Text na karte položiek: ako neplatiť za extra znaky

Text v karte položiek je posvätná krava a posvätný fenomén. Majitelia internetových obchodov, aspoň malých a stredne veľkých, majú tendenciu popisovať všetko. To je doslova všetko!

Mosadzný sprchový odtok? Potrebuje minimálne 2 000 znakov textu. Toaletná miska značky "Lacné a hnevá"? Ďalších 2 000 znakov. Lacné tričko s potlačou rockovej kapely? Tu Cthulhu sám nariadil naliať 2000 znakov vody.

Neverte? Tu je niekoľko zaujímavých príkladov.

Z 1000 znakov textu prejdite na každý produkt. Vo väčšine prípadov je to len footcloth, napísaný na princípe "tak to bolo."

Alebo tu je dlhý príbeh o všetkých trikoch obväzov. Čitateľ potrebuje poznať svoju funkčnosť, rozmery a maximálnu jedinečnú vlastnosť. Všetko ostatné je prehnané.

A existujú tisíce takýchto príkladov.

Milióny nezmyselných symbolov rastú a množia sa exponenciálne. Zaplavia čitateľa lavínou, vyhadzujúc na neho horu informácií. Jedna dôležitá otázka zostáva otvorená:

"Prečo, pán Anderson, prečo? V mene čoho? Čo to robíte? Prečo, prečo zaplniť stránku bezvýznamnými informáciami? Prečo naďalej posúvať popis toaletných misiek u používateľa? Naozaj veríte v nejakú misiu alebo sa bojíte opustiť prázdnu stránku?"

A teraz sa pokúsime zistiť, či náš optimalizátor Anderson má pravdu, alebo môže navrhnúť lepšie spôsoby písania textov pre produktové karty?

"Kanonický" opis - čo sa predtým učilo

Karty tovaru, plnené podľa nejakého tajného vzoru - pohroma malých a stredných podnikov. Veľké internetové obchody zvyčajne netrpia týmto. Hoci majú inverzný problém s nedostatočnými informáciami, keď ani veľkosť šálky nie je určená pre kávovar.

Najčastejšie pre "referenčný" opis pri pohľade na burzu. Musí byť v rozsahu 1 000 až 2 000 znakov. Ani viac, ani menej.

Tu je kanonický príklad, priamo z komory váh a mier.

A keď som hľadal referenčný príklad TK, projekty tohto zákazníka sa nahromadili na niekoľkých stránkach. Stránka bude naplnená informáciou o vode, ktorá je pre ľudí zbytočná. Prečo je to potrebné?

Niektorí idú ďalej. Že niekto chce umiestniť obrovskú footwoman o trysku na vŕtačku pre škubanie hydiny. Prečo? Kto chce prečítať celý príbeh o tryske?

Kupujúci potrebuje špecifické informácie - na čo je vhodné, či bude schopný vytrhnúť morku alebo husu, ako dlho vydrží. To všetko zapadá do 1000 znakov. Čo napísať zvyšných 2500 je záhada.

Je aktívne nasýtený kľúčovými slovami „objednávka“, „kúpiť“, „charakteristiky“, „porovnania“ a „recenzie“. Na stránku sa premieta doprava s neprehľadávajúcimi záujmami a úlohami.

Má minimálne špecifické a užitočné informácie. Zákazník neposkytuje dostatok „mäsa“, aby mohol čitateľovi prezentovať šaty alebo iné WC s Gzhelom. A ak je problém vyriešený pomocou telefónov a iných zariadení, potom oblečenie, okná, dvere, inštalatérske práce a mnohé ďalšie kategórie zostávajú na milosť autora.

V skutočnosti je takýto opis - voda na vode a vode mazaná. Je to pre návštevníkov zbytočné. Preto nemajú radi vyhľadávače.

Preto sme identifikovali hlavný problém, ktorý si vyžaduje okamžité riešenie.

Čo vyhľadávače hovoria o produktových kartách

Budem stručný. Vyhľadávače veria, že obsah by mal byť v dopyte. Je potrebné ho vytvoriť s jediným cieľom - poskytnúť návštevníkovi užitočné informácie. Čitateľ by mal dostať niečo z textu, ktorý mu pomáha vybrať si.

Toto bol zaujímavý článok o TexTerre, kde autor hovoril o hodnote jedinečnosti v očiach vyhľadávača.

"Baden-Baden" pomáha zabezpečiť, že prázdne popisy sú zbytočné. Blog "Yandex" už mal odpovede, že stránka by mala byť užitočná pre používateľa. Voda na chladničku toalety - to sú nevyznávané postavy. Prečo ich vyhľadávací nástroj zobrazuje pri vydávaní?

Rozhodli sme sa teda o hlavnom kritériu pre hodnotu textu v karte položiek. Musí byť žiadané.

Je čas dať tejto definícii viac špecifikácií.

Popisujeme jednoduché produkty - niekoľko slov namiesto footwoman

Existuje obrovská kategória „jednoduchých“ produktov. A nehovorím o zložitosti ich zariadenia. Väčšina domácich spotrebičov, oblečenie, inštalatérske a oveľa viac, ako používame každý deň. Chápeme, ako to funguje, kde sa používa a za čo.

Nemusíte písať obrovské textové chvosty. Pokúsme sa trochu prepracovať, pričom zdôrazníme dve hlavné kategórie tovaru:

 • Veľmi jednoduché výrobky. Oblečenie, inštalatérske a iné veci bez špeciálnych technických vlastností. Všetky veľkosti, rozmery, atď., Ktoré by ste už mali mať na stránke produktu. Nie je potrebné naliať tisíce znakov. Stačí obmedziť všeobecné vlastnosti - materiál, farba, štýl, obloženie. Všetko, čo pomáha používateľovi rýchlo si vybrať. Miesto pre pár kľúčov s požiadavkou na "buy" alebo "order" tiež zostáva, takže je všetko v pohode. Nechajte vodu o barokovom štýle a kompatibilite s klasickými imperialistickými interiérmi v roku 2007.
 • Komplexný tovar. Pračky, telefóny, žehličky, elektrické holiace strojčeky a ďalšie. Tu už môžete swing na 1000 znakov. Ale opäť nie je potrebné zasiahnuť „ergonomické prípady príjemných farieb s hladkými líniami, zdôrazňujúc brilantný dizajn“. Sústreďte sa na dôležité čipy - výdrž batérie, počet režimov prania, prítomnosť dvoch hlavných kamier naraz, výkonný procesor alebo dobré basy v prenosnom reproduktore. Robte ako Apple, poďme vytlačiť tie najlepšie fakty o produkte.
Takáto karta je doslova naostrená klientom, ktorý zapol požiadavku "kúpiť" alebo "objednávku". Pracuje s cieleným prenosom, pomáha mu znovu sa zoznámiť s produktom a hodiť ho do koša. Veľkosť sa preto pohybuje od 500 do 1 000 znakov. Nie je potrebné pretekať myšlienku na strome.

Zriedkavé zviera sa bude túlať a vybrať si ten správny produkt priamo v internetovom obchode. To sa zvyčajne vykonáva vopred na fórach, preskúmanie lokalít a otzovikah. Preto sa z vodovodu nebude zamieňať.

Popisujeme jedinečné produkty - dlhý text pre náročného zákazníka

Radostná časť pre milovníkov dlhého popisu tovaru. Nie sú tak beznádejní! Zaslúžia si internetové obchody vzácnych, exotických, vzácnych a iných drahých a exkluzívnych produktov. Mali by sa opísať všetky produkty, ktoré nie je možné vopred vybrať z prehľadov a porovnaní.

Ale nemali by ste sa nechať uniesť. Nie je zmysel dávať konkrétne rozmery v tyscheznak - nebudú vám nič povedať. Lepšie vysvetlite, čo by malo byť na karte:

 • Čo to je? Stručný opis toho, čo je pred užívateľom, je socha starovekého hinduistického boha, vzácna krabica alebo reprodukcia slávneho obrazu.
 • Z čoho je? Hlavným materiálom, z ktorého je dokončovanie a obloženie, šperky je alebo vložky skutočných diamantov so zlatým lemom. Všetky tie maličkosti, ktoré určujú cenu, vzácnosť a príťažlivosť pre cieľového klienta.
 • Dodatočná hodnota. Ide o reprodukciu známeho umelca alebo vzácneho originálu. Možno ponúknete kupujúcemu presnú kópiu puzdra, ktoré použil Peter I, alebo len niečo originálne, ktoré vytvorili novodobí tvorcovia. To všetko vytvára dodatočnú hodnotu pre vysokokvalitnú repliku alebo potvrdzuje cenu originálu.
Celý popis sa v skutočnosti uzatvára ako jediný dôležitý, vzhľadom na typ podnikania, je otázka klienta: "Čo dostanem za veľa peňazí?"

Popis je určený pre divákov, ktorí prišli z vyhľadávania dopytov v duchu „kúpiť vzácny box“ alebo „vintage komody“. Klient otvoril kategóriu, vybral produkty záujmu a začal čítať popis. Je založený na vašich slovách, ktoré si vyberie. Ovplyvňujú rozhodovanie pomocou veľkého a chutného textu na karte.

Títo návštevníci nemohli fyzicky vidieť recenzie vopred. Pochybujú a chodia cez vaše stránky, ako by to bolo v nákupnom centre alebo dokonca na Veľkom bazári v Istanbule. Vyberajú si, pozerajú, hodnotia a niekedy nádherne kliknú na svoje jazyky.

Cítite sa ako orientálny obchodník. Chváľte produkt, ukážte ho zo všetkých strán, nechajte ho vyhodnotiť.

Popisy exkluzívnych a jedinečných produktov by mali zákazníkovi poskytnúť úplnú predstavu o tom, čo na konci dostane - to je dôležité. Zabudnite na postavy. Jednoduchá soška je dosť 1000 znakov. A každá sada bohato zdobených skriniek, komody a zrkadiel si zaslúži 10 000 znakov. Ak by neboli len takí, ale odhalili vlastnosti a výhody produktu.

Tu je príklad dobrého popisu drahého šatníka. Predávajúci sa rozhodol zdôvodniť vysoké náklady na jedinečný dizajn. A karta sa ukázala vynikajúcou, užitočnou pre čitateľa. Klient, ktorý si vyberie nábytok podľa štýlu miestnosti, dostane informácie na rozhodnutie. Správne odôvodňuje a predáva cenu.

Ale krátky, ale veľmi vhodný popis výrobku. Áno, nie je tam 1000 znakov. Ale doska je okamžite vnímaná nielen ako „jedlá s potlačou“. Vchádza do kategórie zaujímavého a nezvyčajného daru.

A ešte jeden príklad. Obchod ponúka cestovnú mapu, kde môžete vymazať pokrytie z navštívených krajín. Text nielenže odhaľuje podstatu produktu, ale dáva aj nápady na jeho používanie. "Opálený" čitateľ je oveľa viac naklonený k nákupu. Hlavná vec, predávať nápad, nie je začať písať historické výlety. To je prehnané.

Kam poslať stratenú prevádzku

Všetci vlastníci stránok chcú prilákať viac návštevníkov. Ale tu je konflikt s navrhovanými možnosťami pre karty tovaru.

Je napríklad nepravdepodobné, že by ste v opise smartfónu mohli vložiť kľúčové slová „recenzie“ a „porovnanie“. To znamená, že stratil "studenú" prevádzku.

Ale toto nie je mínus! Toto nie je druh dopravy, ktorá je potrebná priamo na predajné sekcie. Je lepšie poslať ho na informačnú časť stránky. Vytvorte celú sekciu prehľadov a porovnaní, kde budú podrobné články o produktoch. Je to v nich záujem "chladné" návštevníkov, ktorí sa ešte nerozhodli urobiť nákup.

Dostanete verných návštevníkov, ktorí si spomenú na dizajn stránky, meno alebo logo. Záložka sa objaví v mozgových dutinách mozgu o tom, kde osoba zhromaždila užitočné informácie a kam sa vrátiť neskôr.

Môžete dať odkazy z kariet na recenzie a porovnania pre konkrétny model, a od nich späť na kartu s ponukou kúpiť. Prevádzka sa nestratí, je rozdelená do dvoch prúdov. A každý dostane len tie informácie, na ktoré prišiel.

Zveriť písanie textov

S veľkosťou a obsahom kariet prišiel na to, teraz zostáva odpovedať na ďalšiu dôležitú otázku - kto by to všetko mal napísať. Existuje niekoľko možností, ktoré je potrebné pre každý vkus a rozpočet.

Môžete to urobiť s nasledujúcimi popismi:

 • Vytvorte si vlastné. Z výhod - ak ste vlastníkom firmy, takmer vždy poznáte svoj produkt. A ak nie, potom aspoň utrácať peniaze za služby tretích strán špecialistov. Z minusov - potreba rozvíjať správny štýl, štruktúrovať text a vyhadzovať všetko zbytočné. Inak, v neposlednom rade kvôli hlbokej znalosti produktu a túžbe zdieľať ho, môže sa objaviť footcloth. A neschopnosť písať bude volať dve šablóny a kvetinové popisy v dvoch odsekoch.
 • Choď na burzu. Z výhod - veľmi nízka cena. V závislosti na výmene, náklady môžu začať doslova od 5 rubľov na 1000 znakov a ďalšie. Viac či menej gramotný text je možné získať už za 50 rubľov. Štúdium štruktúry začína v priemere od 80 rubľov. Viac či menej ponorenie sa do témy začína od 100 rubľov, pred tým, ako sa praktizuje rýchle prepisovanie. Nevýhody sú vhodné - žiadne ponorenie do témy, priemerná kvalita a často narušenie termínov. Neodporúčam šetriť na konverzných materiáloch.
 • Pozrite sa na agentúru. Z výhod je schopnosť rýchlo vyplniť aj najväčšie stránky a najvyššiu pravdepodobnosť, že autor vrhne do podnikania. Treba mať na pamäti, že 100% odhaduje kvalitu textov v portfóliu nefunguje. Zvyčajne agentúry okamžite pracovať s veľkým množstvom spisovateľov. Niekto práve nedávno utiekol a vyskočil z burz, niekto lenivý mastodon, ktorý nevidí dôvod ísť na voľné kúpanie. Preto niekedy môžete získať text na úrovni výmeny, ale písaný niekoľkokrát drahšie. A niekedy môžete získať majstrovské dielo je 10 krát lacnejšie ako jeho skutočná hodnota. Ak chcete pracovať a kopať s výberom ešte musí.
 • Pozrite sa na súkromných copywriterov. Z výhod - môžete okamžite zhodnotiť kvalitu textov v portfóliu, diskutovať o všetkých otázkach, pozrieť sa na skúsenosti alebo túžbu umelca ponoriť sa do vášho podnikania. Hlavnou nevýhodou je riziko, že sa dostanú do "tajnej agentúry", keď si ich textár vezme na burzu, vydá a vydá ich ako vlastné. Tam je tiež šanca na lámanie termíny kvôli Mesiac v Strelec a magnetické búrky na Alpha Centauri. Cenovka často uhryzne.

Pripravený tráviť čas a učiť sa nové veci? Používajte texty sami alebo pridelte zamestnanca, ktorý chce zarobiť nejaké peniaze.

Chcete ušetriť a riskovať kvalitu? Môžete si vyskúšať výmenu. Možno máte to šťastie, že ste vyhrali jackpot aj v rozbitom gangsteri s jednou rukou a vy okamžite padnete na nuget. Texty budú potom referenciou a peniaze sa nijako zvlášť neznižujú.

Ste pripravený investovať do podnikania? Potom vás súkromní autori alebo agentúry. Môžu konkrétne diskutovať o probléme a získať podrobné rady a dobré výstupné texty.

Recenzia videa - väčšia viditeľnosť, lepšia konverzia

Video hodnotenie veľmi podhodnotený nástroj. Používa sa veľmi zriedka. Aj keď sa situácia v poslednom čase postupne zmenila - obchody sa obrátili na svoje vlastné kanály alebo zbierali videá iných ľudí a umiestnili ich na kartu položky.

Popisy videa vám umožňujú demonštrovať oveľa viac než len text a fotografie:

 • Zobraziť produkt "ako v živote." Pochopte rozmery niektorých vecí, len sa pozeráte na fotografiu, je to nemožné. Komoda môže vyzerať skvele na pozadí dokonalého interiéru a tričko zvýrazní všetky reliéfy tajného dvojčiatka Jasona Stathama. Ale potom tovar príde ku klientovi a bude naštvaný, že všetko, čo je v obraze vnímané lepšie. Video tiež pomáha vopred ukázať, čo presne kupujúci dostane. Skoro úplne eliminujeme faktor sklamania pri prijímaní tovaru. Spokojný zákazník je pravidelným zákazníkom.
 • Zaviazať klienta jedným z týchto produktov, na ktoré sa jednoducho nepozrel. Ako často ste sa ocitli v sekcii kuchyne na objednávku, keď ste šli do internetového obchodu, aby ste videli lacnú zubnú kefku? Myslím, že to málokedy. A ako často ste sa ocitli pri sledovaní "99 tipov na opravu dieselovej ponorky", keď sa na YouTube pozeráte na pečate? Myslím, že to oveľa častejšie. V tomto leží čip. Video obsah je návykový. Užívateľ môže začať sledovať o bunde, potom ísť na ďalšie video o tenisky, pozrite sa na multitool a nakoniec kúpiť nafukovací čln a sadu rybárskych prútov pre ňu. Pri sledovaní videa sa často rozsvietia nápady, ktoré vyžadujú takmer okamžitú implementáciu.
 • Prilákať ďalšie publikum. Bundy, telefóny, vybavenie - všetko, čo používame každý deň, najčastejšie, nie je spontánne vybrané. Náhľady recenzie, recenzie a porovnanie. A tu chytíte toto publikum. V pohotovosti je už užitočné video. Sledujú ho, zdieľajú ho s priateľmi a pamätajú na váš obchod. Zvlášť ak je zaznamenaná s dušou a zatvára otázky diváka. Dajte si slobodu tvorivosti.

A položka je mimo zoznamu - dáte návštevníkom alternatívu. Niekto sedí doma na stoličke a je príliš lenivý na to, aby si prečítal text. Otvorí video a sleduje ho, namiesto toho, aby sa vracal späť do vyhľadávania.

Niekto ide do metra a nemôže sledovať video. To bude vyhovovať podrobný text so všetkými šťavnaté informácie, ktoré možno čítať pomaly.

Ak sa o niečo zaujíma, klient zostáva na stránke. Nehľadá ďalšie informácie. To je veľké plus, pretože akonáhle užívateľ zatvorí kartu, šanca na jeho návrat prudko klesne.

Dobrým príkladom obchodu s video obsahom v produktových kartách je „Shanti-shanty.rf“. Chlapci si pre každú kartu prečítali video.

Tu je to, čo jeden zo zakladateľov obchodu píše o účinnosti tohto prístupu:

Požičať si tento prístup alebo nie - rozhodnúť sami.

Ako vydať kartu produktu tak, aby klient netrpel bolestivo

Čitateľ by mal byť rád, že je na stránke. A to sa týka nielen krásnych fontov a správne zvoleného rozsahu farieb. Taktiež je potrebné kartu správne zorganizovať. Nenúťte klienta, aby skok okolo stránky a posúvanie stránky nahor a nadol každých 10 sekúnd.

Venujte pozornosť:

 • Dizajn textu. Не размещайте все одним абзацем, даже если пишете 500 или 1 000 символов. Такой материал не читают, его максимум проглядывают краем глаза. И полученная информация не усваивается. Добавьте подзаголовков и списков, дайте читателю возможность быстро перейти к нужному пункту. И не забудьте выбрать подходящий размер шрифта. Иногда описания так шифруют, что выбирают для них 8 или 9 кегль.
 • Разделению информации. Nezasahujte do prehľadu, popisu a špecifikácií. Pod fotografiami produktu ich rozdeľte na rôzne karty. Nechajte používateľa najprv zobraziť popis a potom sa môžete prepnúť na video, pozrite si špecifikácie a recenzie. To všetko je tabbed, ale čitateľ zostáva a pôsobí na jednej obrazovke. Je pohodlný a nezasahuje.
 • Sociálne dôkazy. O výhodách novej generácie chladničiek môžete hovoriť toľko, koľko chcete, ale čitateľ má stále pochybnosti. Preto stojí za to pridať revíznu časť na kartu, vrátane veľkých stránok v duchu Yandex.Market. Klient okamžite zistí, že tento produkt si zvolia iní ľudia. Tam bude presvedčenie, že mnoho kupujúcich nemôže urobiť chybu. A strach zmizol, túžba nakupovať tovar sa stala silnejšou.

Snažte sa, aby vaše stránky boli čo najpohodlnejšie. Klient by nemal v určitom okamihu chcieť niekam ísť, aby získal viac informácií alebo prestal lámať oči.

Tu je kanonický príklad pohodlia používateľa.

Takmer všetky dôležité sa podarilo zmestiť na jednu obrazovku. Na ľavom obrázku - môžete vidieť a otočiť telefón. Ďalej je cena a tlačidlo "Kúpiť", takže užívateľ nebude naštvaný hľadať hodnotu tovaru.

Nižšie je praktická jednotka s prepínačmi. Ihneď zobrazí popis tovaru, potom môžete rýchlo prejsť na špecifikácie, pozri recenzie, otázky a odpovede. Navyše systém je, že užívateľ nemá rolovanie kilometrov textu a obrázkov. Vždy môžete kliknúť a prepnúť na inú sekciu. Veľmi pohodlné, najmä na smartfóny.

Zhrnutie

Popisy potrebného tovaru. Dávajú prevádzku, sú užitočné pre čitateľov a pomôcť zvýšiť konverziu. Ale tento nástroj sa nedá použiť bezmyšlienkovite.

Teraz nie je čas produkovať milióny postáv práve tak. Už nie je možné valiť sa na vrchol s veľkou obuvi nasýtenou kľúčovými slovami. Mala by byť užitočná, žiadaná.

Vytvorte popis - premýšľajte o klientovi. Potrebuje veľa informácií o produkte alebo je to tak bežné alebo pochopiteľné, že sa môžete obmedziť na niekoľko riadkov? Alebo naopak, predávate jedinečné produkty, ktoré vyžadujú podrobný sprievodný text.

Priania zákazníka sú kľúčom k vytvoreniu správneho popisu. Zvyšok je sekundárny.

Pozrite si video: ZEITGEIST: MOVING FORWARD. OFFICIAL RELEASE. 2011 (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár