Ako urobiť e-knihy

Predstavte si, že ste napísali skvelú e-knihu. Diváci budú nadšení z tohto majstrovského diela, ale je tu jeden problém. Vaše postrehy sú v textovom dokumente. Do neho sa vkladajú grafiky a obrázky. Samozrejme, môžete posielať starých účastníkov, ktorí chytia každé slovo, textový súbor s požiadavkou, aby ste nevenovali pozornosť nemotornému dizajnu. Ale noví užívatelia nebudú čítať vašu knihu, pretože poskytujú slušný dizajn a pohodlný formát. Ako vyriešiť tento problém?

Predstavte si, že ste napísali skvelú e-knihu. Diváci budú nadšení z tohto majstrovského diela, ale je tu jeden problém. Vaše postrehy sú v textovom dokumente. Do neho sa vkladajú grafiky a obrázky. Samozrejme, môžete posielať starých účastníkov, ktorí chytia každé slovo, textový súbor s požiadavkou, aby ste nevenovali pozornosť nemotornému dizajnu. Ale noví užívatelia nebudú čítať vašu knihu, pretože poskytujú slušný dizajn a pohodlný formát. Ako vyriešiť tento problém?

Ako urobiť e-knihy atraktívne

Problém môžete vyriešiť dvoma spôsobmi. Prvým je použitie dizajnéra alebo samoštúdia a nákup špeciálneho softvéru. Druhá metóda zahŕňa prácu s bezplatnými nástrojmi určenými pre profesionálov bez dizajnérskeho vzdelávania.

Ak zvolíte druhú cestu, pozrite sa na nástroje, ktoré potrebujete. Toto je Prezentácia Google a nástroje pre prácu s vizuálnym obsahom. Môžete použiť podobné programy a služby, ale navrhované nástroje majú všetky potrebné funkcie pre návrh e-knihy. Okrem toho sú zadarmo.

Ako vytvoriť rôzne typy stránok kníh pomocou prezentácií Google

Vizuálne atraktívna elektronická kniha obsahuje niekoľko typov stránok, štruktúrovaný obsah a grafické prvky. Ak chcete vytvoriť stránky kníh, otvorte prezentačnú službu Google. Použite ponuku Vytvoriť prezentáciu v pravom dolnom rohu obrazovky a vyberte alebo importujte tému. Teraz môžete vytvárať stránky kníh.

Vytvorte titulnú stránku

Vaša kniha musí mať titulnú stránku. Hrá úlohu obálky papierovej knihy: priťahuje pozornosť, hlási, o čom je kniha a kto ju napísala. Titulná strana obsahuje tri povinné prvky:

  • Názov alebo názov knihy. Mala by byť informatívna a chytľavá.
  • Podnadpis knihy. Povedzte nám, aké informácie dostane čitateľ.
  • Označenie autora alebo spoločnosti, ktorá knihu vyrobila. Ak zadáte názov spoločnosti, pridajte logo. Ak vaša spoločnosť zatiaľ nemá logo, vytvorte ju pomocou bezplatnej služby LogoGarden.

Použite snímku vhodného formátu, aby ste určili názov a podtitul knihy. Ak chcete vložiť meno autora alebo názov spoločnosti, vložte do snímky ďalšie textové pole. Ak chcete vložiť logo, použite menu "Obrázok".

Predmet: Ako používať e-knihu na propagáciu vašich produktov

Vytvorte úvodnú stránku

Úvod hovorí čitateľovi o knihe. Po otvorení úvodnej stránky musí kupujúci papierovej knihy pochopiť, či bude čítať prácu. V internetovom marketingu by úvod mal knihu predať čitateľovi. To možno dosiahnuť pomocou rôznych techník:

  • Sľúbte čitateľovi, že sa niečo rýchlo naučí. Povedzme napríklad, že váš potenciálny klient sa za 14 dní stane šéfkuchárom.
  • Stručne uveďte znalosti a zručnosti, ktoré čitateľ dostane.
  • Použite citát od známeho odborníka. Mala by zdôrazniť dôležitosť posudzovanej témy.

Všimnite si, že od úvodnej stránky by ste mali používať rovnaké fonty pre nadpisy a text tela. Citáty alebo dôležité údaje však môžete zvýrazniť kurzívou, farbou, veľkosťou písma.

Vytvorte stránku s adresou autora alebo generálneho riaditeľa spoločnosti

Mali by ste sa obrátiť na čitateľa a vysvetliť, prečo ste vytvorili túto knihu a prečo sa oplatí čítať. Odvolanie je potrebné na nadviazanie kontaktu s divákom, ďakujem jej za pozornosť a opäť chváliť informačný produkt.

Vytvorte stránku s adresou ľubovoľne. Môžete zahrnúť citáciu, spätnú väzbu čitateľa k vašim predchádzajúcim knihám, zoznam vašich literárnych ocenení a obchodných úspechov.

Venujte pozornosť čitateľnosti textu. Užívatelia budú určite čítať vašu knihu z obrazovky počítača. Preto oddelené odseky s prázdnym riadkom, používať titulky, odrážky a číslované zoznamy, ponúkajú čitateľovi vizuálny obsah.

Materiál: E-book: Ako vytvoriť webový obsah

Vytvorte stránku s obsahom

Táto stránka pomáha používateľom presnejšie vyhodnotiť obsah knihy pred zakúpením alebo prevzatím, ako aj rýchlo nájsť potrebné sekcie. Pre vizuálnu príťažlivosť môžete pre návrh použiť jednoduché a rozpoznateľné ikony. Možno ich nájsť na tematických službách, napríklad iconsearch.ru.

Pre pohodlie používateľov môžete použiť odkazy na požadovanú stránku knihy. Ak chcete tak urobiť, vyberte požadovaný text alebo číslo stránky a použite ponuku "Vložiť - link - snímky v prezentácii."

Vytvorte stránku s obsahom

Pri navrhovaní stránky s obsahom zvážte nasledujúce odporúčania:

  • Použite vedľa názvu ikony kapitoly, ktorá označuje príslušnú časť obsahu. Túto ikonu použite aj na každej strane príslušnej kapitoly.
  • Použite vizuálny obsah: obrázky a grafiku. Grafy a grafy môžete vytvárať pomocou editora tabuľky Google alebo iných nástrojov, ako je infogr.am.
  • Zhrňte každú kapitolu. Životopis môže byť vydaný vo forme zoznamu s odrážkami alebo číslovaného zoznamu.

Vytvorte poslednú stránku

Na záver je potrebné zhrnúť obsah knihy, ako aj povzbudiť čitateľov, aby urobili konverznú akciu. Ak tak chcete urobiť, pozvite zákazníkov, aby zavolali, sledovali odkaz na stránku s pokladňou alebo používali inú CTA.

Materiál k téme: Výzvy k akcii: prečo sú také dôležité a ako ich používať

Vaša kniha je zarámovaná

Použite menu "File - Download As" a stiahnite si knihu na pevný disk vo formáte PDF. Teraz ju môžete zverejniť na webovej stránke alebo ju poslať e-mailom odberateľom.

Upozorňujeme, že hlavnou hodnotou vašej knihy zostáva jej obsah. Preto nepreťažujte snímky stránky zbytočnými vizuálnymi prvkami. Vašou úlohou je ponúknuť užívateľom knihu v ľahko čitateľnom formáte, poskytnúť vizuálnu príťažlivosť a vytvoriť knižnú štruktúru.

Mimochodom, v tomto článku nájdete príklad dizajnu knihy.

Pozrite si video: Ako vyrábame e-knihy pre (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár