[Diskusia] Definícia CA VS No CA

Nedávny post Lebedev o koncepte "cieľovej skupiny" spôsobil horúce debaty medzi obchodníkmi. Obsah príspevku:

„Najväčší kecy na svete je koncepcia„ cieľovej skupiny “. Toto je najšpinavejšia ozvučnica, ktorú vynájdili obchodníci, aby bolo možné ľahšie odôvodniť náklady šéfovi.

Neexistuje žiadna cieľová skupina. A neexistuje žiadny dôvod, prečo by sa ľudia s určitými vlastnosťami alebo vlastnosťami chceli stať spotrebiteľmi produktu alebo služby, ktorá je špecificky zameraná na nich.

9 z 10 dolárov vynaložených vo svete na reklamu a propagáciu tovarov a služieb, ísť na záchod. Šťastní zostali, ale nikto nemôže vysvetliť prečo.

Vezmite si napríklad vrecia Louisa Vuittona. Môže sa zdať, že ich cieľové publikum je najúspešnejší a najbohatší ľudia na svete, ktorí vo veľmi dobrom svetle používajú svoje vlastné ruky na veľmi krásnych dievčatách, aby šili tie isté tašky. Vieme však, že všetko je zašité v zapotených pivniciach Malajzie nízko platenými nekvalifikovanými otrokmi a tieto tašky si kúpili služobnice a manželky taxikárov. Nikdy by však nikomu nenapadlo inzerovať tieto bezvýznamné tašky tým, ktorí ich skutočne kupujú. “

Stanovenie CA VS bez CA

Takže musíte určiť cieľovú skupinu alebo nie? Nižšie sú uvedené názory štyroch zamestnancov spoločnosti Texterra na túto otázku.

Proti strednej Ázii

Evgenia Kryukova, vedúca marketingu

Nemôžem povedať, že úplne súhlasím s vyhlásením Artemesa Lebedeva, ale aspoň ma to oslovuje. Veľmi často, obchodníci dať pevný rámec na svojich obchodníkov. Napríklad pri predaji vape. Kto je cieľovým publikom pre tento produkt? Bokovky mladých chlapcov a dievčat. A tu začínajú všetky svoje reklamné kampane zacielené presne na tento segment. Je zrejmé, že s týmto prístupom bude výfuk v predaji dobrý. ALE! Overboard je obrovská vrstva publika, ktorá by mohla potenciálne kúpiť vape: dospelí muži a ženy, ktorí chcú ticho prestať fajčiť, ľudia, ktorí sú už kontraindikovaní pre svoje zdravie, módne babičky, ktoré majú iPhone v jednej ruke, a a teraz existuje viac a viac takýchto ľudí). Všeobecne platí, že som pre nie bývanie na jednom segmente, ale neustále rozširuje bazén svojich potenciálnych klientov. Predstavte si so svojím produktom aj tých ľudí, ktorí už teraz nie sú potrebné. Áno, to si vyžaduje veľké investície, ale v budúcnosti bude mať väčší účinok.

Dmitrij Skalubo, jeden z autorov blogu

Pred začiatkom predaja je celá definícia CA kompletným nezmyslom, najmä pre tovary a služby, ktoré môže ktokoľvek skutočne využiť. Napríklad, umývanie áut v oblasti umývania áut je hlúpe, neexistujú žiadne iné kritériá - mohla by to byť žena-muž-chlapec-dedko-babička, atď. Niektoré závery možno urobiť len umývaním, povedzme 1000 klientov.

Centrálny registrátor domény - ktokoľvek od kohokoľvek, kto chce začať blog alebo vyzdvihnúť študentskú násypku do federálneho internetového obchodu. Na začiatku prakticky neexistuje spôsob, ako rozdeliť túto hmotu do strednej Ázie. A už majú štatistiky - je to možné (domény sú registrované pre údaje o pasoch, a preto budú presné štatistiky podľa pohlavia, roku atď.).

Stručne povedané, čím širšie je publikum produktu, tým viac je rozmazaná prezentácia "strednej Ázie".

Najvýraznejší príklad - predaj áut v kabíne. Teoreticky, Stredná Ázia je ktokoľvek so správnym množstvom peňazí (alebo schváleným úverom) a kto chce kúpiť auto. Nemôžem si ani predstaviť, koľko cesto sa točí v automobilovom priemysle (a koľko štatistických údajov sa zhromažďuje, pretože sú k dispozícii všetky údaje o zákazníkoch), ale v skutočnosti kontextová a bannerová internetová reklama prichádza až do „nákupu% značky% auto% s maximom%%“, čo je absolútne každý. Hoci teoreticky by mali odrezať zámerne ľavicové publikum, dobre, ak zistíte, aké percento ľudí do 18 rokov si môže dovoliť auto za 2-3 milióny rubľov.

Pre Strednú Áziu

Maxim Romadanov, jeden z autorov blogu

Pred začiatkom predaja musíme minimálne zohľadniť solventnosť a potreby spotrebiteľov produktu alebo služby. V každom prípade, ak hovoríme o drahom nákupe ako auto. Bolo by divné predpokladať, že Renault Logan a Porsche Cayenne sa vyvíjajú bez toho, aby sa brali do úvahy publikum, ktoré ich môže kúpiť.

Potenciálny kupujúci "Renault Logan" je pripravený vzdať sa niektorých "komfortných" možností kvôli nízkej kúpnej cene a obsahu, vhodnosti na opravu v akejkoľvek servisnej stanici garáže. Tieto požiadavky sa berú do úvahy pri technickom plnení automobilu: napríklad slabé, ale zdaniteľné a odolné 4-valcové motory, jednoduché a lacné na udržanie zavesenia atď.

Potenciálny vlastník Porsche Cayenne má inú schopnosť platiť a pravdepodobne aj iné potreby. Vozidlo by malo byť schopné „odhodiť“ pozdĺž diaľnice a nekopať špinu. Za týmto účelom sú ľudia ochotní platiť. Áno, možno povedať, že polovica „Kajenova“ počas celého života nikdy neuvidí off-road a nezrýchli viac ako 150 kilometrov za hodinu. Kúpili sa jednoducho preto, že ide o stavový stroj. Ale pamätajte, ako v tomto filme: "V manželstve nie je neprítomnosť iných žien nepríjemná, ale nedostatok príležitosti byť s inými ženami." Aký by bol stav "Kayena", ak by nemohol zrýchliť na 280 km / h, a potom sa presunúť na zem a prejsť prúdom?

Timur Fehraydinov, marketingový špecialista

Tyoma, ako vždy, sa snaží prenasledovať a len vylieva odpadky do hláv svojich fanúšikov, využívajúc bezpodmienečnú dôveru zo svojej strany.

Celý post - nahradenie a skreslenie faktov.

Podrobne analyzujeme publikáciu:

  1. "9 z 10 dolárov strávených vo svete na reklamu a propagáciu tovarov a služieb idú dole na toaletu" - ak s tým súhlasíte, marketing nie je pre vás, je mi to ľúto.
  2. Príklad s Louisom Vittonom. „Môže sa zdať, že ich cieľové publikum je najúspešnejší a najbohatší ľudia na svete“, nie je to tak, ale sú to ľudia s príjmami výrazne nadpriemernými.
  3. "... ktoré vo veľmi dobrom svetle, s rukami individuálne veľmi krásne dievčatá šiť tieto rovnaké tašky" - manipulácia čitateľa. Téma maľuje dokonalý obraz sveta, aby sa prudko znížil a zapôsobil.
  4. "vieme, že všetko je našité v spotených pivniciach Malajzie u zle platených nekvalifikovaných otrokov" - nie, nevieme. Louis Vitton vyrába vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Švédsku a Spojených štátoch.
  5. V "spotených pivniciach v Malajzii" je falšovaná šitá, ktorá má úplne inú stredoázijskú.
  6. „Tieto tašky si kúpili hospodári a manželky taxikárov“ - a tu je „malajzijská“ stredoázijská republika. Hovoríme však o úplne odlišných produktoch s odlišným cieľovým publikom a rôznym marketingom. Áno, falzifikáty majú aj marketing.
  7. „Nikto si nikdy nebude myslieť, že by inzeroval tieto nezmyselné tašky tým, ktorí ich skutočne kupujú“ - pozorne si prečítajte túto stavbu. „Aby sme oslovili ľudí, ktorí skutočne nakupujú“ - táto téma sama o sebe potvrdzuje, že v Strednej Ázii existuje fenomén. Len hlúpy a priemerný obchodníci Louis Vitton sa do toho nedostanú.

Predmet spojený s abstraktným príkladom s Louisom Vittonom, zamieňal pôvodný produkt s falošným, a to všetko kvôli provokácii.

A ak vezmeme svetský produkt? Auto diely? Športová výživa? Podnikové automatizačné systémy? Propagácia podnikania na internete, nakoniec? Nemajú ani strednú Áziu? 9 z 10 dolárov tiež ísť nikam? Premýšľajte o tom.

Nechcem nič povedať, rešpektujem tému Lebedev veľmi, ale niekedy môže napísať úprimne hlúpy príspevok, a to je jeden z nich.

Čo si myslíte? Podeľte sa o svoj názor v komentároch!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár