5 nápadov na prácu s vizuálnym obsahom

Široké využívanie vizuálneho obsahu sa stalo jedným z trendov vo vývoji obsahu marketingu v minulosti av tomto roku. To nie je prekvapujúce, pretože ľudia vnímajú informácie prostredníctvom vizuálneho kanála najrýchlejšie. A značky sa snažia využiť túto funkciu ľudskej povahy, ktorá ponúka používateľom internetu videá, fotografie, infografiky a iné druhy mediálneho obsahu.

Nakoniec, ocenením úlohy vizuálneho obsahu na internete, sa spoločnosti ponáhľali pracovať so zdrojmi ako Pinterest (mimochodom tu je odkaz na náš obsahový marketingový panel). Pravidelné publikovanie fotografií však zjavne nestačí na efektívnu interakciu s publikom. V tomto článku nájdete päť nápadov na používanie vizuálneho obsahu. Ich realizáciou zvýšite efektivitu stratégie marketingu obsahu vašej spoločnosti a naučíte sa používať rôzne typy vizuálnych materiálov na propagáciu svojho podnikania.

1. Použite multimédiá pre PR udalosti

Časy tradičných tlačových správ sa skončili. Tlačové správy ako žáner sa stávajú irelevantnými. Prečo? Existuje na to jeden objektívny dôvod. Tlačová správa bola nevyhnutná a užitočná pre podnikateľské médiá v čase nedostatku informácií od spoločností (éra papierových publikácií). V digitálnom veku nie je nedostatok informácií. Neprinášate záujem médií o vaše novinky, ak samotná správa stráca konkurenciu z hľadiska kvality, informatívnosti a dôležitosti. Áno, vaše tlačové správy by mali byť významné pre trh a pre špecializované médiá - len za týchto podmienok budú žiadané. Odporúčame však aj zmenu formátu pre zasielanie tlačových správ.

Ako bolo uvedené vyššie, ľudia vnímajú vizuálne informácie najrýchlejšie. Áno, novinári tiež vnímajú vizuálny obsah rýchlejšie. Okrem toho si dobre uvedomujú, že publikum online médií venuje väčšiu pozornosť materiálom, ktoré obsahujú videá a fotografie. Weboví novinári a bloggeri vedia, že videá a fotografie prinesú ďalšiu návštevnosť zdroja prostredníctvom vyhľadávania obrázkov a videí.

V skutočnosti, používanie multimediálneho obsahu mení osud vašej tlačovej správy. Podľa štúdie spoločnosti PR Newswire, marketingovej spoločnosti, sa pri používaní vizuálnych médií na oznamovanie informácií výrazne zvyšuje rýchlosť prezerania stránok stránky, na ktorej je tlačová správa uverejnená. Preto zverejnite príslušné video alebo audio materiál, aby ste upozornili na vašu tlačovú správu.

Všimnite si ďalšiu skutočnosť, že PR Newswire venuje pozornosť. Používanie multimediálneho obsahu zvyšuje frekvenciu zdieľania správ na sociálnych sieťach. Používatelia Facebooku a iných online komunít zdieľajú textové informácie 0,99-krát za hodinu. Toto číslo sa zvyšuje na 3,5-krát za hodinu pre materiály s vizuálnym obsahom. Dokonca aj jednoduché začlenenie loga spoločnosti do textu tlačovej správy povzbudzuje užívateľov sociálnych sietí, aby častejšie zdieľali vašu správu a nehovorili o videách.

2. Publikovať vlastné infografiky

Infografika je v súčasnosti jedným z najdôležitejších typov vizuálneho obsahu. Rast jeho popularity naučil spoločnosť vytlačiť viacstránkové správy a výsledky výskumu do niekoľkých desiatok jasných obrázkov. Značky tak vždy ponáhľajú zákazníkov, aby sa zoznámili s dôležitými údajmi a zdieľali informácie s priateľmi na sociálnych sieťach. S príkladom infografiky v našom vystúpení nájdete tu.

Všimnite si, že infografika nezvyšuje efektivitu marketingu obsahu automaticky. Dobrá infografika samozrejme poteší oko, ale v prvom rade by mala byť relevantná pre záujmy cieľovej skupiny a informatívna. Neobmedzujte sa na publikovanie materiálov vo firemnom blogu a sociálnych sieťach, ak váš infographic obsah spĺňa tieto charakteristiky. Použite všetky možné distribučné kanály, aby ste zaistili maximálny dosah publika.

3. Vytvorte obrázok značky pomocou fotografií

V ére pred internetom značky starostlivo vyberali fotografie na použitie v marketingových kampaniach. Opakovane upravovali obrázky pred publikovaním, keďže fotografie na billboardoch a letákoch zostali hlavným zdrojom vizuálnych informácií o spoločnosti alebo jej produkte.

Rozvoj sociálnych sietí a blogosphere viedli obchodníkov k tomu, aby opustili prísnu kontrolu nad fotografiami, ktoré sa používajú na vizualizáciu značky v online priestore. Koniec koncov, užívatelia Facebooku a vlastníci blogov sa nezávisle rozhodujú, ktorý obrázok si predstaví príspevok, v ktorom je značka uvedená.

Najviac prezieravé spoločnosti to však využili. Boli schopní vytvoriť a publikovať veľké množstvo prirodzených fotografií, opustiť štúdio a scénické zábery. V tomto prípade sa obchodníci stále musia držať určitého štýlu, aby účinne formovali imidž značky.

Venujte pozornosť vytváraniu imidžu značky Red Bull pomocou fotografií na Instagrame. Obchodníci tejto značky publikujú hlavne kontrastné obrazy moderných mladých ľudí, ktorí sa angažujú v extrémnych športoch. Napríklad neponúkajú divákom vintage fotografie s pokojným grafom, pretože to nezodpovedá imidžu značky.

4. Povedzte nám o svojej minulosti

Móda pre publikovanie foto príbehov značiek sa objavila vďaka Facebooku. Služba Facebook Timeline umožnila spoločnostiam povedať divákom o vzniku podniku, jeho prvých produktoch, starých reklamách.

Ak si stanovíte vysoké ciele, neobmedzujte sa na Facebook. Lego a Sony sa s touto úlohou vyrovnávali. Prvá z nich rozprávala svoj príbeh s pomocou karikatúry a druhá sa podelila o svoje spomienky s publikom priamo na stenách jej kancelárie.

Spotrebitelia sú zvedaví svojou povahou. Milujú kopať v minulosti a počúvať zaujímavé príbehy. Tak prečo to nevyužijete?

5. Prideliť jedného alebo viacerých zamestnancov na plný úväzok paparazzi.

Väčšina značiek už dlho používa silu označovania "exkluzívne", vytváranie marketingových produktov. Spoločnosti napríklad často zverejňujú fotografie kancelárií alebo výrobných zariadení. Publikum ochotne zdieľa podobný obsah v sociálnych sieťach, ako môžete použiť.

Nedávno ste zrekonštruovali kanceláriu? Urobte si koláž na "Pred a po ..." a uverejnite ju na Facebooku. Podporuje vaša spoločnosť charitatívny beh? Uverejnite videoreklamu o udalosti v službe YouTube. Získal váš vedúci špecialista ocenenie v priemysle? Zobraziť hrdinu užívateľom sociálnych sietí.

Použite teda popísané myšlienky práce s vizuálnym obsahom na zvýšenie efektivity stratégie marketingu obsahu vašej spoločnosti. Možno máte vlastné úspešné príklady práce s videom, fotografiami a infografikou? Povedzte o nich v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár