…

А: Мария, пожалуйста :)

М: За то, что уделили нам время. Bol som veľmi rád, že som s vami mohol hovoriť. Máte obrovské, veľké šťastie, prosperitu, pokrok a všetko najlepšie.

a: Veľmi pekne ďakujem. Dúfam, že ťa opäť uvidíme.

M: Aj ja.

Ako bonus

Andrei súhlasil s preskúmaním batohu Tatonka pre nás, aby preukázal svoju prácu. Video recenziu - na konci rozhovoru.

P. S.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár