Čo je zlé na módnych editoroch?

Pozrite sa na akékoľvek miesto náboru - vždy sú voľné miesta a redaktori 'pokračuje. Inšpirovaný poznámkami v "TF", majitelia podnikov hľadajú ľudí, ktorí sa obrátiť listy do predaja. A zároveň očakávajú výsledok od nezávislého redaktora, ako od vedúceho webovej agentúry.

Ak chcete začať, definujme, kto je myslený editorom. V Gorbunovskej kancelárii je v porovnaní s kapitánom lode:

... Riadi ilustrátorov, fotografov, dizajnérov a dizajnérov. Riadi pozornosť čitateľa a kladie dôraz, robí tvorcov prepracovaním, dizajnérom prekreslí a umelecký riaditeľ príde s novým usporiadaním. Editor chráni váš produkt pred zákazníkmi, inzerentmi a akcionármi. Upravuje to, čo jeho podriadení napísali a učí ich správne písať. Naposledy sa píše sám. Redaktor je zodpovedný za úspech produktu.

Hovoríme o profesionáli, ktorý koordinuje tím takýchto odborníkov. To je super, toto je chvályhodné. Študovali sme trh práce a môžeme s istotou povedať, že primárne chápanie profesie sa stratilo. Redaktor je akýmsi mužským orchestrom, ktorý je zodpovedný za texty aj za vytváranie reklamy, v niektorých prípadoch aj za prilákanie nových klientov.

Logicky by sme títo chlapci mali nenávidieť, pretože si berú náš chlieb. Hovorili sme s redaktormi na voľnej nohe a uvedomili sme si, že nie sú ťahaní konkurencie s plnohodnotnými marketingovými agentúrami. A tu je dôvod, prečo:

Obsah:

Predĺženie termínov

Editor môže (a pravdepodobne bude) viesť paralelné projekty. Aj keď mu zaplatíte veľmi tučný plat. Peniaze sa nestane veľa. Čo sa s tým stalo? Teoreticky nič v praxi neovplyvní kvalitu práce. Akonáhle iný klient vášho editora nastaví pre neho naliehavú úlohu, začne sa prenos hovorov a publikácií.

Samozrejme, webová agentúra nie je ani jedným klientom. Ale personál je oveľa viac ako jeden.

Sanie prsta

Buďme úprimní: majitelia podnikov sa nezachádzajú do zložitosti marketingu obsahu. Ak osoba najme editora, očakáva, že sa na blogu objavia nové materiály. A nestarajte sa, že všetky relevantné témy už boli zverejnené. Editor musí vypracovať plat, takže príspevky uverejní z prsta. Iste ste videli takéto blogy.

Služby webovej agentúry je možné objednať na akékoľvek vhodné obdobie: mesiac, pol roka, rok. Ak je cieľ dosiahnutý (články o relevantných témach sú napísané, stránka sa pri vyhľadávaní zvýšila), môžete pokračovať v spolupráci v svetelnom režime. Napríklad na objednanie článkov pre blog pre budúce použitie, niekoľko mesiacov vopred. Je to oveľa výnosnejšie ako platiť redaktorovi na plný úväzok každý mesiac + výdavky na obsah.

Jednostranný vzhľad

Pri vývoji koncepcie blogu sa editor spolieha len na svoje znalosti a skúsenosti. Riadi vo všetkom: texty, dizajn, propagáciu. Na jednej strane je to super: nebudú žiadne situácie, la labuť, rakovina a šťuka. Môžete sa spoľahnúť na skutočnosť, že blog bude elegantný v rovnakom štýle. Na druhej strane, redaktor si nesmie všimnúť chyby vo svojej stratégii, ak ich nikto neodkazuje.

V agentúre, celý tím odborníkov na brainstorming vyvíja koncepciu blogu.

Vyššia moc

Editor môže vypnúť elektrinu, internet, nakoniec to môže jednoducho napučať. A práca sa zvýši.

Agentúra má vzdialených zamestnancov, ktorí dokončia úlohu včas, aj keď tornádo zúri okolo kancelárie. A všetci pracovníci jednoducho neopustia v rovnakom čase v záchvate.

Všimnite si, že tieto nevýhody sa vzťahujú na nezávislých redaktorov, nie na externé agentúry so stabilným personálom.

Dobrý editor je vzácna šelma.

Hlavným problémom povolania - nedostatok odborníkov. Všetko je editované: bývalí autori, novinári, spisovatelia akcií, ktorí „vzkriesili“, aby prekonali. Neexistujú žiadne jasné kritériá oddeľujúce profesionálov od amatérov. V marketingu a marketingu marketing blogy, ktoré píšu to isté: "editor musí byť schopný vodca, poznať trendy, bla bla bla ...". Všetko je správne, ale každý má svoje vlastné chápanie profesionality. Môžete zbierať niekoľko spisovateľov, prilákať začínajúcich dizajnérov a dizajnérov rozloženia a hrdo sa nazývajú vedúci tímu.

Existuje dopyt po redaktoroch práve preto, že pre všetku zjavnú rozmanitosť nie je nikto, koho by si mohol vybrať. Podobne ako v oblasti copywritingu, PR a marketingu, je to ovplyvnené monstrózne nízkou úrovňou kompetencií priemerného žiadateľa. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že v žiadnej oblasti nemajú kandidáti taký počet neopodstatnených ambícií, nízke sebavedomie a zvýšené zamestnávateľov, ako tu.

Na to existuje niekoľko dôvodov:

Po prvé, systém. Rastúca úroveň funkčnej negramotnosti, globálna strata zručnosti čítania (a teda aj tvorba) textov, primitivizácia a fragmentácia väčšiny významov, ktoré médiá vysielajú. Za to všetko vďaka bolonskému procesu, jednotnej štátnej skúške a „vzdelávaniu ako službe“.

Druhý, praktický. Zo strany sa zdá, že hranica pre vstup do profesie je nízka, ale v žiadnom prípade to tak nie je. Nestačí, aby mal redaktor zručnosti ako dokonalú gramotnosť a rozvoj stratégie obsahu. Je úplne jasné, že človek musí byť aj dostatočne silný administrátor, vystríhať tvorivé požiare, včas vytlačiť obsah od autorov a zároveň udržiavať dobré vzťahy s každým. Nehovorím tu o základných tvrdých zručnostiach, ako je plynulosť v MS Office a platforme Google, ako aj o analytike. Ak naozaj nerozumiete, čo má tento alebo tento materiál rozložiť, čo bude dať publikácii v peňažnom vyjadrení (na konci) - ste ako zamestnanec nerentabilný.

A tretí, vek. Pre mladých ľudí vo veku 25-30 rokov, pracovať 10-12 mesiacov na jednom mieste, a potom ísť normálne. Sú tak pohodlné a dlhá práca v jednej spoločnosti je nepríjemná.

Maxim Ilyakhov radí pestovateľom nezávisle. Je to však možné, ak je na zamestnancov spoločnosti špecialista, ktorý sa zaoberá marketingovými trendmi a odlišuje dobrý obsah od trosky. Nie všetci majú takýchto špecialistov. A amatér môže rásť len amatérsky.

V žiadnom prípade neznižujeme význam redaktorov. Existujú odborníci z Boha, ktorí sú schopní propagovať najviac smrtiaci blog. Ale rovnaký Ilyahov poznamenáva, že plat očakávania týchto špecialistov sú na úrovni vedúcich manažérov bánk v Moskve. To je 150-200 tisíc rubľov. mesačne. A tieto údaje sú oprávnené: čerpanie do chladného editora je drahé.

Čo si myslíte o módnych editoroch? Ako dlho bude trvať a budú títo špecialisti v zásade schopní súťažiť s webovými agentúrami?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár