Ako sa pripraviť na dovolenkový predaj: tipy pre domácich predajcov

Domáce podnikanie sa už dlho naučilo veľa účinných spôsobov práce v období slávnostnej eufórie. Offline a online obchody sprostredkúvajú predaj na dovolenku, uskutočňujú tematické reklamné kampane, dávajú zákazníkom dary.

Avšak, mnohí spotrebitelia obísť dovolenku predaj strane. „Spočiatku zvýšili cenu o 30% a potom si na novoročný zľavu vo výške 25%,“ sťažnosti kupujúcich o predajcoch znejú takto. Je to spôsobené tým, že nie všetci podnikatelia sa naučili, ako robiť zľavy bez toho, aby ovplyvnili finančný výsledok obchodu.

V tomto prípade sú majitelia obchodov, ktorí sú zvyknutí na prípravu saní v lete, vo výhodnej polohe. Obstarávajú sezónne tovary vopred za výhodných podmienok, včas predávajú zásoby a tešia sa zo spechového dopytu po určitom tovare v období dovoleniek. Sú schopní darovať krátkodobé obchodné marže v záujme objemu predaja a rozšíriť svoju zákaznícku základňu a pochopiť, kedy a ako začať marketingovú kampaň na prípravu spotrebiteľov na dovolenku.

Obyvatelia našej krajiny si masívne kupujú dary na Nový rok. Maloobchodníci majú približne dva mesiace na to, aby sa pripravili na predaj na dovolenku. Skúsenosti amerických kolegov, ktorí zjedli psa na predaji, pomôžu našim obchodníkom prekonať skepsu spotrebiteľov a výrazne rozšíriť ich zákaznícku základňu.

Obsah:

Čo pomáha americkým obchodníkom získať zľavy

Americkí predajcovia sa pripravujú na predaj vianočných sviatkov vopred. V USA sa tradične začína čiernym piatkom a Cyber ​​pondelok a trvá až do vianočných sviatkov.

  • "Black" volania v piatok po vďakyvzdania, ktoré sa oslavuje štvrtý štvrtok novembra. V tento deň začínajú offline predajcovia vianočné predaje. Termín "Čierny piatok" vznikol v dôsledku dopravných zápch a frontov v obchodoch, spôsobených nadmerným dopytom po lacnom tovare. Čierny piatok predstavuje jeden z vrcholov predaja vianočného obdobia.
  • Cyber ​​pondelok - prvý pondelok po vďakyvzdania. To je veril, že v tento deň vrchol predaja v amerických internetových obchodoch. Online predajcovia začnú vianočné predajné sezóny v pondelok, keď sa Američania vracajú do práce en masse po oslavách Deň vďakyvzdania. Počas sviatkov obyvatelia Spojených štátov menej často zapínajú svoje počítače, takže návštevnosť internetových obchodov zostáva nízka.

Vývoj internetových technológií a popularita mobilných gadgetov sú určené pre maloobchodníkov v režime offline na krížovú propagáciu produktov na webe. V tejto sezóne americké obchody venujú zvýšenú pozornosť novému vzoru správania spotrebiteľov. Ide o túžbu potenciálnych kupujúcich kontrolovať informácie o produkte a jeho cene pomocou smartfónov pri skúmaní dosahu predajne.

Farsighted maloobchodníci sa učia, ako využiť nový model správania kupujúcich. Snažia sa pochopiť, ako vyhľadávanie ovplyvňuje cestu spotrebiteľa alebo cestu zákazníka - konanie kupujúceho od okamihu, keď premýšľali o nákupe a štúdiu informácií o produkte, po uzatvorení obchodu a interakcii s produktom a predajcom po predaji. Toto porozumenie pomáha spravovať správanie spotrebiteľov a riadiť predaj offline a online.

Ako chytiť skoré vtáky

Podľa spotrebiteľského prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Google v auguste tohto roku, 49% Američanov vopred vie, kedy budú nakupovať na vianočné sviatky. Vezmite prosím na vedomie, že takmer tretina z nich plánuje kúpiť všetko, čo potrebujú, pred Halloween, ktorý sa oslavuje 31. októbra.

Sotva je možné si predstaviť, že obyvatelia našej krajiny masívne kupovali dary na Nový rok v októbri alebo dokonca v novembri. Začiatkom decembra by však mali byť domáci predajcovia už pripravení na návštevy najzreteľnejších kupujúcich.

Pred nákupom spotrebitelia aktívne skúmajú trh, hľadajú informácie o produktoch a cenách na internete. Preto musia značky a maloobchodníci vopred dbať na to, aby sa ich návrhy vo vyhľadávaní zviditeľnili. Reklamné kampane so zľavami a propagačnými akciami sú najjednoduchším spôsobom.

Upozorňujeme, že reklama by mala byť adresovaná spotrebiteľom, ktorí prekonali významnú časť cesty zákazníka. Títo ľudia už vedia, čo chcú kúpiť. Preto vyhľadávajú vo vyhľadávačoch konkrétny produkt, jeho špecifikáciu a cenu. Maloobchodníci to musia zvážiť pri plánovaní kampaní PPC.

Ako nenechať ujsť milovníkov fronty

Ako je uvedené v diagrame, 26% amerických spotrebiteľov spomedzi tých, ktorí sa rozhodnú kúpiť tovar na čiernom piatku a / alebo Cyber ​​pondelok. Preto je pre maloobchodníkov mimoriadne dôležité, aby boli nielen prítomní, ale aby dominovali na stránke Google na základe požiadaviek týkajúcich sa názvu obchodu. Na druhej strane, domáce obchody môžu očakávať, že zákazníci, ktorí si spomínajú na darčeky na poslednú chvíľu, niekoľko dní pred Novým rokom.

Na Čierny piatok (v USA) alebo niekoľko dní pred Novým rokom (máme), spotrebitelia beží z obchodu do obchodu, snaží sa mať čas na nákup tovaru za výhodnú cenu. A aby si spomenul, kde sú zásuvky, ktoré potrebujú, používajú mobilné vyhľadávanie. Maloobchodníci preto musia používať rozšírenia plateného vyhľadávania Google, ktoré vám umožňujú zadať adresu obchodu a telefónne číslo v SERP, ako aj ďalšie odkazy na propagačné ponuky. Ak chcete do vyhľadávacieho poľa zadať názov obchodu, vlastník smartfónu by mal vidieť niečo ako:

Len sa spýtam na cenu

To je presne to, čo spotrebitelia a predajcovia hovoria pre seba, ktorí ešte nerozhodli, čo kúpiť, keď. Maloobchodníci nemôžu nechať takýchto nerozhodných kupujúcich, je to luxus v tvár silnej konkurencii.

Podľa štúdie spoločnosti Jiwire, ktorá sa špecializuje na mobilnú reklamu, 59% nakupujúcich využívajúcich mobilné zariadenia v obchodoch porovnáva ceny tovarov prezentovaných v obchodnom podlaží s cenami v iných predajniach. 48% spotrebiteľov hľadá propagačné ponuky a zľavové kupóny na webe. 47% spotrebiteľov hľadá podrobné recenzie produktov.

Tieto údaje potvrdzuje marketingová agentúra Econsultancy, podľa ktorej 37% kupujúcich on-line obchodov má pred nákupom tendenciu pozrieť sa na vybraný produkt v offline obchode. Preto je veľmi dôležité, aby predajcovia v režime offline predávali výrobky za trhové ceny, aby zákazníkom ponúkali zľavy a podrobné spotrebiteľské recenzie produktov.

Na spustenie vyhľadávacej kampane zameranej na prilákanie spotrebiteľov, ktorí hľadajú tovar v predvečer predaja, musia maloobchodníci vykonať štyri kroky:

  • Vytvorte slávnostnú vstupnú stránku optimalizovanú pre platenú a prirodzenú dopravu. Malo by sa zamerať na skupiny produktov, ktoré sú obľúbené u návštevníkov obchodov offline. Medzi ne patria televízory, veľké domáce spotrebiče, oblečenie, nábytok.
  • Uistite sa, že na tejto vstupnej stránke nájdu spotrebitelia odkazy na recenzie produktov a propagačné kupóny. Ceny uvedené na vstupnej stránke musia zodpovedať cene tovaru na polici.
  • Vytvorte zacielenie PPC kampane, ktoré obsahujú úplný názov produktov.
  • Zverejnite oznámenie o predaji dovoleniek na stránke, ako aj nastavte presmerovanie na čas propagácie, presmerovanie na užívateľov dovolenkovej stránky, ktorí prišli na stránku na základe požiadaviek, vrátane názvu propagačných produktov.

Tieto kroky pomáhajú maloobchodníkom, aby nestratili zákazníkov, ktorí uprednostňujú preskúmať produkty v offline obchodoch, ale nakupujú online. Obchody sa nemusia báť nových modelov správania spotrebiteľov.

Bohužiaľ, domáci maloobchodníci práve začínajú využívať predaj ako nástroj na podporu predaja a budovanie lojality zákazníkov. Skúsenosti amerických kolegov však budú užitočné pre ruský biznis, pretože obyvatelia našej krajiny používajú mobilné zariadenia ako aktívne v porovnaní s populáciou iných krajín. Hľadajú tiež informácie o produkte a zľavách pomocou smartfónu, ktorý navštevuje offline obchody. Preto by maloobchodníci mali vziať do úvahy túto vlastnosť správania moderných kupujúcich.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár