Zlé vyhliadky na kryptomenu, alebo prečo je Bitcoin nástrojom pre Pinocchio

Ahoj, volám sa Mitya Dementy. Moja skúsenosť na akciovom trhu je 11 rokov. Investoval som priamo do akcií, investoval do rovnakých akcií, dlhopisov a cenných kovov prostredníctvom podielových fondov. Aktívne obchodované indexy na trhu s derivátmi, doprevádzané menovými pármi na "Forex". Zatvoril som všetky pozície v roku 2017, ale zo zvyku sledujem trhy. Dnes vám poviem, prečo nevidím vyhliadky v krypto-menách a prečo by sa obyčajní ľudia mali zdržiavať od Bitcoinu.

"Buratino" v slangu finančníkov je nekvalifikovaný dôverný účastník trhu, ktorý je zákonne alebo nezákonne oklamaný skúsenými hráčmi.

Prečo bitcoin nie je "digitálne zlato"

Nikdy som neinvestoval do Bitcoinu, tento nástroj som neobchodoval a nepoužil som ho na výpočty. Ani banské kryptogramy a ICO ma nezaujímajú. Nemôžem sa dostať cez Bitcoin a ďalšie kryptoceny z jedného dôvodu. Na pocity sme pozorovali a s najväčšou pravdepodobnosťou pozorujeme klasickú trhovú bublinu. Rovnako ako horúčka tulipánov v 17. storočí alebo dotcom bublina.

Pojem „bublina“ v slangu finančných subjektov opisuje špekulatívny rast hodnoty majetku. Neexistujú žiadne objektívne dôvody pre zvýšenie cien, preto bubliny skôr alebo neskôr prasknú. Toto je sprevádzané prudkým poklesom hodnoty alebo úplným odpisom majetku. Kolaps veľkej bubliny nepriaznivo ovplyvňuje finančný systém a reálnu ekonomiku.

To znamená, že považujem Bitcoin a všetky ostatné kryptoceny za trhovú bublinu. Áno, súhlasme: keď poviem "Bitcoin", môžete automaticky nahradiť frázu "a všetky ostatné kryptoceny."

Venujte pozornosť dátumu uverejnenia a pripomienkam. Toto je výška kryptokontroly rally. Ľudia hovoria Bitcoin digitálne zlato a čakať na zvýšenie cien na 50 tisíc dolárov za mincu.

No, komentátori takmer čakali. O mesiac neskôr, v polovici decembra 2017, Bitcoin mal hodnotu 19,5 tisíc dolárov. Maximálne ceny je možné vidieť v grafe vyššie. Videl som charakter tohto rastu uprostred šialenstva.

Bublina sa vyvinula v obvyklom scenári: vyliala sa a odfúkla sa. Slovo "prasknutie" z môjho pohľadu sa nehodí, pretože bublina nebola príliš veľká. Každopádne, 2. februára 2018, prívrženci „digitálneho zlata“ mohli láskavo troll.

Venujte pozornosť harmonogramu. 2. február 2018 Bitcoin už stojí menej ako 27. novembra.

Teraz sa znova pozrite na graf. Červená zvýraznená bublina, ktorá sa rýchlo vyliala a rovnako rýchlo odfúkla.

Hoci by som bublinu odlišoval inak. Ak to chcete urobiť, zmeňte rozsah plánu.

Posledný graf ukazuje, že bublina ešte nebola odfúknutá. Okrem toho sa nedá vylúčiť, že sa naplní.

Priebežný výsledok: na konci roka 2017 prudko vzrástli náklady na Bitcoin a potom prudko klesli. Na grafe sa objavila klasická bublina. Na päťročnom grafe je vidieť, že bublina nebola buď úplne deflovaná, alebo sa práve začala nafukovať.

Mimochodom, nie som prvý, kto volá Bitcoin bublinu. Mnohé známe a renomované finančníky sa vzťahujú aj na kryptoceny. Napríklad investičný guru Warren Buffet uprostred kryptografického šialenstva povedal, že špekulácie s virtuálnymi mincami by skončili zle.

Prečo Bitcoin nie je vhodný pre investície

Vráťme sa k grafike (pozri obrázok nižšie). V roku 2011 stojí Bitcoin asi 1 USD a teraz stojí okolo 6,5 tisíc dolárov. Ak by niekto kúpil bitcoiny pred 7 rokmi a teraz by sa predal, výnos by bol približne 650 000% alebo približne 92 857% ročne.

Ak sa náklady na Bitcoin zvýšili za sedem rokov a hypotetická investícia do kryptomeny ukázala takú fantastickú ziskovosť, prečo neinvestovať do tohto, hanby, majetku?

S touto logikou je možné a potrebné kupovať Bitcoin. Práve teraz, dostať sa do stroj času, ísť do roku 2011 a kúpiť kryptocenu. A predať nie teraz, ale v decembri 2017, na vrchole. A ak stroj času môže letieť do budúcnosti, neponáhľajte. Pozrite sa dopredu, náhle tága narazí na 50 000 dolárov.

Späť do reality. Momentálne nie je Bitcoin vôbec vhodný na investície. Tu sú dôvody.

prchavosť

Volatilita je šelma, ktorá vám nedovolí ľahko kúpiť Bitcoin za 6,5 ​​tisíc dolárov v roku 2018 a predať za podmienených 100 tisíc dolárov v roku 2025.

Volatilita je volatilita ceny nástroja. Bitcoin je veľmi volatilné aktívum. Aby ste to pochopili, pozrite sa na nižšie uvedenú ilustráciu. Na tridsaťdňovom grafe cena stúpa a klesá. Napríklad, 5. septembra, mince bola v hodnote 7113 dolárov, a 6. septembra, už 6433 dolárov.

Volatilita je hlavným nepriateľom dlhodobých investorov, ktorí sa pozerajú na graf a chcú si v roku 2011 kúpiť aktívum pod podmienkou, že budú predávať v roku 2017. Keď ste na trhu a riskujete svoje peniaze, cenové špičky vytvárajú obrovský duševný stres. Bol som na trhu po celý rok 2008, keď zúrila globálna finančná kríza, ktorá sa zmenila na globálnu hospodársku krízu. Preto si veľmi dobre spomínam na tieto emócie.

Volatilita núti investora k iracionálnym rozhodnutiam. Dokonca aj tí najchladnejší finančníci zatvoria svoje pozície, keď je trh v horúčke.

Každý začínajúci investor pozná tajomstvo finančných trhov. Je potrebné kúpiť v poklese a predávať počas rastu. Tieto pravidlá je možné sledovať. Väčšina účastníkov trhu sa správa ako vystrašený jeleň: predáva na poklese.

Nedostatok skutočnej bezpečnosti

Americký dolár poskytujú skupiny štrajkov dopravcov. Čínsky jüan je poskytovaný pracovníkmi a nízkymi pracovnými nákladmi. Bitcoin nie je zabezpečený.

Hodnota peňazí je zachovaná, kým nie je niekto pripravený na výmenu za reálny tovar, služby alebo iné meny. Štáty a centrálne banky, ktoré vydávajú doláre, eurá, ruble, jüany, jeny, zaručujú, že zajtra, deň po zajtrajšku a za mesiac a pol môžete ísť do obchodu a kúpiť za peniaze.

Za bitcoinom nie sú štát, centrálne banky, finančné systémy. Dnes si môžete vymeniť mincu za pár tisíc dolárov len preto, že niekto je ochotný si ju kúpiť. Čo sa stane zajtra? Rétorická otázka a komu ju treba položiť. Blockchain a decentralizácia sú skvelým spôsobom, ako skryť konce vo vode.

Nedostatok nástrojov na analýzu a prognózu

Dlhodobí investori ako Warren Buffet sa riadia jednoduchou myšlienkou. Akcie sú veľkou investíciou, pretože úspešné podniky pracujú a dosahujú zisk. Zisk robí bohatších akcionárov, pretože dostávajú dividendy. Okrem toho, podiely úspešných podnikov sa stávajú drahšími, takže po niekoľkých rokoch nákupu môžu byť predané so ziskom.

Na výber sľubných zásob využívajú dlhodobí investori fundamentálnu analýzu. Študujú stav priemyslu, analyzujú finančnú výkonnosť podnikov. Investori používajú na odhad aktuálnej ceny akcií špeciálne pomery, ako napríklad P / E.

Dynamiku cien Bitcoinu nemožno predpovedať pomocou fundamentálnej analýzy. Za virtuálnou mincou, ktorú možno analyzovať, nie sú žiadne skutočné procesy.

Môžete použiť technickú analýzu. Technickú analýzu však zvyčajne používajú špekulanti, je mi ľúto, aktívni obchodníci, ktorí zarábajú krátkodobé cenové výkyvy. Použitie technickej analýzy pre dlhodobé prognózy je rovnaké ako tanec okolo ohňa s tamburínou a čítanie bitcoin-digitálnej zlatej mantry.

V dvojročnom grafe ceny bitcoinu budú priaznivci technickej analýzy vidieť buď „dvojitý vrchol“ alebo „hlava a ramená“. Ide o reverzné vzory, ktoré signalizujú zmenu trendu. Ak máte dobrú predstavivosť, technická analýza funguje dobre pri spätnom pohľade. Je nepravdepodobné, že by to pomohlo predpovedať dlhodobú cenovú dynamiku.

Situačne môžete Bitcoin obchodovať so správami. Ak napríklad burza v Chicagu oznámi plány na spustenie futures na Bitcoin, môžete čakať na zvýšenie ceny. Pre dlhodobých investorov je táto metóda prognózovania zbytočná.

Legislatívny neporiadok

Štáty nekontrolujú Bitcoin a ešte nemôžu vyriešiť svoj právny štatút. Uskutočnili sa len pokusy na určenie právneho postavenia Bitcoinu. Napríklad v septembri 2018 spolkový súd v New Yorku prirovnal Bitcoin k cenným papierom.

Ale prívrženci "digitálneho zlata" príliš skoro sa radovať. Sudca Raymond Dury sa rozhodol považovať Bitcoin za bezpečnosť len v prípade podvodu s týmto nástrojom. To znamená, že právne predpisy upravujúce obeh cenných papierov sa budú vzťahovať na bitcoínových podvodníkov v Spojených štátoch. A pre nelegálne operácie s virtuálnymi mincami dostanú predajcovia skutočný trest odňatia slobody.

Považujem to za klinické šialenstvo investovať dlhý čas do nástroja, ktorého právne postavenie nie je určené. Okrem toho sa právne postavenie krypto menovej frekvencie môže kedykoľvek nepredvídateľne zmeniť. Rozsah zmien nevedie k dlhodobým investíciám: Bitcoin môže byť legalizovaný a pod kontrolou centrálnych bánk alebo zakázaný a deklarovaný nelegálny spôsob platby.

Kto môže stále pracovať s Bitcoinom

Existujú účastníci trhu, ktorí môžu a mali by investovať do Bitcoinu. Nižšie uvedený zoznam pomôže zabezpečiť, že sa nenachádzate v tejto kategórii.

Kvalifikovaní špekulanti

Hovoríme o aktívnych obchodníkoch, ktorí vedia, ako zarobiť peniaze na krátkodobých pohyboch na trhu v oboch smeroch. Špekulanti sa nestarajú, či sa nástroj stane drahším alebo lacnejším. Vedia, ako hrať na vysokej a nízkej úrovni.

Volatilita, ktorá poškodzuje dlhodobých investorov, pomáha krátkodobým obchodníkom. Kvôli prudkým výkyvom cien majú viac príležitostí zarobiť si.

Mimochodom, pre agresívnych špekulantov sú vytvorené prakticky bezpečné podmienky pre obchodovanie s Bitcoinom. V decembri 2017, uprostred šialenej kryptokonverznej rally, Chicago Stock Options Exchange (CBOE) spustila futures na Bitcoin.

Bitcoin futures je mimoriadne zaujímavý nástroj. Zmluva o futures je sama o sebe derivátovým alebo derivátovým cenným papierom. Obvykle nedáva právo vlastniť skutočné aktíva. Keď niekto kúpi futures na ropu, nemôže dostať barel ropy na základe zmluvy. Výpočty sú realizované v hotovosti, sú zapísané v špecifikácii futures.

To znamená futures na ropu - derivát z reálneho majetku. To je myšlienka vlastniť ropu. Futures futures - derivát z virtuálneho majetku. Dostaneme dvakrát virtuálny nástroj alebo myšlienku vlastniť nápad. Vitajte v bláznivom svete obchodovania s akciami!

Poskytovatelia obchodovania s krypto menou

Sprostredkovatelia neriskujú svoje peniaze. Získavajú provízie, takže sa nestarajú o to, čo klient obchoduje - Bitcoin, zlato alebo futures na index NASDAQ.

baníkov

Nič nerozumiem v baníctve. Ak môžete získať bitcoiny a predať ich so ziskom, urobte to.

Tvorcovia kryptogramov

Začiatkom októbra slávny boxer Manny Pacquiao spustil svoju vlastnú menu PAC Coin. Ak viete, čo je, postupujte podľa jeho príkladu. Strávte ICO a získajte skutočné peniaze za virtuálne mince. Len pamätajte na rozhodnutie súdu v New Yorku: za podvod s virtuálnymi krypto-menami v Spojených štátoch sa bude súdiť podľa skutočných zákonov. V iných krajinách môžete tiež získať reálny čas.

Stále si môžete spomenúť na obchodníkov so zbraňami a drogami, ale lepšie nie.

Namiesto výstupu: čo čaká na Bitcoin

Bitcoin nie je vhodný pre dlhodobé investície, pretože jeho cenu určujú špekulanti. Trhová bublina na konci roka 2017 potvrdzuje špekulatívny charakter krypto- menovej meny.

Je nemožné spoľahlivo predpovedať budúcnosť Bitcoinu, pretože všetky neznáme v tejto rovnici. Ale pokúsim sa strkať prst do neba a identifikovať tri scenáre vývoja situácie.

Prvým z nich je dokonalý scenár bubliniek. Cena Bitcoinu alebo alternatívnej kryptokonverzie sa na niekoľko rokov nafúkne na fantastickú úroveň. Mince bude stáť 100 tisíc dolárov a viac.

Znakom implementácie tohto scenára bude čiastočná legalizácia kryptokapitol a povolenie inštitucionálnych investorov investovať do virtuálnych mincí. Pokusy prilákať na trh významných hráčov už boli urobené. Ide o spustenie futures na bitcoin na CBOE, ako aj diskusiu o spustení fondu obchodovaného na burze bitcoin (ETF).

Pamätajte si, že ak americké poisťovne a penzijné fondy začnú investovať peniaze do Bitcoinu, bude to znamenať blízky kolaps globálneho finančného systému. Explózia dokonalej bubliny bude atómová. Úplne zmení krajinu globálnych financií.

Pravdepodobnosť dokonalého scenára bubliny je veľmi malá. Cítia sa ako menej ako 1%.

Druhý scenár. Z môjho pohľadu je to základný scenár. Bitcoin a všetky ostatné kryptokonverzie niekoľko rokov budú visieť ako známa látka v diere. Súčasne sú možné aj miestne zvraty a pády trhu. Náklady na bitcoin sa môžu líšiť v rozmedzí tisícov a dokonca desiatok tisíc dolárov, ale záujem o kryptu bude klesať.

V základnom scenári, štáty budú mať životaschopnú krypto-frekvenciu pod kontrolou v priebehu niekoľkých rokov. Výsledkom je, že dostávame len nové platobné systémy. Možno, že centrálne banky budú emitentmi novej oficiálnej kryptomeny, ktorá sa bude zaoberať paralelne s tradičným dolárom, eurom, rubľom, jüanom a tak ďalej.

To znamená, že štát bude viesť proces kontroly. Pravdepodobnosť tohto scenára je veľmi vysoká: nad 90%.

Tretí scenár. Veľké štáty nebudú schopné kontrolovať Bitcoin, takže budú zakázané a kriminalizované. Urobia to preto, aby si zachovali monopolné právo vydávať platobné nástroje.

Pravdepodobnosť tohto scenára je nízka, pretože je oveľa výhodnejšie, aby štáty prevzali kontrolu nad krypto menami a prijímali z nich príjmy.

A posledná správa: Mohol by som sa mýliť. Preto sa rozhodujte sami. Krásny vták z nižšie uvedenej ilustrácie hovorí ahoj a pripomína: nikto nevie, čo sa stane zajtra.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár