Ball prišiel: tri voľné a veľmi cool nástroje pre vytváranie vizuálneho obsahu

Čo robiť, ak je vaše publikum unavené z fotografií? Je čas vytvoriť si vizuálny obsah sami. To možno vykonať pomocou bezplatných nástrojov opísaných v tomto článku.

Nástroj č. 1: Vytvorte infografiku s podstavcom

Služba Easel je pozoruhodná svojou jednoduchosťou používania a schopnosťou vytvárať vysokokvalitné infografiky na profesionálnej úrovni. Ak chcete používať tento systém, prihláste sa pomocou svojho účtu Facebook alebo Google+.

Začnite vytvárať infographic s výberom kategórie. Na to použite rozbaľovaciu ponuku v pravom hornom rohu obrazovky.

Potom vyberte príslušnú šablónu. Otvorte ho v režime úprav.

Môžete zmeniť pozadie šablóny. Ak to chcete urobiť, vyberte ponuku Backgrounds, nájdite príslušné pozadie a presuňte ho na šablónu.

Ak chcete pomenovať infographic, dvakrát kliknite na hlavičku šablóny. Rovnakým spôsobom sa mení aj text infografiky.

Ak chcete zmeniť grafické objekty, najprv odstráňte nevhodné. Ak to chcete urobiť, jednoducho presuňte objekt zo šablóny.

Pomocou ponuky Objekty vyberte kategóriu objektov.

Otvorte vybranú kategóriu, nájdite vhodný objekt a presuňte ho do šablóny.

Ak chcete vložiť ikonu, použite ponuku Tvary. Ak chcete pridať graf, použite ponuku Grafy. Menu Text vám umožňuje pridať ľubovoľný text. Ponuka Upload vám umožňuje nahrať a vložiť akýkoľvek obrázok.

Menu Mriežka pridá do editora mriežku, ktorá vám umožní vybrať optimálnu polohu objektov.

Po dokončení práce uložte infographic pomocou ponuky Uložiť v ľavom hornom rohu obrazovky. Ak chcete zdieľať infografiky na sociálnych sieťach alebo ich publikovať na webovej stránke, prejdite na hlavnú stránku a použite ponuku Zdieľať. Menu Download (Preberanie) vám umožňuje prevziať vytvorený infographic do počítača.

Nástroj č. 2: Vytvorte prezentačné videá so Slidely

S pomocou Slidely môžete vytvoriť krásne prezentácie z vašich fotografií. Jednoducho vyberte obrázky a pridajte k nim hudbu, aby ste získali jasnú prezentáciu alebo animovanú galériu.

Po prihlásení na svoj účet Facebook vyberte typ obsahu, ktorý chcete vytvoriť.

Výberom možnosti Zobraziť sa dostanete na stránku úprav. Teraz si musíte vybrať fotografiu, z ktorej budete mať video prezentáciu. Môžete ich nahrať z počítača alebo použiť obrázky z profilu na stránkach Facebook, Instagram, Dropbox, Flickr a Picasa.

Potom vyberte hudbu, ktorá bude sprevádzať prezentáciu. Kliknite na tlačidlo Ďalej v pravom hornom rohu obrazovky. Vhodné audio nájdete na YouTube, SoundCloud a ďalších službách, ako aj stiahnuté z pevného disku počítača.

Vyberte príslušnú skladbu, zobrazte a uložte prezentáciu. Potom môžete zdieľané video zdieľať v sociálnych sieťach alebo ho publikovať na stránke. Použite tlačidlo Share (Zdieľať). Mimochodom, vaša animovaná galéria je tiež pripravená. Ak si ho chcete prezrie », pouľite tlačidlo Galéria.

Nástroj číslo 3: vytváranie animovaných videí a prezentácií pomocou programu PowToon

Ak chcete používať aplikáciu PowToon, prihláste sa pomocou svojho účtu Facebook, LinkedIn alebo Google+. Pomocou ponuky Vytvoriť pokračujte v úprave projektu. Vyberte kategóriu videa.

Menu Upraviť vám umožňuje vstúpiť do editora videa.

Ponuka Textové efekty vám umožňuje pridať text s konkrétnym efektom. Skúste napríklad ikonu Ručné písanie. Upozorňujeme, že služba v súčasnosti rozpoznáva iba latinské písmo.

Na ľavej strane obrazovky vyberte nasledujúci rámček.

Ponuka na pravej strane obrazovky vám umožňuje pridať na obrazovku rôzne objekty: fotografie z pevného disku počítača, ikony, ikony sociálnych sietí atď. Ponuka Image Holders umožňuje nahrávať fotografie. Ak chcete načítať fotografiu do snímky, umiestnite kurzor na ňu a použite tlačidlo v pravom dolnom rohu obrázka.

Dĺžku videa môžete nastaviť pomocou tlačidiel „+/-“ v dolnej časti obrazovky.

Menu SoundManager (ikona poznámky v ľavej dolnej časti obrazovky) vám umožňuje vybrať zvuk pre video z existujúcej kolekcie alebo nahrať vlastný zvukový súbor.

Po dokončení úpravy filmu ho uložte pomocou ponuky Uložiť v ľavej hornej časti obrazovky. Ponuka Share vám umožňuje publikovať videá na sociálnych sieťach alebo na stránkach.

Nástroje uvedené v zozname ...

... nepomôžu vám okamžite vytvoriť vysoko kvalitné infografiky, video prezentácie alebo video infografiky. Budete musieť venovať čas Easel, Slidely a PowToon, samostatne vyskúšať schopnosti týchto služieb a vybrať si efekty, ktoré sa vám páčia. Strávený čas sa bude vyplácať šikovne: môžete vytvoriť vysokokvalitný a vzrušujúci vizuálny obsah.

Nie je čas zvládnuť služby? Objednajte si vytvorenie infografiky alebo video infografiky v našej spoločnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár