Kto potrebuje "Yandex.Market" a ako ho používať: odpovede na často kladené otázky

"Byť alebo nie?" - to je večná otázka Hamlet a majitelia internetových obchodov, ktorí sa neodvažujú zaregistrovať svoje potomstvo na Yandex.Market. Článok obsahuje odpovede na často kladené otázky, ktoré pomôžu pri rozhodovaní o umiestnení obchodu na stránke.

Čo je Yandex.Market?

Yandex.Market (YM) je platforma, kde sa zhromažďuje tovar z viac ako 20 000 internetových obchodov (IM). Vďaka ľahkej navigácii môžu používatelia ľahko nájsť správne produkty, sledovať fotografie a popisy videa, charakteristiky filtrov a predajcov, nechať a čítať recenzie. Pre majiteľov internetových obchodov je užitočný nástroj, ktorý slúži ako zdroj ďalších zákazníkov.

Kde používatelia uvidia reklamy Yandex.Market

Užívatelia vidia ponuku vo vydaní Yandex.Market, keď sú na ňu prenesené z vyhľadávania NM alebo z filtrov.

Tí, ktorí používajú vyhľadávač Yandex, nebudú odovzdávať ponuky z internetových obchodov zaregistrovaných na stránke.

Mám zaregistrovať internetový obchod na Yandex.Market?

Nový IM by mal byť registrovaný na Yandex.Market: miesto povedie prvých zákazníkov. Majitelia úspešných projektov je lepšie starostlivo premýšľať. Popularita lokality v roku 2018 je nižšia ako pred niekoľkými rokmi a jediným parametrom, ktorým je konkurencia možná, je uvedomenie si značky.

Na základe osobných skúseností s Yandex.Market, väčšina užívateľov, pri výbere produktu, prechádzať nové obchody s nízkou cenou, pričom je pre podvodníkov.

Aké sú výhody stránky Yandex.Market?

Yandex.Market má obrovské publikum: ako je možné vidieť z štatistiky pre 2017-18, asi 18 miliónov ľudí navštívi zdroj. Za mesiac - 1,6 milióna ľudí. Niet pochýb o autorite stránky: užívatelia dôverujú Yandexu ako celku a jeho individuálnym štruktúram.

Ďalšie výhody:

 • Zacielenie môžete prispôsobiť podľa regiónu
 • dobrá alternatíva ku kontextovej reklame: pri NM sú náklady na kliknutie nižšie a používatelia sú predkonfigurovaní na nákup;
 • Nie je potrebné manuálne meniť ceny na "trhu": sú synchronizované s webovými stránkami internetového obchodu. Zahŕňa to aj pohodlný osobný účet, ktorý vám umožňuje sledovať metriky.

Aké sú nevýhody Yandex.Market?

Možno sa vám zdá, že nevýhody sú pre vás výraznejšie ako pre profesionálov:

 • Vývojári pravidelne zlepšujú služby, čo má negatívne dôsledky: po inováciách, IM klesá návštevnosť a konverzie klesá. Straty "Yandex" sa nevracia;
 • nesledujete pohyby zákazníkov cez okná, čo znamená, že nerozumiete, ako zlepšiť interakciu s nimi;
 • Služba kontroly kvality (UK) vykonáva objednávky hromadných testov s prevodom na dodávku: na vykonanie testu budete musieť úplne pripraviť (možno spätne od dodávateľa) objednávku, ktorá bude neskôr odmietnutá.

Má vaša predajňa šancu dostať sa na NM?

Pred registráciou vykonajte analýzu svojho internetového obchodu, aby ste dodržiavali pravidlá NM:

 • predaj tovaru so zľavou alebo zásobami je zakázaný - iba nové;
 • oficiálny internetový obchod - žiadosti prijímajú len jednotliví podnikatelia alebo právnické osoby. Ak tieto informácie nebudú poskytnuté pri registrácii, spoločnosť Yandex ich odmietne umiestniť;
 • zbaviť sa tovaru, ktorý je zakázané distribuovať na území našej krajiny;
 • Každý produkt je umiestnený na samostatnej stránke a vydáva sa „pre ľudí“. Ako to urobiť, prečítajte si článok "Čo je to produktová karta a ako ju nakresliť: 29 prvkov úspechu." Zvýrazniť položky o spôsoboch platby, dodaní a podmienkach vrátenia tovaru;
 • Pridajte funkciu, ktorá umožní užívateľovi objednať tovar cez košík alebo telefonicky.

Skontrolujte aj špecifikácie. Stránka musí mať vysokú rýchlosť sťahovania, bez vírusov a agresívnych reklamných formátov. Prítomnosť okien PopUP takmer určite nedovolí obchod prejsť moderovanie v Yandex.Market.

Na uľahčenie použite kontrolný zoznam.

Aký je cenník a ako ho variť?

Cenník - dokument, v ktorom predpisujete ceny pre každú položku IM. Ak sa ceny líšia, odošlete cenníky pre všetky regióny.

Existujú tri cenové formáty: YML (preferované), CSV a Excel. Ako ich správne pripraviť, prečítajte si oficiálny manuál.

Aký je platobný systém v Yandex.Market?

Peniaze co účty sú odpísané pre kliknutie na telefónne číslo IM a pre prechod na stránku.

Minimálna cena za kliknutie je sadzba v ľubovoľných jednotkách (1 cu = 30 rubľov s DPH), ktorú vypočíta NM. Sadzba sa mení denne, môžete ju nájsť na svojom účte alebo v službe PriceLabs.

Pri použití sadzieb (individuálne náklady na kliknutie, ktoré sú vyššie ako minimálne náklady) priradí NM svoje vlastné náklady na kliknutie na predvolené hodnotenie. Ak kupujúci používa pri výbere produktu filter za cenu, potom sa minimálna cena účtuje za kliknutie.

Ako spravovať stávky, ak tomu nerozumiete

Nainštalujte PricaLab. Program automaticky spravuje stávky: je zadarmo a patrí do Yandexu.

Ako sa pripojiť k Yandex.Market?

Podrobný návod, ako sa k vám pripojiť, nájdete v "Pomocníkovi Yandex.": Postupujte podľa krokov, aby ste poslali internetový obchod na moderovanie.

Čo ak neprejdete umiernenosť?

Dobrou správou je, že svet sa nezrúti. Zlé - máte len šesť mučení, aby ste prešli mierou. Po poslednom zlyhaní sa objedná cesta na trh.

Čo opraviť povie zamestnancom Yandex.Market. Je tu však nepríjemný moment: zamestnanci vykonávajú manuálnu umiernenosť pred prvou chybou. Po vytvorení správy a odoslaní vám: po odstránení prvej chyby si nemôžete byť istí, že vo zvyšku súboru nie sú žiadne chyby - zamestnanci k nim jednoducho nedosiahnu.

Ako doplniť rovnováhu v Yandex.Market?

Ak ste právnickou osobou, doplňte svoj zostatok na bežnom účte alebo z firemnej karty Visa, Mastercard alebo Eurocard. Ak je fyzická, potom môžete hádzať peniaze cez Yandex.Money, WebMoney, z karty alebo platiť v hotovosti v banke. Potvrdenie musí byť vytlačené z vášho osobného účtu. Platba je možná aj prostredníctvom terminálov alebo internetového bankovníctva.

Platba je spracovaná od 15 minút do jednej hodiny. V prípade platby v hotovosti prostredníctvom banky sa lehota zvýši na jeden deň.

Ako Yandex.Market kontrolné obchody?

Yandex.Market kontroluje predajne pomocou robotov a zamestnancov služby kvality. V prvom prípade robot skontroluje dostupnosť IM.

Pri ručnej kontrole, zamestnanci Yandex.Market simulovať cestu kupujúceho. Ich výpočet nie je vždy možný. Kontrola v Spojenom kráľovstve zahŕňa:

 • vizuálne posúdenie dátového skladu v ňom;
 • kontrola telefonicky - kontrola znalostí produktových manažérov, dodržiavanie ceny na mieste av skutočnosti, dostupnosť;
 • skontrolujte prostredníctvom koša na stránke - zamestnanec vykoná príkaz, aby sa uistil, že ho obchod správne spracováva. Prípustná reakčná rýchlosť je 24 hodín. Potvrdenie objednávky - volanie predávajúceho alebo list na poštu (automaticky sa nepripisujú potvrdzujúce listy).

Po overení pracovníci NM zasielajú správu s dátumom a časom overenia, chybami a menami manažérov. Údaje o jeho zamestnancoch "Trh" neuvádza.

Čo môže byť obchod odstránený z Yandexu?

Yandex pozastaví predaj na menšie porušenia. Medzi nimi sú:

 • cenové rozdiely - predávať za inú cenu, ako je uvedená na trhu;
 • nezrovnalosti v informáciách o doručení, platbe, podmienkach nákupu a právnych údajoch;
 • zriedkavá aktualizácia cenníka (optimálny harmonogram je raz za 30 dní);
 • pre zakúpené recenzie (to je teoreticky - mnohí z nich kupujú recenzie od svojich zákazníkov za dodatočnú zľavu alebo inú odmenu);
 • SK hovor ste nespracovali alebo sa im nepáčilo, ako ste dokončili objednávku. Alebo ste to urobili zle.

No, hlavný dôvod: ste došli peniaze na umiestnenie, a zabudli ste doplniť rovnováhu.

Na jednej strane je tu pocit jednoduchosti pripojenia na „trh“, na druhej strane - skutoční ľudia budú vždy stáť v ceste - zamestnancom služby kontroly kvality. Zaujímajú sa o čistotu miesta, takže nájdu chybu pri každej maličkosti. Chcete to alebo nie - rozhodnete sa. V každom prípade vám odporúčame, aby ste sa sami oboznámili s oficiálnym manuálom a starostlivo pripravili svoj obchod. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár