5 nápadov na vytvorenie vizuálneho obsahu

Odborníci na elektronický obchod najčastejšie myslia na texty, keď počujú pojem „obsah“. Obsahový marketing však zahŕňa použitie rôznych spôsobov prenosu informácií, ktoré nie sú obmedzené na články a recenzie. Napríklad vizuálny obsah sa už stal jedným z najúčinnejších nástrojov na podporu online podnikania. Zvyšuje angažovanosť publika vo vašej značke a tiež povzbudzuje používateľov, aby si navzájom poskytovali informácie o vašej spoločnosti.

Ako používať vizuálny obsah na podporu podnikania? Pozrite sa na päť nápadov, ktoré zvýšia účinnosť vašich textov a marketingovú stratégiu vo všeobecnosti.

1. Fotografie

Podľa starého príslovia stojí jeden obrázok za tisíc slov. Psychológ Albert Mehrabian to potvrdzuje štatistikou - 93% komunikácií je podľa názoru tohto špecialistu neverbálne. Vedci z 3M Corporation zistili, že osoba vníma vizuálnu informáciu 60 000-krát rýchlejšie ako text. Nie, nerozumel si. Zastavte sa na chvíľu a pozrite sa bližšie: osoba vníma vizuálne informácie. šesťdesiat tisíc krát rýchlejšieako text.

No, samozrejme, musíte použiť fotografie na zlepšenie efektívnosti stratégie marketingu obsahu. Profesionálne umelecké fotografie a jednoduché snímky webových stránok urobia vaše články a recenzie atraktívnejšími.

Nasledujúce tipy vám pomôžu pracovať s fotografiami:

 • Neukladajte peniaze za profesionálne vysoko kvalitné obrázky. Začnite ich vykupovať na fotobankách.
 • Použite relevantné fotografie, ktoré ilustrujú váš text.
 • Vyhnite sa príliš svetlým fotografiám, ktoré by mohli odviesť pozornosť čitateľa od miesta.
 • Nebojte sa vložiť obrázky do textu, ale urobte to správne (viac tu a tu).
 • Použite atribút alt, ktorý pomáha vyhľadávačom rozpoznať fotografie. Je tiež potrebné, aby návštevníci vašich stránok používali mobilné miniaplikácie alebo zakázali zobrazovanie obrázkov v prehliadači.
 • Použite titulky fotografií.

2. Video

Video obsah bude určite zohrávať stále väčšiu úlohu na internete. Obsah videa má zjavné výhody oproti iným typom obsahu. Zvyšuje zapojenie používateľa do interakcie so stránkou a zvyšuje dĺžku relácie, čo má pozitívny vplyv na poradové faktory správania, a vďaka tomu sa zlepšuje viditeľnosť stránok vo vyhľadávačoch. Ale je tu ďalšie zjavné plus. Pre e-maloobchodníkov je video obsah najúčinnejším spôsobom, ako predviesť svoj produkt, a preto obsah videa priamo ovplyvňuje konverziu!

Obsah videa vám umožňuje rýchlo sa spojiť s publikom a uľahčiť pochopenie marketingových správ. To platí najmä pre obsah a video návody „Ako na to“, ktoré demonštrujú vašu vysokú kvalifikáciu pre používateľov.

Video úspešne priťahuje pozornosť návštevníkov stránok a zapája divákov do interakcie s vašou firmou. Tiež videá umožňujú značke zdôrazniť jej exkluzivitu a netrivialitu na pozadí spoločností využívajúcich štandardnú reklamu.

Publikujte videá odpovedí na otázky, rozhovory, animácie, príbehy, ktoré demonštrujú vašu profesionalitu a osobnosť. Ak predávate produkty, vytvorte video recenziu svojich produktov.

Príklad kontroly videa z kanála Euroset YouTube

 • Používajte iba tie typy video obsahu, ktoré skutočne zvyšujú efektivitu propagácie vášho podnikania. Ako je uvedené vyššie, post produkt prezentácií, video tutoriály a rozhovory.
 • Zvýraznite netrivialitu vašej značky pomocou videí.
 • Investujte do tvorby profesionálneho videa. Obsah musí mať vysokú kvalitu a video nie je výnimkou z tohto pravidla.
 • Pri uverejňovaní video obsahu na YouTube alebo na iných stránkach používajte krátke textové popisy. To umožní používateľom vyhľadávačov rýchlo nájsť váš obsah.

3. Prezentácia

Prezentácie vytvorené pomocou programu PowerPoint a iných podobných programov boli dlho považované za obsah, ktorý je vhodný výhradne pre offline prezentácie. Využite snímky na vzdelávanie, informovanie a interakciu so zákazníkmi na webových stránkach a sociálnych sieťach. Tento typ obsahu sa dnes transformoval z vysoko špecializovaného na univerzálny.

Použite nasledujúce tipy na zefektívnenie prezentácie pri propagácii vašej firmy:

 • Venujte veľkú pozornosť dizajnu diapozitívov. Vytvorte prezentáciu profesionálom alebo sa staňte profesionálom!
 • Buďte konzistentní - používajte jeden firemný štýl, rovnakú veľkosť písma a farebné schémy.
 • Zachovajte okraje medzi obrázkami a textom na snímkach.
 • Ak používate grafiku, uistite sa, že sú ľahko vnímané v kombinácii s inými prvkami snímky.
 • Nepreťažujte diapozitívy textom, nepoužívajte malú tlač.
 • Pozrite sa na texty, aby sa červenal kvôli pravopisu a interpunkčné chyby.
 • Pri vytváraní snímok nezabudnite použiť vizuálne prvky. To zvyšuje efektivitu prezentácií.

4. Infografika

Podľa EDG Enterprise rastie dopyt po infografike v marketingu B2B na najvyššej úrovni spomedzi všetkých typov obsahu. Je to príklad úspešnej kombinácie textových a vizuálnych prvkov, o ktorých sme už písali. Infografika oživuje suchú štatistiku a umožňuje im byť obklopený kontextom, ktorý uľahčuje vnímanie informácií. Okrem toho sú materiály tohto typu vhodné na distribúciu v sociálnych sieťach.

Zapamätajte si nasledujúce tipy:

 • Pri vytváraní infografiky používajte obrázky, ktoré pomôžu publiku vizualizovať prezentované údaje.
 • Pamätajte si, že infographic bez obrázkov už nie je infographic.
 • Tabuľky, grafy a grafy zostávajú dobrými príkladmi infographic materiálov. Neobmedzujte sa však na tieto médiá.
 • Pri vytváraní infographic zabudnite písmo typu curl. Použite obrázky, ktoré zlepšujú vizuálnu príťažlivosť vašich materiálov.
 • Buďte originálny. Nie je nič horšie ako kopírovanie štýlu niekoho iného, ​​vaše infografiky by mali byť jedinečné.

5. Memy

Termín meme sa bežne používa na opis informácií, ktoré majú potenciál opakovaného - často spontánneho - kopírovania. Memy sú opakovane reprodukované v sociálnych sieťach, na internete ako celku av prostredí offline. Obchodníci s obsahom používajú memy na vírusové šírenie akýchkoľvek údajov.

Internet meme môže byť fotografie, obrázky, frázy, videá a ďalšie typy obsahu. Kapitán Obvious a Chuck Norris, ktorý je "tak drsný", sú príkladmi slávnych memov.

Fotografie návštevníkov McDonald's tancujúcich prípravok s koktailom Shamrock Shakes vo svojich rukách sú príkladom meme, ktorý sa používa na propagačné účely. Obchodníci spoločnosti McDonald's „nakazili“ zákazníkov myšlienkou odfotiť ich a odoslať ich na Twitteri s #Shamrocking hashtagom.

Memy sú väčšinou spontánne. Často však obchodníci špecializujúci sa na partizánsky marketing a vírusové video vytvárajú memy, zručne napodobňujú prirodzenú povahu meme. Áno, je veľmi ťažké vytvoriť úspešnú mému. Ale ak sa to podarí, potom si naozaj zlomíte banku. Keď ostatní míňajú milióny na oslovenie publika a kontakt s potenciálnym publikom, dostanete najširší možný dosah. Ľudia sami budú distribuovať vaše mémy, z vlastnej vôle. Ak sa im to samozrejme nepáči.

Ako používať memy na propagáciu vašej značky?

 • Vytvorte memy, ktoré sú blízke a zrozumiteľné pre vašu cieľovú skupinu.
 • Popularizovať memy prostredníctvom súťaží a súťaží, nezabudnite na ceny pre aktívnych účastníkov.
 • Použite sociálne kanály na šírenie memov.
 • Opatrne zvážte riziká. Nesprávne používanie memov môže poškodiť vašu značku. Napríklad, vaše pokusy vytvoriť internet meme môže uraziť niekoho, alebo aby publikum vyzeralo hlúpo.

Úloha vizuálneho obsahu v blízkej budúcnosti porastie. Pamätajte však, že najúspešnejšie marketingové stratégie sú komplexné. Použite rôzne typy obsahu na podporu svojho online obchodu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár