23 príkladov a jeden experiment na vytvorenie kvízu

Kvízy sú testy a kvízy, ktoré ste často videli na webových stránkach a sociálnych sieťach. Tento typ zábavného obsahu je široko používaný v podnikaní. Neverte, že frivolné na prvý pohľad obsah môže zvýšiť vážne predaja? Potom si prečítajte tento článok a inšpirujte sa príkladmi iných.

Prečo potrebujeme kvízy?

Stručne povedané, už sme písali o kvízoch v článku o alternatívnych možnostiach marketingu.

Ak sú ešte kratšie - tvorcovia testov a kvízov hrajú na túžbe ľudí vedieť sa lepšie. Kto z nás odmietol urobiť nejaký zaujímavý test ako "Aké zviera si ty?", "Aký literárny hrdina by si sa stal"?

Zvyčajne zábavné stránky oplývajú citáciami, ale najpokročilejšie spoločnosti ich používajú na propagáciu stránok a ich podnikania ako celku. Týmto spôsobom zabijú niekoľko tučných vtákov jedným kameňom.

Predpokladajme, že vaša spoločnosť má webové stránky alebo verejnosť v sociálnych sieťach, alebo vlastníte internetový obchod. Publikujete na svojich zdrojových správach, blogových článkoch, informáciách o tovare a službách. To všetko je skvelé, ale ... niekedy je to nudné, priznajte si to. Diváci majú záujem čítať nielen o vás, ale aj o vás. A ona sa ľahko rozoznáva v testoch, memách, vtipných príbehoch.

Takže čo dnes zajtra budeme mať na obed:

  • budete zaujímať staré publikum a prilákať nové: ak je test naozaj zaujímavý - ľudia budú zdieľať svoje výsledky na svojich stránkach a ďalší používatelia budú sledovať odkaz na vašu stránku;
  • v závislosti od výsledkov môžete svoje produkty ponúknuť čitateľovi;
  • Občas zvýšite lojalitu Strednej Ázie a získate reputáciu modernej kreatívnej spoločnosti. A čo je najdôležitejšie - budete bližšie k ľuďom. To sú ľudia, ktorí od vás môžu kúpiť;
  • Môžete zbierať kontaktné údaje: len sľubujte, že výsledky testov pošlete e-mailom. Na začiatok si môžete urobiť bez neho, ale neskôr vám odporúčam použiť tento čip: elektródy nie sú zbytočné.

Pozrime sa, ako ruské spoločnosti používajú kvízy. Pre pohodlie, rozdelíme ich do dvoch typov: zábavné a predajné.

Zábavné kvízy

Môžu byť umiestnené na obchodných miestach a zábavných zariadeniach. Takéto testy nie sú propagované a na prvý pohľad vytvorené pre zábavu. Ale ak sa pozriete na nižšie uvedené príklady, nie je to také jednoduché. Citáty priťahujú pozornosť na značky a ich aktivity, určité životné situácie, produkty alebo služby. Samozrejme, môžete ich zdieľať na internete a priniesť na stránku nových používateľov.

Quest test od Alfa Bank pre tých, ktorí snívajú o tom, že sa stanú podnikateľmi

Test kozmetiky na internetovej stránke venovanej zdravej koži

celý série testov na internetovej stránke o interiéri

Jedna z otázok kvíz na populárnom portáli pre autá

Potravinový test na kulinárske zdroje

Spoločný test "Promsvyazbank" a "Medusa", Neexistuje žiadna priama PR banka, ale nikdy to nebolí pripomenúť si

Test z "TeksTerry", Venujte pozornosť počtu podielov.

Na stránkach spoločnosti "Megafón" je špeciálna zábavná sekcia

Predajné ponuky

A tu je skutočné mäso. Existuje niekoľko možností pre zvýšenie predaja prostredníctvom kvízov. Prvý - na základe výsledkov testov, ponúkne používateľovi produkt alebo službu. Vyzerá to takto.

Test typu pokožky na internetovej stránke výrobcu kozmetiky

Ďalšia možnosť: test na mieste predaja parfumu

Druhým spôsobom nie je ponúkať služby priamo, ale zapojiť používateľa do všetkých oblastí vášho podnikania. Nechce byť zapojený - ok, môžete ponúknuť bonus, zľavu, darček alebo iné nishtyachok.

Test na webovej stránke výrobcu čipov spôsobuje násilné slinenie a túžbu ísť do obchodu

A znova kvíz z "TexTerry" - priamo súvisí s činnosťou agentúry

Aviasales ako vždy držia krok s udalosťami. Test v skupine "VKontakte"

Kvíz vo Veľkej Británii on-line anglické učenie webové stránky

tematický skúšky na stavenisku

Test o histórii spoločnosti - skvelá možnosť kvíz!

taký pristátie záujem už o horúce publikum. Aj keď táto služba práve teraz službu nepoužíva. - postava bude určite uložená na jeho kôre

Podobný príkladdávajte len dary

tvorcovia test pre tanečnú školu hrať na ambície rodičov: je príjemné pre každého, aby sa cítil svoje dieťa Maya Plisetskaya

Tretia možnosť je zhromažďovať kontaktné informácie používateľa. Nie je ťažké pre človeka opustiť svoj e-mail, a potom už s tým robíte to, čo chcete s ním: poslať návrhy, poštové zásielky - nie pre mňa učiť. Ale pamätajte: pre užívateľa, aby zadal svoje údaje, kvíz musí byť naozaj cool - takže by som rád poznal odpovede okamžite.

Našiel som tento test webovej stránke vzdelávacích kurzov

Bash na bash: choď testu - získať projekt

Výskumnej služby svoju hru

Absolvoval som test skúšobný staviteľ, Takto vyzerá posledný krok.

Ako vytvoriť kvízy?

Článok by bol neúplný bez príbehu o tom, ako vytvoriť tie isté kvízy. Budeme študovať spoločne - budeme vykonávať experiment, aby sme vytvorili test tu a teraz.

„Okay, Google“ a kolektívne spravodajstvo vyzývajú viacerí dizajnéri kvízu:

  • marketingový vedúci prieskumu;
  • marketingový kvíz;
  • návrhár kvízu z LP Motor;
  • kvíz widget z Envybox;
  • Anglický návrhársky kvíz.

Vyberiem druhú možnosť a začnem. Poďte so mnou!

Prvý krok. Vymýšľame témy. Malo by to korelovať s témou vášho podnikania alebo ho dopĺňať, ako v príkladoch uvedených vyššie. Ak chcete upozorniť na určité produkty alebo podporiť novú službu - skvelá, test pomôže získať publikum. Vezmite najjednoduchšiu tému: napríklad „Čo jesť na večeru?“.

Druhý krok, Kladieme otázky. Je lepšie, ak nie je príliš málo a nie príliš veľa - desať je dosť. Nezneužívajte profesionálne pojmy, jednoduchšie - čím lepšie. Pokúste sa nájsť používateľa medzi viacerými odpoveďami.

Tretí krok, Túto firmu zdobíme fotografiami. Je to možné bez nich, ale je to zaujímavejšie. Môžete si vziať svoje vlastné obrázky, vziať ich z akcií, nakresliť jedinečné obrázky alebo komiksy - ako vám hovorí vaša fantázia. Použil som "Yandex. Obrázky" - najjednoduchšie možnosti. V menu vľavo som vybral položku "Možnosti s obrázkami", prevzaté obrázky do počítača a pripojené k otázkam.

Štvrtý krok, Prišli sme s nasledujúcimi otázkami.

Piaty krok, Otázky sú zhrnuté - prišiel výsledok. Existujú dve možnosti: spoliehať sa na konštruktéra alebo si vybrať odpovede sami, pričom sa zapne režim psychológa. Mal som prvú možnosť. Preto zostáva len vyplniť formuláre pre zber kontaktných informácií a zistiť, ako vložiť kvíz na webe.

Náš kvíz je pripravený. Ďalej sú v konštruktori uvedené inštrukcie, ako vložiť kvíz na webovú stránku, stanoviť ciele v analytike, vypočítať zľavu a ďalšie funkcie. To možno vykonať samostatne alebo s pomocou programátora.

Dali sme napríklad najjednoduchšiu možnosť - podobný test možno vykonať pre každý typ podniku. Stačí nahradiť tému a otázky vhodnými témami. Skúste sa presvedčiť, že kvízy sú jedným z dôležitých prvkov pri komplexnej propagácii stránok.

A posledná rada: pri zostavovaní otázok a odpovedí sa vyhnite negativite a pravde-maternici. Napriek tomu je to zábavný obsah, nenarušte svojich potenciálnych zákazníkov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár