Ako prezentovať projekt zákazníkovi, ktorý nerozumie vašej práci?

Tu ste navrhli stránku, nakreslili logo alebo napísali text pre vstupnú stránku a výsledok zanechali klientovi. Ale vaša práca mu nezdala brilantné zjavenie, ako ste to urobili. Smiešne komentáre začínajú (to, čo nesie), robia sa nevhodné úpravy (nebudem ich ani pridávať do portfólia) a vzťah môže byť rozbitý (už s týmto neprimeraným nepracujem). Aby ste sa vyhli nedorozumeniam a správne vyjadrili myšlienky, postupujte podľa plánu z článku.

vstup

Zvyčajne netrpezlivo ukazujeme prácu hneď a čakáme na odpor. Ale ak klient chápe vo vašej oblasti o niečo menej ako nič, nebude schopný oceniť let vašich myšlienok. Urobí úpravy, aby znovu získal peniaze zaplatené za prácu, a nedostal požadovaný výsledok. A jeho hodnotenie bude v kategóriách "like-dislike". Pre zákazníka, aby vyhodnotil projekt v kontexte úlohy a porozumel vašim rozhodnutiam, pripomínajte si vstupné údaje.

Pripomeňte produkt

Skôr než sa zobrazí riešenie, povedzte nám o podmienkach a probléme. Pripomeňte úvodné údaje zo stručnosti: výhody a rozdiely produktu, ako aj ciele, ktoré boli stanovené pred projektom. To pomôže zapamätať si, čo bol potrebný. Zákazník s najväčšou pravdepodobnosťou neponúkne zavedenie ďalších funkcií alebo pridanie častí, ktoré nespĺňajú svoje ciele a neboli pôvodne plánované.

Na ilustráciu mojej práce tu a neskôr v príklade uvediem snímky z prezentácie mien rezidenčného komplexu.

Popíšte konkurentov

Nevykazujú sférický dizajn vo vákuu. Popíšte konkurenčné prostredie, v ktorom bude existovať. Ponorenie zákazníka do kontextu trhu, dáte mu pochopenie, ako vaša práca pomáha líšiť sa od ostatných.

Povedzte o publiku

Práca nie je povinná páčiť sa klientovi a plniť jeho preferencie. Mal by rád vaše riešenie svojho problému. Koniec koncov, podnikateľ, ktorý vlastní dámsky kozmetický obchod, necestuje ružovým Land Cruiser, aby zodpovedal farbe jeho stránky. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa mu nepáči jeho online obchod - pre neho je to nástroj na zarábanie peňazí. Preto povedzte, kto bude čítať váš text alebo používať aplikáciu a prečo vaše rozhodnutia oslovia publikum.

Demonštrácia projektu

Začnite s pochopením

Stručne povedzte, čo je za vaším projektom. Dôvod, prečo ste urobili takéto rozhodnutie. Obvykle to možno uviesť v niekoľkých vetách.

Ukážte projekt

Teraz je čas ukázať svoj projekt a povedať, ako plní svoje úlohy v kontexte publika a trhu. Opíšte výhody vášho riešenia: ako pomáha podniku prilákať nových zákazníkov alebo vzdialiť sa od konkurencie.

nezmyselne

argumenty

Tieto farby sú navzájom perfektne kombinované.

Tmavé pozadie a biely stred pomáhajú používateľovi sústrediť sa na obsah stránky.

Ak chcete použiť zásoby je shashwark.

Obrázky na stránke sú živé. Spôsobujú väčšiu dôveru a vystupujú na pozadí webových stránok konkurentov s fotografiami.

Mimochodom, používal som groteskné fonty, objavovali sa s rozširovaním tlačiarní, pretože na rozdiel od starožitností boli vhodne aplikované na kovové písmená tlačiarenského stroja ...

Vybral som si sans serif font, pretože veľké bloky textu na stránke budú oveľa ľahšie čitateľné.

Ukážte projekt v živote

Popíšte, ako bude projekt fungovať v skutočnosti a ako ho možno ďalej rozvíjať, aby presvedčil zákazníka o jeho životaschopnosti. Vizualizácia funguje tu: predstavte si logo na mocap produkty, signage, transport alebo dokumentáciu, animujte rozloženie stránky, ukážte, ako môžete poraziť meno v reklamných kampaniach, napísať príklady jeho použitia, vybrať domény alebo prísť s možným sloganom.

Ukážte, ako bude projekt fungovať v živote.

Zobraziť pracovný proces

Keď ľudia najímajú pracovníkov na stavbu domu, vedia, že stavba domu je náročná úloha. Je potrebné vyplniť základ, položiť murivo, zakryť strechu, pripraviť dlažbu.

Ale bohužiaľ, nie každý vie, aké ťažké je prísť s dobrým menom, nakresliť krásne rozloženie alebo napísať zaujímavý text. Pracujete v izolácii niekoľko dní na konci, a na rozdiel od staviteľov, váš konečný produkt je zvyčajne umiestnený na jednej snímke. Môže sa to zdať niekomu, kto nie je oboznámený s procesom, ktorý ste vykonali tento projekt za 20 minút.

Aby zákazník pochopil, že ste odviedli skvelú prácu a ponúkli najlepší výsledok, ukážte priebežné kroky. Povedzte nám, čo iné boli možnosti a nápady, ukážte náčrtky a náčrty, s ktorými ste prišli a načrtli ste ich pred finálnou verziou.

Najúčinnejší spôsob, ako demonštrovať fázy práce v dizajne. Preto napríklad vezmite "Studio Lebedev". Často sú obviňovaní z predražených, nie pochopenia rozsahu práce. Dobrým argumentom v obhajobe je popis procesu v portfóliu so všetkými možnosťami a náčrtmi log.

Zobraziť pracovný proces

Nácvik námietok

Aj s dokonale premyslenou prezentáciou nemôžete potešiť každého. Preto zostanú úpravy a komentáre, ale budú mnohonásobne menšie a budú viac vedomé. Preto je teraz hlavná vec správne chrániť projekt. Ak zákazník navrhne zmeny, ktoré zhoršujú výsledok, poskytnite argumenty v jeho jazyku. Snažte sa stáť na mieste klienta a premýšľajte o tom, ako tieto zmeny zasahujú do úloh jeho podniku.

Na preukázanie svojho bodu, pozrite sa na štatistiky, prieskumy, prieskumy. Argumenty môžu byť príspevky na fóre s cieľovou skupinou, metrikami a záznamami webových prehliadačov. Napríklad sa mi podarilo presvedčiť zákazníka, aby informácie o komunikáciách v rezidenčnom komplexe nekladal na vstupnú stránku (ktorá sa o ňu vôbec zaujíma). Rozhodujúcim argumentom bola rolovateľná mapa na podobnej stránke, na ktorej návštevníci prechádzali podobným blokom.

Dobré zdroje argumentov:

  • Práca je stručná.
  • "Yandeks.Metrika".
  • Fóra s cieľovou skupinou.
  • Stránky so štatistikami a štúdiami (wciom.ru, gks.ru/, mazm.ru).
  • Služby analýzy publika a trhu (wordstat.yandex.com, webmaster.mail.ru/querystat, facebook.com/ads/audience-insights).

Vo vašom jazyku

V jazyku klienta

Úpravy, ktoré navrhujete, sú v rozpore s informačnou stránkou Ilyakhov.

Metrika ukazuje, že návštevníci, ktorí nenašli tieto informácie na prvej obrazovke, opustia lokalitu.

3D ilustrácie sa nepoužívajú v logách.

Logo s veľkým počtom častí nebude na výrobkoch fungovať. Okrem toho je horšie pamätať, pretože značka stratí v povedomí.

Táto farba vyzerá zle v rozložení.

Kúpite 80% mužov - ružová farba na stránke spôsobí, že ich odmietnu, a stratíte väčšinu divákov.

Prvý obchod, potom kreativita

Aby bola prezentácia úspešná, musíte presvedčiť klienta, že projekt nie je len vaším kreatívnym výskumom, ale výsledkom hĺbkovej analytickej práce a pochopenia obchodných cieľov.

A ako prezentujete projekty? Podeľte sa o pripomienky a spôsoby, ktoré vám pomôžu presvedčiť zákazníkov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár