Obsah vs dizajn: čo je dôležitejšie?

Slová, ktoré používate na implementáciu stratégie marketingu obsahu, ako aj správy odoslané cez ne, majú rovnakú hodnotu a dôležitosť ako dobrý dizajn webových stránok. Sú to texty, ktoré tvoria názor publika o vašej spoločnosti. Obsah zobrazuje potenciálnych zákazníkov, ktorým rozumiete ich potreby a môžete ich uspokojiť. A to sú slová, ktoré určujú, či sa návštevník stránky stane vaším klientom. Podpora podnikania na internete nebude úspešná, ak sa obchodníci spoliehajú výlučne na vizuálne komunikačné prostriedky.

Samozrejme, vysoko kvalitný dizajn webovej stránky láka návštevníka a drží ho na niekoľko sekúnd. Ale aj tá najkrajšia stránka na svete vám nepomôže nadviazať kontakt s potenciálnym klientom. Predávajúci musí nadviazať dialóg s kupujúcim s cieľom zabezpečiť uzatvorenie obchodu. Ako viete, vo väčšine prípadov sa dialóg vedie pomocou slov a viet.

Predstavte si, že plánujete výlet na Krym, kde chcete ochutnať rôzne vína. Máte farebné fotografie krymských viníc a vínnych pivníc. Nie je však možné určiť typ a vek hrozna z obrázku. Tiež nepoznáte históriu tohto alebo toho vinárstva, nemôžete získať odporúčania o používaní rôznych odrôd hroznového nápoja.

S vínom, budete nejako prísť na to, že sa snaží každý odrody individuálne. Ale ako si vybrať dobrý fotoaparát, ak máte len fotografie rôznych modelov digitálnych fotoaparátov? Teraz vidíte, že slová sú dôležité. A značky, ktoré rozprávajú svoj príbeh a nielen to ukazujú, stávajú sa lídrami vo svojom odvetví.

Slovo je mocná zbraň

Slová vyvolávajú emócie a menia mentálne postoje publika. Slávne video "The Power of Words" od britskej agentúry pre marketing obsahu Purple Feather, ktorá sa raz stala internetovým hitom, to potvrdzuje. Video hovorí o slepom bezdomovcovi, ktorý žiada o almužnu, keď sedí na ulici. Žobrák na kus lepenky napísal: "Som slepý, prosím, pomôž mi."

Väčšina ľudí ľahostajne prechádza touto osobou, sotva mu venuje pozornosť. Podľa vôle osudu, vedľa žobráka, sa zastaví chladný copywriter. Áno, áno, táto dievčina v čiernych okuliaroch sa rozhodne špecializuje na tvorbu predajných textov, čo potvrdzuje aj ďalší vývoj. Zmení nápis na tablete slepého, po ktorom ho nikto neprejde ľahostajne. "Dnes je krásny deň, ale nemôžem ho vidieť," - napísal pani v mene žobráka.

Prečo sa tento nápis na štítku nedá ignorovať? Poskytuje emocionálne spojenie medzi slepou osobou a okoloidúcimi. Ľudia menia svoj postoj k žobrákovi čítaním nových slov. Toto video ukazuje, ako moc slov ovplyvňuje publikum.

Texty na internete

V knihe „Nulový moment pravdy“, publikovanej v roku 2011, odborníci spoločnosti Google poskytujú údaje o správaní spotrebiteľov v online prostredí. Tvrdia najmä, že priemerný kupujúci študuje viac ako 10 článkov, príručky na výber produktov a iné druhy obsahu, aby sa rozhodol o kúpe výrobku alebo služby. Začali by spotrebitelia kopať na internete, ak by všetky stránky obsahovali iba krásne obrázky?

Teraz vidíte, že textový obsah je hlasom vášho podnikania. Vaša webová stránka vedie dialóg s potenciálnymi a existujúcimi zákazníkmi prostredníctvom textov. Hovorí divákom váš príbeh, popisuje produkty a robí odporúčania, keď vyjednávate, premýšľate, relaxujete a dokonca spíte.

Internet funguje vďaka textom. Internet je hypertext. Text bez začiatku alebo konca. Žijeme v dobe, keď ľudia majú možnosť samostatne študovať informácie o zakúpenom tovare a službách. Čo robíte, keď potrebujete nejaké informácie? Otvorte stránku Yandex alebo Google, zadajte vyhľadávací dopyt a prečítajte si materiály na navrhovaných stránkach. Robíte to znova a znova, zmena vyhľadávacieho dotazu a listovanie stránkami problému, ak potrebujete o niečom komplexné informácie.

Nie každý rozumie úlohe textov na internete.

Mnohé spoločnosti sa stále zameriavajú na vizuálne médiá, pričom ignorujú slová. Investujú obrovské prostriedky do vývoja dizajnu stránok, neustále pridávajú na stránky nové "čipy". Všetky tieto zvončeky a píšťalky vyzerajú smiešne, ak je stránka plná obsahu s nízkou kvalitou.

Druhým extrémom sú tzv. Seo-texty. Odkiaľ tento fenomén pochádza? Dôvodom vzniku tzv. Seo-textov je nedokonalosť vyhľadávacích algoritmov. Áno, vyhľadávacie technológie nie sú dokonalé. Je to tak. Ale verte mi, že sa vyvíjajú oveľa rýchlejšie, než si myslíte. Vyhľadávanie sa snaží čo najviac porozumieť dotazu. Veľmi dôležitá je sémantika stránky a samostatná stránka pre vyhľadávač. Ale pochopiť, o čom je stránka, na úrovni intelektu, je nesmierne ťažké, v súčasnosti nemožné vôbec. V skutočnosti vyhľadávanie vykonáva sémantickú analýzu každej indexovanej stránky, pričom identifikuje majáky (kľúče), aby sa stránka zoradila podľa konkrétneho dotazu. Tak sa objavili seo-texty - texty, kde kľúče (majákové slová) nadobudli neprirodzenú podobu pre živú ľudskú reč (a ešte viac písaný jazyk), ale stali sa veľmi blízkymi vyhľadávacím dotazom. Všetky texty, kde môžete vidieť také frázy ako: "kúpiť byt v cenách Moskvy", "upratovanie kancelárie Moskva", "kúpiť šaty kamienky", "ceny zubných protéz" atď. - to je to, čo nazývame seo texty.

A máme pre vás novinku. Seo texty už nefungujú. Nielen, že vyhľadávanie sa naučiť identifikovať sémantiku stránky bez presného zadania kľúčov, ale konverzia tiež bolí také texty.

Vytvorenie obsahu pre web, musíte pochopiť, že informácie vyjadrené v texte - je v skutočnosti jediná vec, ktorá je medzi vami a hľadaním. To je to, čo vás spája. Ale okrem toho, text, ktorý vytvoríte pre skutočných ľudí, vaše publikum.

Často sa stretávame so spoločnosťami, ktoré chcú vytvoriť novú stránku alebo znovu vytvoriť existujúcu stránku. Len málo z nich vie, že budú so svojimi spotrebiteľmi hovoriť pomocou aktualizovaného zdroja. Ale aj ten najmodernejší dizajn stráca význam, ak obchod nevedie dialóg s publikom v online priestore.

Vizuály zvyšujú efektivitu textu

Niektoré spoločnosti nevedia, čo a ako povedať zákazníkom, ktorí používajú túto webovú stránku. To nie je prekvapujúce, pretože stavebná firma by mala byť schopná stavať a výrobca nábytku by mal byť schopný vyrábať dobrý nábytok. Obchodníci s obsahom zase pomáhajú podnikom nadviazať komunikáciu so spotrebiteľmi, pretože presne vedia, čo a ako.

Predstavte si, že predávate bežné služby, ako je upratovanie alebo účtovníctvo. Myslíte si, že vaši zákazníci nemôžu povedať nič okrem "lacného čistenia kobercov v Moskve" alebo "účtovníckej podpory Moskvy LLC"? No, v recyklácii, na prvý pohľad, tam je tiež "romance" a inovácie. Ale odborníci na marketing obsahu majú na to svoj vlastný názor.

Praktický príklad

Náš klient, spoločnosť F5Service, poskytuje upratovacie a outstaffing služby. Úlohou bolo vytvoriť vstupnú stránku, ktorá by na jednej strane mala organizovať veľké množstvo obsahu, na druhej strane by nemala byť únavná pre používateľa, na tretej strane - táto stránka by mala byť optimalizovaná pre požiadavku "personál reštaurácie", na štvrtej strane - návrh stránky by mal byť ľahký, únavný, nepreťažený zbytočnými detailmi.

To sme urobili.

Po prvé, tu môžete vidieť kombináciu vizuálnych prvkov a textu, ktorý pomáha nadviazať komunikáciu s klientom. Po druhé, táto stránka ukazuje, že každý "nudný" podnik môže komunikovať so spotrebiteľmi na logickej aj emocionálnej úrovni.

Spolu s odborníkmi z F5Service.ru bol pripravený text, ktorý rozprával o troch špecialitách - čašníci, kuchári, správcovia. Každý návštevník lokality môže prejsť na odkaz "Detaily", kde je podrobnejší popis podmienok poskytovania špecialistov v danej profesii na prenájom na rôzne podujatia.

Vľavo od textu bol umiestnený posuvník, ktorý vizuálne „oslobodil“ stránku. Na stránke s "nudnou" ponukou bolo vyplnenie obvyklého, zrozumiteľného a zrozumiteľného popisu služby. Stránka bola umiestnená v horných vyhľadávačoch pre požiadavku "zamestnancov reštaurácie." V dôsledku toho je konverzia stránky veľmi vysoká.

Obsah a dizajn - porovnanie nie je vhodné.

Texty, fotografie, dizajnové prvky vašej stránky sú tie, ktoré zároveň rozprávajú a priťahujú publikum príbeh vašej značky. Svetlé obaly alebo štýlový dizajn webového zdroja môžu pritiahnuť pozornosť a spôsobiť obdiv. Tento efekt však bude krátkodobý bez dobrých textov naplnených významom. Dobrý dizajn stránky zvyšuje efektivitu vašich slov. Na druhej strane, aj tie najlepšie texty zostanú neprečítané, ak majú nečitateľný vzhľad. Ako zlepšiť čitateľnosť obsahu, prečítajte si tento článok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár