Memy, komiksy, vtipy, pečate: ako frivolný obsah pomáha vážnym spôsobom zvýšiť predaj

Áno, sme vážna spoločnosť, povedali. Nepotrebovali sme všetkých tých hihanov, povedali - a oni sa mýlili. Globálne značky využívajú zábavný obsah na zvýšenie predaja. Pozrime sa, na čo je a ako ho môžete uviesť do praxe.

Druhy zábavného obsahu

Táto kategória obsahuje všetok humorný obsah, ktorý môže čitateľa baviť. Vtipy budú ponechané na Evgeny Petrosyan a Odnoklassniki: dobré vtipy sú zriedkavé, takže neberme riziko. Už sme písali o tom, aké užitočné sú kvízy pre podnikanie. Teraz povedzte o memy, vtipné obrázky, komiksy a zábavné články.

Prečo potrebujeme zábavný obsah

Predstavte si, že ste na mieste klienta. Prišiel na vašu webovú stránku alebo verejnosť do sociálnych sietí - a čo tam vidí? Novinky o spoločnosti, ponuky tovarov a služieb, dobre, ak zákazník recenzia. To všetko hovorí o vás a vašej spoločnosti, ale nič o tom.

Pripomeňme si tiež, že väčšina ľudí má rád vtipné memy a pečate na internete. Môžete sa k tomu vzťahovať tak, ako sa vám páči, hlavná vec je zabaliť ju do svojho prospechu. Nechajte to byť vaše memy a vaše mačky! Nechajte ich pozerať na vaše stránky, nie na konkurentov.

Prečo teda potrebujeme zábavný obsah:

 • ľudia majú pozitívne emócie;
 • cítia spoločenstvo s vami, pretože sa vám páčia tie isté vtipy;
 • začnú vám dôverovať. Nemôže to byť bezohľadný človek, ktorý poslal taký vtipný obrázok!
 • zdieľajú váš obsah s priateľmi a zvyšujú dosah divákov;
 • Vaša značka sa stane rozpoznateľnou, považujete sa za kreatívnu lojálnu spoločnosť;
 • Ak sa rozhodnete medzi nákupom chlapa z rady a vážnym, smutným strýkom, väčšina z nich uprednostní prvú možnosť. Tu je, vaša šanca.

Zároveň by ste mali cítiť okraje rozumného. Rodinné hodnoty, viera v Boha, práva žien, detí - to sú témy, o ktorých nemusíte hovoriť. Diváci nebudú rozumieť. V tomto článku uvediem dobré a zlé príklady zábavného obsahu. Rozhodnete sa, aké nápady použiť pre vaše podnikanie.

Zábavné obrázky, humor

Začnime jednoduchým. Hra na slovách, irónia nad súčasnými udalosťami alebo len vtipné obrázky sú takmer vždy relevantné. Príklady humorného obsahu možno nájsť od vážnych spoločností a od malých podnikov. Kolekcie kreatívnej reklamy už boli obťažované, preto uvedieme niekoľko príkladov a pôjdeme ďalej.

Ako sa prihlásiť?

Nápady pre vtipné reklamy je možné získať všade. Vyberte si tie, ktoré budú určite apelovať na vaše publikum. Ak sa rozhodnete publikovať - ​​povzbudiť účastníkov k zdieľaniu: tak sa váš obsah môže stať vírusovým, to znamená, že sa stane populárnym na internete.

komiks

Komiks je dobrý spôsob, ako hovoriť o komplexe. Longride nebude čítať všetko a pochopiť termíny, ale vždy ste vítaní vidieť obrázky.

Výňatok z komiksu, ktorý spustila ruská stavebná požičovňa. A tu môžete vidieť plná verzia

Ako urobiť komiks?

Ak sa práve pokúšate publikovať v sociálnych sieťach - skúste sa obrátiť na nezávislých umelcov alebo vytvorte komiksy na týchto službách:

 • "1001 meme",
 • Arzenál memov a komiksov,
 • generátor komiks "Risovach".

Ak chcete plnohodnotnú reklamnú kampaň - je lepšie kontaktovať reklamnú agentúru.

memy

Sú to obrázky, slogany alebo videá, ktoré nesú určitú myšlienku. Najčastejšie je to len módny vírusový obsah, ktorý je distribuovaný v sociálnych sieťach rýchlosťou svetla a rýchlo sa stáva populárnym. Značky používajú memy v reklamných kampaniach, prispôsobujú ich svojim ponukám, produktom a službám.

Odkaz na video „Zdravé ideo“

Ako vytvoriť meme?

Tu si určite môžete urobiť sami, bez toho, aby ste prilákali špecialistov. Použite rovnaké zdroje ako pri vytváraní komiksu. Stačí zadať svoje slogany do vybratej šablóny a získať hotový obrázok.

Humorné články

Čitateľa môžete pobaviť pomocou textu. V podstate sa tento druh obsahu používa v firemných blogoch a sociálnych sieťach.

Zábavný obsah „TexTerry“ v „Humor“

Mnoho spoločností má blogy v korporátnom štýle komiksu. Netreba dodávať, že to z nich robí vystupovať z hlavného prúdu vážneho obsahu a priťahuje čoraz viac čitateľov!

Ako písať vtipné?

Humorné články sú najzávažnejším typom zábavného obsahu: nie každý ich môže písať samostatne. Nájdite talentovaného textára alebo novinárku, vysvetlite mu, aký cieľ dosiahnete a aký druh humoru sa vám bude páčiť.

Zlé príklady

Humor je jemná vec, nie je vždy možné uhádnuť, čo sa divákovi bude páčiť a čo bude vnímané nepriateľstvom. Našiel som niekoľko neúspešných vtipov, ktoré spôsobili rozhorčenie spotrebiteľov. Presvedčte sa, aké témy by ste nemali hrať.

Takže, urážať svojich zákazníkov, nepoužívajte pochybné vtipy, nedovoľte, aby vulgarity a snažiť sa, aby humor pochopiteľné pre každého. Mimochodom, niektoré značky sa ospravedlnili za takéto reklamné kampane. Neopakujte ich chyby!

Niekoľko posledných tipov

Znovu pozorne premyslite, či to váš stredoázijský humor ocení. Ako sa to dá overiť?

 1. Začnite s neutrálnymi vtipmi, sledujte reakcie ľudí a postupne vyskúšajte rôzne možnosti zábavy. Ak vtip nejde - je lepšie sa ospravedlniť a vyvodiť závery.
 2. Opýtajte sa priamo. Vytvorte prieskum na stránke alebo na verejnosti a zistite, aký obsah uprednostňujú vaši čitatelia. Na základe toho vypracovať stratégiu.
 3. Pozrite sa, ako konkurenti používajú humor a ako ich publikum reaguje.

Tu, možno, to je všetko. Sledujte novinky a trendy v sociálnych sieťach a zbierajte nové nápady, vtipy, memy. Prenajmite si mladého boxera SMM, ktorý lepšie rozumie tým istým internetovým sieťam. Alebo kontaktujte agentúru pre integrovanú propagáciu na internete - výsledok bude okamžite viditeľný.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár