Čo chcú nakupujúci online?

Majitelia internetových obchodov by predali svoje duše diablovi, aby sa pozreli do hláv online nakupujúcich. Prečo si ľudia kupujú produkty na internete, čo ovplyvňuje ich rozhodovanie pri výbere produktov, čo zákazníci majú radi a čo sa im nepáči, - na tieto otázky môžete spoľahlivo odpovedať, aby ste zvýšili efektivitu online obchodovania.

Predaj duše nemusí. Nižšie nájdete výsledky štúdií o správaní zahraničných spotrebiteľov online. Získané údaje pomôžu aj domácim podnikateľom: existuje veľa spoločného s chovaním zahraničných a ruských nakupujúcich online. Čo chcú zákazníci vášho internetového obchodu?

1. Nové štandardy správania zákazníkov v ére (po) kríze

V roku 2014 spoločnosť Quirk Marketing Research Media skúmala 2 000 odberateľov internetových obchodov v USA. Výskumníci požiadali respondentov o zmeny v ich spotrebiteľskej činnosti po globálnej finančnej kríze. Na základe výsledkov odpovedí sa vyvodili tieto závery: t

 • Spotrebiteľský dlh amerických občanov v roku 2014 klesol na najnižšiu úroveň od predkrízového roku 2006. Kupujúci sa snažia plánovať nákupy a vypočítať vlastné zdroje.
 • 79% respondentov posudzuje recenzie a recenzie o produkte, výrobcovi a predajcovi.
 • Spotrebitelia považujú najspoľahlivejší zdroj informácií o názoroch výrobkov iných kupujúcich.

Pozri tiež: Ako získať hodnotenie zákazníkov: 9 účinných spôsobov

Upozorňujeme, že správanie ruských kupujúcich sa v niektorých veciach stále líši od Američanov. Podľa Bank of Russia a Národného úradu pre úverové histórie, ku koncu roka 2013 a začiatku roka 2014, Rusko zažilo boom v oblasti spotrebiteľských úverov. Spotrebiteľský dlh mal viac ako štyri pätiny obyvateľstva v produktívnom veku. V polovici roka 2014 bola ročná miera rastu spotrebiteľského dlhu 33%. Podiel dlhu na príjmoch domácností v Ruskej federácii je však 23%. To je niekoľkokrát menej v porovnaní s americkými a európskymi ukazovateľmi.

Dá sa predpokladať, že najnovšie trendy na devízovom trhu zmenia postoj online nakupujúcich a bankárov k spotrebiteľským úverom. Ruské internetové obchody sa musia pripraviť na skutočnosť, že kupujúci budú starostlivo plánovať nákupy a menej často splácajú úverové fondy. Po prvé, bude to mať vplyv na predajcov dovážaných výrobkov: pomôcky, oblečenie, domáce spotrebiče. Za týchto podmienok musia predajcovia venovať pozornosť správaniu spotrebiteľov: takmer štyri pätiny zákazníkov študujú recenzie produktov a dodávateľov.

2. Ak sa nemôžete dotknúť, dovoľte mi vidieť

Reklamná agentúra MDG Advertising študovala vplyv obrázkov na správanie online nakupujúcich. Výskumní pracovníci získali tieto výsledky:

 • 67% kupujúcich sa domnieva, že kvalita obrazu ovplyvňuje rozhodnutie transakcie. Len 54% spotrebiteľov považuje podrobné opisy výrobkov za dôležitejšie ako fotografie.
 • Stránky a karty produktov s vysokokvalitnými obrázkami získajú o 94% viac zobrazení v porovnaní so stránkami, ktoré majú len textový popis.

Ako viete, vizuálny obsah je kráľ. Naučte sa vyrábať vysoko kvalitné fotografie produktov sami, ilustrujte recenzie a články s vysokokvalitnými a legálnymi obrázkami. Vyskúšajte skvelé nástroje na vytváranie infografiky, interaktívnych galérií a videí.

3. Prečo spotrebitelia uprednostňujú online nakupovanie

Shopper Approved zisťoval, že 25,660 zákazníkov pochopilo, prečo ľudia uprednostňujú online nakupovanie v offline predajniach. Počas štúdie boli získané nasledujúce výsledky:

 • 25,4% respondentov uviedlo širokú škálu tovarov.
 • 25% si vybralo nízku cenu.
 • 24,7% uviedlo, že ich prilákalo pohodlie nakupovania.
 • 7,2% považuje úsporu času za dôležitú.
 • 3,6% uviedlo, že je jednoduchšie porovnať podobné produkty v internetovom obchode.

Pozri tiež: Online predajcovia odhaliť tajomstvo: ktorý kanál prilákať zákazníkov je najúčinnejší?

Internetové obchody majú niekoľko výhod oproti offline zásuvkám. Po prvé, môžu demonštrovať neobmedzené množstvo tovaru, pretože nie sú vystavené obmedzeniam v oblasti maloobchodných priestorov, veľkostí regálov a právnych predpisov týkajúcich sa merchandisingu. Po druhé, on-line predajcovia majú možnosť predávať tovar lacnejšie ako ich náprotivky z režimu offline. Po tretie, internetové obchody umožňujú uskutočňovať nákupy niekoľkými kliknutiami. Užívateľ nemusí ani vstať z počítača. Nájsť spôsoby, ako zdôrazniť a plne využiť hlavné výhody online obchodovania.

4. Všetko zabaľte

Podľa britskej psychologickej spoločnosti existuje kategória superlozálnych spotrebiteľov. Kupujúci kupujú všetky produkty, ktoré ponúka ich obľúbená značka. Psychológovia Kyungmi Kim a Marcia Johnson zistili, že túžba kupujúcich fanúšikov kupovať produkty svojich obľúbených spoločností je určená špeciálnymi biochemickými procesmi v mozgu.

Podľa výskumníkov, nákup výrobkov určitej značky umožňuje fanúšikom splniť potrebu príslušnosti k sociálnej skupine. Ako príklad fanatickej túžby získať produkty značky, psychológovia volali fronty kupujúcich pre nové Apple.

Ako využiť výsledky tohto výskumu v praxi? Predávame výrobky známych značiek. Pomôžte nakupujúcim zdieľať radosť zo získavania v sociálnych sieťach. Poskytnite možnosť diskutovať o nákupe s inými fanúšikmi značky.

5. Zákazníci čakajú na vaše listy.

Výskumníci z Forrester Research tvrdia, že kupujúci znižujú svoje negatívne postoje voči komerčnému ezine. Spoločnosť zisťovala viac ako 30 tisíc kupujúcich online a dostala tieto údaje:

 • V roku 2014 42% amerických spotrebiteľov vymazalo obchodné listy bez toho, aby ich dokonca otvorili. V roku 2012 to bolo 44% av roku 2010 - 59%.
 • 30% spotrebiteľov často nedokáže pochopiť, kde odosielateľ obchodných listov pozná svoje meno a e-mailovú adresu.
 • 38% kupujúcich verí, že v zozname adresátov nie je možné nájsť zaujímavé ponuky. V roku 2012 to bolo 41%.

Viac ako polovica spotrebiteľov čítala komerčné e-maily. Viac ako 60% vie, že v mailing listu nájdete niečo zaujímavé. Neposielajte listy kupujúcim? Potom stratíte čas.

Pozri tiež: Ako sa vysporiadať s vrahmi konverzie: 9 najhorších hrozieb pre vaše stránky

6. Podľa akých kritérií vás zákazníci hodnotia?

Odborníci zo spoločnosti pre výskum nových komunikácií tvrdia, že hlavným kritériom pre hodnotenie predávajúceho je kvalita výrobku. Takže povedzme 80% online spotrebiteľov. Aké ďalšie hodnotiace faktory využívajú zákazníci?

 • Cena produktu - 55%.
 • Úroveň služieb - 37%.
 • Recenzie známych a slávnych ľudí - 34%.
 • Spätná väzba od neznámych spotrebiteľov - 30%.
 • Hodnotenie sociálnych služieb a sociálnych sietí - 30%.
 • Informácie v médiách - 13%.
 • Informácie v reklamných článkoch a reklamách - 10%.
 • Činnosť spoločnosti v sociálnych sieťach - 7%.

Tu je jednoduchý recept na úspech: predávať kvalitné výrobky za rozumné ceny. Venujte pozornosť úrovni služieb.

7. Čo ovplyvňuje rozhodnutie o kúpe

Spoločnosť Bigcommerce skúmala zákazníkov internetových obchodov, aby zistili kľúčové faktory ovplyvňujúce rozhodnutie o kúpe. Medzi najdôležitejšie faktory patria respondenti:

 • Kvalita produktu je 56%.
 • Doprava zdarma - 49%.
 • Schopnosť vrátiť nevhodný produkt - 35%.
 • Hodnotenie zákazníkov - 33%.
 • Schopnosť hodnotiť produkt z fotografie - 30%.
 • Pohodlná navigácia na mieste - 26%.
 • Jednoduchá kontrola - 24%.
 • Dostupnosť správnych veľkostí alebo kompletných súprav výrobku - 12%.
 • Prítomnosť nových výrobkov - 10%.

Už viete, že zákazníci majú radi kvalitné výrobky. Tiež viete, že spotrebitelia dávajú pozor na recenzie a fotografie. Teraz venujte pozornosť dôležitosti bezplatnej prepravy, záruke vrátenia peňazí a použiteľnosti lokality.

8. Čo majú na mysli kupujúci

Vouchercloud služby špecialisti študovali psychológiu online nakupujúcich. Niektoré výsledky ich práce si zaslúžia pozornosť:

 • 57% kupujúcich opustí stránku, ak načíta viac ako tri sekundy. 80% z nich sa nikdy nevráti na túto stránku.
 • Spotrebitelia vyhodnotia produkt a urobia predbežné rozhodnutie o kúpe do 90 sekúnd.
 • 41% nevybavených nákupov je spôsobených skrytými poplatkami a províziami, ktoré kupujúci uvidia vo fáze odbavenia.
 • 53% nakupujúcich považuje lacné doručenie za dostatočný dôvod na zmenu internetového obchodu.

Znížiť čas načítania webových stránok. Venujte pozornosť vizuálnej príťažlivosti produktových kariet. Po dobu 90 sekúnd má spotrebiteľ čas vyhodnotiť iba obrázok a návrh stránky. Kupujúci predbežného upozornenia o províziách a nákladoch na prepravu.

Prečítajte si tiež: 10 zaujímavých riešení pre zvýšenie konverzie na komerčných stránkach

Všetci kupujúci nemôžu prosím

Musíme sa však o to usilovať. Použite údaje získané počas výskumu na splnenie najdôležitejších potrieb zákazníka. Predávame kvalitné výrobky, poskytujeme rozumné ceny a vysokú úroveň služieb. Postarajte sa o použiteľnosť stránky, publikujte vysoko kvalitné fotografie produktov. Predávame výrobky známych značiek. Uistite sa, že zákazníci a odborníci dobre hovoria o vašom obchode.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár