9 vecí, ktoré by ste mali vedieť o aktualizácii Google Mobile-Friendly

Koncom februára 2015 spoločnosť Google prisľúbila aktualizáciu vyhľadávacieho algoritmu: zvýšenie hodnoty faktora pre mobilný prístup alebo prispôsobivosť stránok na prezeranie z mobilných zariadení. Inovácie nadobudnú účinnosť od 21. apríla. Tam sú povesti medzi webmasterov, že aktualizácia algoritmu bude tak rozsiahla, že stránky bez adaptívneho rozloženia takmer stratia prevádzku. Sú tieto predpoklady pravdivé? Skutočné fakty o aktualizácii Google mobile-friendly vám pomôžu odpovedať na tieto otázky.

Skutočnosť číslo 1: Google bude skutočne aktualizovať algoritmus 21. apríla

V posledných mesiacoch spoločnosť Google uverejnila niekoľko nových odporúčaní, ktoré sa týkajú vyhľadávania mobilných zariadení. To potvrdzuje prípravu na zásadnú aktualizáciu vyhľadávacieho algoritmu. Možno predpokladať, že najväčší vyhľadávací nástroj na svete spustí nový mobilný prehľadávač, ktorý podporuje klientsku aplikáciu Android. To zlepší indexáciu mobilných webových aplikácií, aplikácií pre Android, ako aj rozšíri podporu pre indexovanie hlbokých odkazov na aplikácie iOS.

Hlboké prepojenia v kontexte mobilných aplikácií sú identifikátory zdrojov (URI), ktoré umožňujú otvoriť konkrétne časti aplikácií. Keď napríklad spustíte mobilné internetové bankovníctvo, dostanete sa na úvodnú stránku aplikácie. A hlboké odkazy vám umožnia okamžite sa dostať do platieb šablón rozhrania alebo zobraziť zostatok na vkladoch.

Aktualizácia algoritmu z 21. apríla pomôže spoločnosti Google vytvoriť samostatný mobilný index. To umožní vyhľadávači skenovať a hodnotiť obsah aplikácií bez zobrazenia vo výstupe pre desktopy. Mobilný prehľadávač bude môcť indexovať obsah aplikácií bez toho, aby museli skenovať svoj kód.

Skutočnosť číslo 2: Ak vaša stránka nie je prispôsobená pre mobilnú prevádzku, nestratí svoju pozíciu v otázke pre desktopy

Google analytik Zineb Ait Bahaji povedal počas konferencie marketingu vyhľadávania, ktorá sa konala v Mníchove v polovici marca, že aktualizácia 21. apríla nebude mať vplyv na problém pre desktopy.

Fakt # 3: Mobilná aktualizácia bude ambicióznejšia ako Panda a Penguin.

Takže povedala pani Zineb Ait Bahaji počas vyššie uvedenej konferencie. Neznamenala, či nový algoritmus ovplyvní všetky typy mobilných zariadení. Možno predpokladať, že aktualizácia bude mať väčší vplyv na problém gadgetov spustených na systéme Android. Minimálne bude účinok rovnaký pre Android a iOS.

V súčasnosti je SERP pre zariadenia so systémom Android a iOS iné. Hlavný rozdiel spočíva v zobrazení v vydaní pre gadgety Android s hlbokými odkazmi na obsah aplikácie. S najväčšou pravdepodobnosťou, po 21. apríli, v otázke gadgets na iOS, budú hlboké odkazy na obsah aplikácií pre tento operačný systém. Nepriamo to potvrdzuje skutočnosť, že niektoré z hlbokých odkazov na aplikácie iOS boli overené v nástroji indexovania aplikácií Google.

Rozsah aktualizácie je určený nielen vzhladom na vydávanie hlbokých odkazov. Pri vytváraní personalizovaného SERP sa zúčastnia e-maily, ktoré sú už dlho indexované spoločnosťou Google. Podpora mikroúdajov služby Gmail pomôže zahrnúť výsledky e-mailov pre mobilné zariadenia.

Skutočnosť číslo 4: adaptívne usporiadanie nie je jediný spôsob, ako optimalizovať stránky pre mobilnú prevádzku.

Spoločnosť Google odporúča optimalizovať lokality pre mobilnú prevádzku pomocou responzívneho dizajnu. Vyhľadávač však považuje ekvivalentné spôsoby úpravy mobilnej verzie lokality a aplikácie za rovnocenné. To sa po 21. apríli nezmení.

Stávka na prispôsobenie pomocou aplikácie? Pozrite sa na odborníkov - "VelikaPlaza" sa zaoberá podporou mobilných aplikácií.

Skutočnosť číslo 5: Môžete zistiť, či je vaša stránka pripravená aktualizovať algoritmus.

To možno vykonať pomocou mobilného nástroja na sledovanie pohodlia. Dbajte na nasledujúce nuansy jeho použitia:

  • Nástroj kontroluje stránku určenú adresou URL. Ak chcete skontrolovať celú stránku, môžete striedavo označiť adresu URL typických stránok zdrojov.
  • Nástroj odpovedá na otázku „áno alebo nie“. Nezobrazuje, koľko percent je stránka prispôsobená mobilnej prevádzke.
  • Podľa výsledkov kontroly dostanete zoznam problémov. Tým, že ich odstránite, zvýšite zážitok zo sledovania na mobilných obrazovkách.

Fakt č. 6: S mobilnou aplikáciou sa zvyšuje viditeľnosť vašich stránok a podnikania vo vyhľadávaní.

Po prvé, ak je požiadavka vyhľadávania priradená k mobilným aplikáciám, stránka na prevzatie v službe Google Play, AppStore alebo na vašej stránke sa môže vrátiť. Napríklad, ak vlastník smartfónu zadá dotaz "hry pre deti", v tomto vydaní dostane odkazy na herné aplikácie pre deti.

Po druhé, analytik spoločnosti Google Maria Moeva pred niekoľkými týždňami povedal, že kvalitná aplikácia je pozitívnym signálom, ktorý prispieva k vyššiemu umiestneniu stránok v mobilnej oblasti. Realizuje sa prostredníctvom hlbokých prepojení na aplikáciu. Pomáhajú spoločnosti Google prepojiť obsah vášho zdroja s obsahom programu.

Skutočnosť číslo 7: vo väčšine prípadov stojí za to začať s responzívnou alebo mobilnou stránkou.

Ak to rozpočet umožňuje, môžete ponúknuť používateľom stránky prispôsobené pre mobilnú prevádzku, ako aj aplikácie pre Android a iOS. Súčasný vývoj stránok a aplikácií zvyšuje vaše zastúpenie v probléme len vtedy, ak programy poskytujú užívateľom ďalšie funkcie, ktoré nie je možné prenášať cez lokalitu. Inými slovami, ak aplikácia jednoducho duplikuje mobilnú stránku, nedostanete ďalšie výhody.

V niektorých prípadoch môžete začať s aplikáciami. Týka sa to podnikov, ktorých zákazníci potrebujú predovšetkým skúsenosti, ktoré možno získať len prostredníctvom programov. Napríklad, je logické, ak vývojári virtuálneho gitarového kurzu ponúknu divákovi aplikáciu.

Skutočnosť číslo 8: môžete udržať vysoké pozície na kľúčové dotazy, ale to nezaručuje prevádzku

Spoločnosť Google sa snaží odpovedať na požiadavky používateľov, ktoré sa nachádzajú na stránke s problémami. Toto je obzvlášť zreteľné v príkladoch mobilných SERP. Jednoduchým príkladom sú kontextové reklamy pre mobilné zariadenia s možnosťou volania priamo z vydávajúcej stránky. Vyhľadávač neumožňuje používateľom z SERP na stránky prirodzeného problému, takže vysoké pozície vyhľadávania vám nezaručujú prevádzku.

Záver alebo fakt č. 9: Google chce zlepšiť svet

Toto je odpoveď na otázku týkajúcu sa účelu aktualizácie mobilného algoritmu spoločnosti Google, ktorý sa má spustiť 21. apríla. Najväčší vyhľadávač na svete, ktorý využíva nový algoritmus, sa snaží vyriešiť množstvo problémov vrátane zvýšenia vlastných príjmov z mobilnej kontextovej reklamy alebo speňaženia aplikácií a iného obsahu. Hlavným cieľom mobilnej aktualizácie je však zlepšenie používateľského komfortu.

Čo to znamená pre internet marketingu? Budú mať prospech z aktualizácie dvakrát. Po prvé, zlepší sa ich vlastná mobilná skúsenosť. Po druhé, budú môcť prilákať viac dopravy a previesť ju na obchody. Aby ste to dosiahli, musíte ponúknuť publiku priateľské stránky na malých obrazovkách, ako aj vysokokvalitné aplikácie.

Ak chcete, aby boli vaše stránky priateľské na prezeranie na mobilných zariadeniach, mohli by vás zaujímať naše služby optimalizácie stránok pre mobilnú prevádzku.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár