[IRL] "Som začiatočník, naozaj chcem pracovať": kam ísť na začínajúceho textára

Digitálny výklenok prehriaty.
Nikto nepotrebuje texty.
Copywriters zarábať haliere.

Takéto myšlienky vznikajú po štúdiu tematických skupín a fór. Copywriters stovky, takmer všetky svoje stránky alebo skupiny. Dokonca aj na burze objednávok 50 rubľov účinkujú vo fronte. A podvodníci, podvodníci všade. Každý deň v skupinách na voľnej nohe niekto neplatí za projekt alebo je chovaný na bezplatný test.

Nepreháňam kvôli slovu (ospravedlňujem sa za tautológiu). To je to, čo copywriting vyzerá očami nováčikov. Dlho som moderoval skupinu „počúvanie. Copywriting“ a moji noví kolegovia ma pravidelne píšu - hodnotia text alebo len požiadajú o radu. A mnohí prichádzajú presne s takýmito presvedčeniami, ktoré som napísal vyššie. Rozumiem im dokonale. Túžba pracovať zabiť nie je tak ťažké úlohy ako nedostatok perspektívy.

V skutočnosti nie je všetko tak zlé. Copywriting je stále v dopyte, a bude vždy v dopyte (alebo aspoň, kým neurónové siete prekonajú ľudí v inteligencii a naučia sa vytvárať presvedčivý obsah). Pretože texty sú primárne, všetko je okolo nich zranené - dizajn, video, bannery, všetky druhy ... Aspoň som nevidel jednu reklamnú kampaň bez textu vôbec. Ak nájdete, ukážte.

Nehovoril by som o tom, keby sa moji kolegovia a klienti (súčasní a bývalí) čas od času nepožiadali o odporúčanie vhodných textárov. Zdá sa, že na tej istej burze existujú tisíce umelcov, ktorí si vyberú. Ale niekto sa nezmestí do časovej osi, niekto fixuje pozíciu "Som umelec, vidím to, a ja som upravil vaše úpravy," niekto zle píše. Aby sme nesedeli bez práce, stačí, ak nespadneme do týchto kategórií.

Prvé pravidlo začiatočníka - práca je! Ak ho nemôžete nájsť dlho, znamená to, že hľadáte niečo zlé, alebo nie.

Kde hľadať

Na týchto stránkach je pravdepodobnejšie, že nájdu projekt s dobrou platbou alebo s trvalou úlohou s plnou záťažou (vzdialene alebo offline):

Chatové miestnosti v telegrame, Niekedy ľutujem, že táto sociálna sieť naraz podcenila. Mnohé "tukové" projekty sa najprv objavia v telegramových kanáloch a potom odletia na VC a každý haha.ru. Tu sú moje top kanály s pracovnými príležitosťami. Ak viete viac, podeľte sa o komentáre:

  • Bounty hunter @theyseeku.
  • Práca a obnovenie z digitálneho @seohr.
  • Vzdialenosť @distantsiya.
  • Digitálne voľné miesta v Telegram @vacanciesrus.

Stránky digitálnych agentúr a webových štúdií, Pozrite si časť "Pracovné miesta". Často sa skrýva pod inými sekciami - napríklad „O nás“ alebo „Tíme“. Aj keď nie sú k dispozícii žiadne voľné pracovné miesta copywritera alebo špecialistu na SMM, ale existujú podobné, napríklad manažéri obsahu, už má zmysel písať a ponúkať svoje služby. Portály portálu alebo portály Tagline pomôžu nájsť hlavné agentúry. Raz som bol šokovaný, koľko webových agentúr v Rusku.

časť "Frames" na Sostav.ru, Tu pravidelne publikovať čerstvé projekty od osvedčených zamestnávateľov, bez sharashkinnyh úradov. Väčšinou hľadáte plný úväzok, ale niekedy narazíte aj na voľné miesta pre živnostníkov.

Mimochodom, o plný úväzok. Ak voľné miesto neznamená "Office Only", je celkom možné, že spoločnosť zvažuje aj vzdialených zamestnancov. Nedovoľte, aby vás značka „celý deň“ zastavila, často je napísaná pre kliešť.

A tu môžete hádzať sieť (to je životopis) a čakať na zákazníkov:

  • Výmena "Glavred."
  • "Avito" (oddiel "Služby").
  • Profilové komunity („Vzdialenosť“, „Kadrof“ atď.).

Aby som bol úprimný, nepokúšal som sa o životopis, ale mnohí kolegovia lovili tak dobré projekty. Napríklad pravidelný klient prišiel k tej istej dievčine z Glavred Exchange. Zároveň sa nachádzalo takmer na konci ratingu s pomerne skromným portfóliom na pozadí „topov“ výmeny.

Druhým pravidlom nováčika je použiť všetky spôsoby, ako nájsť zákazníkov. Reagujte na voľné pracovné miesta a uverejnite svoj životopis na všetkých relevantných stránkach.

Čo nestojí za čas a úsilie

Prokachka rating na burze, Akékoľvek. Pretože nie sú žiadne ryby. Výmenné príkazy sú potrebné na to, aby ste získali ruku a nezomreli hladom, pokiaľ nezískavate pravidelných zákazníkov (ak je náhly copywriting jediným zdrojom príjmu v rodine).

Vlastný blog alebo skupina, 90% autorských práv „domov“, ktoré som videl - veľmi nudná látka. V čiapke krátky príbeh o sebe, na nástenných postupoch o tom, ako písať texty, niekedy existujú selfies na papučiach s filozofickými diskurzami o živote alebo odmietnutí textov. Medzi predplatiteľmi sú kolegovia a príbuzní, ktorí určite nepotrebujú služby majiteľa.

Pokiaľ ide o mňa, toto je strata času. Skupina VKontakte môže byť použitá výlučne ako platforma pre portfólio - toľko mojich kolegov. Nebude však privádzať zákazníkov k nováčikom.

Bezplatné tréningy a maratóny, Účelom takýchto podujatí je podpora nákupu plateného kurzu. Samozrejme, môžete získať nejaké omrvinky užitočných informácií zadarmo, ale je jednoduchšie a rýchlejšie nájsť ich vo voľnom prístupe (aspoň v tomto blogu). A bezplatné školenie je pre niektorých ako droga. Nadšene robia svoju domácu úlohu, spoja sa s kolegami, rovnakými nováčikmi, s láskou videl svoje skupiny a la "Masha Petrova je obchodný copywriter." Všetky tieto pohyblivé lampy, ale, bohužiaľ, úplne nerentabilné.

Výmena myslenia

Keď už hovoríme o začínajúcich textárov, je nemožné mlčať o burzách. Toto je jediný viac-menej stabilný zdroj objednávok pre začiatočníkov. Už som písal o výhodách a nevýhodách konkrétnych výmen, takže sa nebudem opakovať.

S pomocou jednej info-podnikateľky, fráza "výmena myslenia" šiel k masám. Mnohí copywriteri sa na tom urážajú, ale horká pravda je lepšia, ako sa hovorí. Autori s burzovým myslením vedome podceňujú hodnotu svojej práce. "Nie sme guru, platíme za koznoki, a nie za texty." "Tento guru trvá viac ako 100 rubľov za kilo, a my sme obyčajní ľudia" ("guru", teda nezvyčajní ľudia, mágia). "Aj tu sme dobrí." „No, nechajte Vasya zarobiť milión a potrebujem dosť desiatok mesačne, pretože stále mám platby za manžela a deti“ - to je to, čo vyzerá burzové myslenie.

Dokonca aj ľudia, ktorí na burze pracujú dlhú dobu, ho vnímajú ako priameho zamestnávateľa a zabúdajú, že toto je len platforma pre stretnutie autorov a zákazníkov. Niekedy je to smiešne: videl som ľudí, ktorí diskutovali o príjmoch zakladateľa tejto výmeny na verejnosti veľkej burzy. Autori sa sťažujú, že podmienený Ivanovič zarába milióny a pracujú pre haliere. Ľudia nechápu alebo nechcú pochopiť, že výmena nie je charitatívna organizácia. Rovnako ako každý podnik, musí byť ziskové pre jeho tvorcov, a všetky jeho práce je postavená okolo neho. Jasným signálom myslenia na akciovom trhu je myslieť si, že burza by vám mala niečo dlhovať: zvýšiť minimálnu mzdu, rýchlejšie vybrať peniaze, atď. Nie, nikomu nič nedlží. Majiteľ môže projekt zajtra dokonca obmedziť a prejsť na Bali.

Tretím pravidlom nováčika je preosiať si myslenie na akciovom trhu. Vždy môžete zarobiť viac, ak chcete.

Ako zvýšiť príjem tým, že pracuje na burze

Niekto povie: je ľahké byť chytrý, keď pracujete vo veľkej agentúre. Ale všetky boli raz nové, nikto sa nenarodil so zlatou lyžičkou v ústach.

Štvrtým pravidlom pre nováčika je rozdelenie času na prácu a hľadanie zamestnania.

Čas je pre autora dôležitým zdrojom. Mnoho nováčikov nesedí na fazuľu, pretože nešťastné alebo písať zle, jednoducho nevedia, ako distribuovať čas. Nie je potrebné si vybrať medzi aktuálnym zamestnaním a hľadaním zamestnania - robiť oboje.

Každý deň odložiť 1 hodinu na vyhľadávanie. Tento čas môže byť odrezaný od spánku alebo domácich prác. Môžete dokonca posúvať voľné miesta v posteli. Buďte opatrní a nespadajte pod podvod.

Najprv prácu, potom vyhľadajte., A nič iné. V opačnom prípade hrozí vysoké riziko lepenia a ničoho.

Aby ste sa vyhli vyhoreniu, regulujte pracovný čas ako v režime offline. Napríklad, pracovať s aktuálnymi objednávkami každý deň po dobu najmenej 5 hodín, nič viac a nič menej. Stanovenie denného minima pre zárobky je kontroverzná myšlienka. Ak sa vám to nepodarí niekoľkokrát, ahoj apatia a sklamanie vo vašich schopnostiach. Je lepšie byť viazaný na pracovný čas, nie peniaze.

5 hodín práce na burze + 1 hodina hľadania objednávok za vyššie ceny je podľa môjho názoru optimálnym čerpacím vzorcom pre začiatočníka. Pokúste sa to nasledovať aspoň dva týždne a som si istý, že chytíte nejaké dobré projekty.

Veľa šťastia, mladý Padawan!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár