6 zdrojov informácií na vytváranie vizuálneho obsahu

Väčšina ľudí je vizuálne, pre ktorých je dominantný vizuálny prenosový kanál informácií. To je jeden z dôvodov dopytu po vizuálnom obsahu. Ďalším dôvodom jej aktívneho použitia je vysoký potenciál vírusality. Podľa marketingovej spoločnosti Socialbakers predstavovali v roku 2013 obrazy najviac 93% najviac replikovaných príspevkov na Facebooku.

Obchodníci chápu úlohu vizuálneho obsahu v reklamných kampaniach, takže sa ho snažia čo najviac využívať. Odborníci však čelia nedostatku dôležitých a užitočných údajov pre divákov, ktoré je možné vizualizovať pomocou infografiky a obrázkov. V tomto článku sa dozviete, kde hľadať informácie, ktoré potrebujete na vytvorenie vizuálneho obsahu.

Zdrojové číslo 1: údaje o vašej spoločnosti

Ak propagujete zákaznícke projekty, nemali by ste mať nedostatok informácií. Ak to chcete overiť, prihláste sa do svojho účtu pomocou služby Google Analytics alebo Yandex.Metrica. Tu je niekoľko nápadov, ktoré môžete použiť na vytvorenie vizuálneho obsahu:

 • Porovnajte konverziu vstupných stránok v závislosti od odvetvia a ceny produktu.
 • Nájdite prepojenie medzi demografickými charakteristikami a správaním divákov.
 • Vizualizujte zúženie konverzie a povedzte čitateľom o typických modeloch správania kupujúcich.

Ak ste dlhodobo marketingovými klientmi, nápady na vytváranie vizuálneho obsahu sú obmedzené len vašou predstavivosťou. Aj keď používate službu Analytics, monitorujete iba efektívnosť svojej vlastnej stránky, máte dostatok údajov na vytvorenie niekoľkých prípadových štúdií s vizualizáciou.

Zdroj číslo 2: výskum

Hovoríme o výskume, ktorý financujete alebo vykonávate sami. Financovanie výskumu pre veľké spoločnosti. Ak zastupujete jedného z nich, požiadajte dodávateľov, aby výsledky výskumu poskytli vo forme infografiky. Malé spoločnosti a marketingové agentúry budú musieť robiť výskum sami. Uvádzame niekoľko nápadov, ktoré vám umožnia získať dôležité údaje s malými alebo žiadnymi nákladmi:

 • Urobte sériu testov A / B. Vizualizujte výsledky rozdeleného experimentu pomocou tabuliek a grafov. Ukážte divákom variácie stránok, ktoré ste testovali.
 • Prieskum návštevníkov stránok a účastníkov v sociálnych sieťach. Vizualizujte údaje. Zoznam bezplatných služieb prieskumu vám ušetrí peniaze.
 • Držte skupinu zamerania pomocou služby Hangouts Google. Uverejnite záznam udalosti na firemnom blogu. Výsledky stretnutia usporiadajte vo forme infografiky.
 • Sledujte správanie návštevníkov webu pomocou služby WebVizor alebo okulografických služieb. Vytvorte grafickú správu o pozorovaní.

Zdrojové číslo 3: informácie od partnerov

Požiadajte spoločnosti, s ktorými pracujete, aby poskytli štatistické údaje o svojej činnosti. Analyzujte ich spoločne a zverejnite ich. Nasledujúce nápady vám pomôžu:

 • Navrhnite, aby banka, s ktorou spolupracujete, analyzovala účinnosť systému internetového bankovníctva. Ukážte, koľko času a peňazí ušetrí firemný užívateľ systému, aké výhody majú internetové obchody pomocou bankových platobných nástrojov atď.
 • Požiadajte o informácie od spoločnosti, ktorá poskytuje služby vašej IT infraštruktúry. Dodávateľ dostane bezplatnú inzerciu a získate prístup k užitočným údajom, ktoré budú užitočné pre vašich zákazníkov.

Zdrojové číslo 4: oficiálne údaje

Štát zverejňuje oficiálne štatistiky. Použite ich na vytvorenie vizuálneho obsahu. Tu je niekoľko nápadov:

 • Porovnajte mieru rastu vášho odvetvia s rastom ekonomiky v krajine.
 • Porovnajte dynamiku maloobchodného predaja s predajom vášho produktu.
 • Porovnajte príjem špecialistov vo vašom odvetví s priemerným platom v krajine.
 • Porovnajte dynamiku zmien hodnoty vášho produktu s indexom spotrebiteľských cien.
 • Využite štatistiky zahraničných krajín na porovnanie dynamiky vývoja vášho odvetvia v Rusku av zahraničí.

Zdrojové číslo 5: preferencie užívateľov sociálnych sietí a vyhľadávačov

Štúdium obsahu používateľa v sociálnych sieťach, získate cenné údaje o potrebách a preferenciách publika. Tieto informácie je však ťažké systematizovať a vizualizovať. Skúste tento problém vyriešiť pomocou monitorovacích služieb v sociálnych sieťach, napríklad Socialmention, YouScan, Socialbakers, Google Trends.

Nasledujúce nápady vám pomôžu získať informácie potrebné na vytvorenie hodnotného vizuálneho obsahu:

 • Štúdium dynamiky popularity dotazov týkajúcich sa vášho produktu z demografického, geografického alebo sezónneho hľadiska.
 • Porovnajte frekvenciu odkazov na značky alebo produkty v sociálnych sieťach.
 • Zistite, ktoré sociálne siete zákazníci uprednostňujú váš produkt.

Zdrojové číslo 6: starý obsah

Pravdepodobne máte vizuálny obsah, ktorému sa vaše publikum páčilo. Použite ho znova. Ak to chcete urobiť, recyklovať a aktualizovať starú publikáciu. Ukážte napríklad divákovi dynamiku zmeny. Venujte pozornosť najdôležitejším bodom z predchádzajúcej publikácie, dodatočne ich preskúmajte a zobrazte získané údaje.

Môžete tiež využiť úspešné publikácie zahraničných kolegov. Urobte vizuálnu odpoveď na ich obsah. Ak napríklad americkí obchodníci zverejnia grafickú správu o preferenciách používateľov internetu v USA, porovnajte ich s preferenciami ruského publika.

Prebytok informácií, nedostatok nápadov

V ére informácií hluk hovoriť o nedostatku informácií je smiešne. Obchodníci nemôžu vždy hádať, ktoré údaje ich publikum potrebuje v určitom čase. Ak sa chcete dostať z tejto situácie, postavte sa na miesto čitateľa. Premýšľajte o tom, aké informácie potrebujú vaši zákazníci na rozhodnutie o nákupe. Nájdite a vizualizujte tieto údaje.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár