Ako prilákať zákazníkov zadarmo "buchty": 14 pracovných nápadov

Obchodné a marketingové tréneri často dávajú malým a stredným podnikateľom jedno odporúčanie: aby ste mohli prilákať nových zákazníkov, musíte im ponúknuť niečo zadarmo, niečo, čo im bude ťažké vzdať. A spočiatku je to naozaj správna rada.

Voľný prvý krok dokonale odstraňuje námietku, môže výrazne zvýšiť konverziu, umožňuje zahriať "chladné" publikum a spôsobiť jej dôveru. Zvlášť úspešné príklady tiež vytvárajú vírusový účinok. Mimochodom, prvý krok nemusí byť voľný, ale jednoducho veľmi lacný, to znamená pre klienta bez rizika.

Školenie však zvyčajne vychádza zo skutočnosti, že rečník ponúka niekoľko vynikajúcich príkladov sveta a robí volanie v štýle „A myslíte na niečo také!“. A ako premýšľať, kde hľadať príklady, ako sa ochladiť - nikto nevie.

V tomto článku dám 14 pracovných metód na prilákanie nových zákazníkov, ktoré môžete realizovať nasledujúci deň po prečítaní. Vyskúšajte si každý príklad vo vašom podnikaní a premýšľajte o forme, v ktorej sa táto možnosť môže implementovať.

Ihneď objasním, že tieto tipy sú relevantné predovšetkým pre prilákanie zákazníkov k malému podniku, a nemajú nič spoločné s infobusinessom, autologmi a e-mailovými spravodajcami.

Skúšobné pohony a ich typy

Zdalo sa, že je to najtriviálnejší príklad, ak hovoríme o jednoduchých a zrozumiteľných výrobkoch - už dlho sa obťažujú šaty a testovacia jazda automobilu. Ale neponáhľajte sa preskočiť túto položku - hneď pod vami vám poviem, ako ju implementovať na príklade tovarov a služieb, ktoré sa ťažko testujú.

Idea číslo 1 - prenajmite si produkt na test

Všetko je jednoduché s každodenným tovarom - ponúkať ochutnávku v jednej alebo druhej forme v závislosti od účelu výrobku. Kozmetika - platí, výrobky - skúste, vybavenie - použitie.

Ale existuje tovar, ktorého účinok nie je okamžite jasný. Napríklad, nábytok nemusí byť vhodný pre interiér, bicykel bude nepohodlné po určitom čase - v tomto prípade bude testovacia jazda dlhší prenájom.

Ponúknite svojim zákazníkom na chvíľu tovar.

Môže mať zmysel aj zaplatenie nájomného. Ako alternatívu k nákupu, ak je kupujúci veľmi pochybné a takmer úplne odmietnuť.

Tento nápad prišiel, keď som chcel kúpiť vidiecky dom. Už som sa začal pozerať na zem, študovať vety. A potom som si myslel - čo keby bolo pre mňa nepríjemné žiť mimo mesta? A namiesto nákupu sa rozhodol prenajať. Ako výsledok, po niekoľkých mesiacoch, som si uvedomil, že myšlienka nebola najúspešnejšia, a presťahoval sa do bytu v meste.

Áno, v tomto prípade ma nájom nevedie k nákupu, ale šanca bola určite.

Teraz sa vždy snažím prenajať si položku, než ju kúpim. Podobne som sa rozhodol kúpiť si skúter, ale rozhodol sa kúpiť cédrový barel doma. (Samozrejme, že nájom musí byť vykonaný legálne, s ručením, alebo pod dohľadom, aby sa eliminovalo riziko poškodenia).

Idea číslo 2: darujte len jeden krok!

Táto možnosť funguje v prípadoch, keď služba pozostáva z veľkého počtu krokov. Môžete ponúknuť, aby niektoré z nich zadarmo, a nie nevyhnutne prvý.

Keď som písal knihu, editor navrhol, aby som upravil jednu stránku zadarmo. Nakoniec som sa rozhodol pracovať s ňou, hoci jej služby boli dvakrát drahšie ako väčšina iných možností. Stretol som sa s podobnou ponukou, keď som si objednal reklamu pre anglicky hovoriaceho publika a musel som preložiť zmluvu - bola som vytvorená jedna stránka ako prezentácia.

Pri opravách často ponúkajú bezplatný odchod merača - ale toto sa už zastavilo. Pri čistení môžete chodbu vyčistiť iba zadarmo a potom ponúknuť úplné upratovanie. Tak prečo neponúknuť, aby mini-opravy v jednom rohu, len ukázať, že ruky z tohto miesta rastú? Počul som, že niektorí pracovníci to robia, ale bohužiaľ som sa s tým nestretol.

Ak sa rozhodnete použiť túto metódu, majte na pamäti jednu vec. Nemá zmysel ponúkať polovicu hlavy, vyvŕtať otvory v stene pod obrazom a ponúkať ďalšie nevratné možnosti. Je dôležité, aby tento krok pre klienta bol jednoducho akýmsi analógovým testovacím pohonom, ktorý nič nezaväzuje.

Ak máte službu, uveďte ju do všetkých možných krokov a zamyslite sa nad tým, ktorý z nich môžete ponúknuť zadarmo.

Idea číslo 3 - skúšobná doba

Táto možnosť funguje dobre v prípadoch, keď osoba platí za čas používania služby - rôzne online služby, domáci internet, IT služby a iné typy účastníckych služieb. Ako ste pravdepodobne uhádli, skúšobná doba bude testovacia jazda. Navyše, to môže byť vyjadrené ako v čase (prvý týždeň je zadarmo) a v peniazoch (dávame 1000 rubľov za vklad). Použite, vyhodnoťte a rozhodnite sa, či ste za to stále platení.

Ak je výrobok naozaj vysoko kvalitný, umožňuje vám ušetriť peniaze alebo čas, výrazne zjednodušuje život - potom bude ťažké ho odmietnuť.

Tak som sa raz presunul z auta taxíkom (dostal som 3 voľné cesty a uvedomil som si, že pre mňa to bolo oveľa pohodlnejšie). Niet divu, agregátory, ako je Yandex.Taxi, Get.Taxi a Uber poslať veľkorysý propagačné kódy, ak ste nepoužívali ich služby na dlhú dobu.

Idea číslo 4 - pomôcť pozrieť sa do budúcnosti!

Je ťažké otestovať službu, ktorá po určitom čase znamená nejaký výsledok. Ako urobiť napríklad testovací interiérový dizajn alebo nový účes? Ako bude vyzerať kostým po šití? Je ťažké vyskúšať si oblek, ktorý tam nie je, alebo vám ponúknuť polovicu hlavy.

Moderná technológia nám umožňuje nahliadnuť do budúcnosti. Photoshop, 3D modelovanie, 3D tlač nám umožňujú predstaviť si, čo bude pripravené až po nejakom čase. Existujú programy, ktoré môžu dokonca predpovedať, ako budete vyzerať v starobe.

Mnohí redaktori sú k dispozícii online, existuje veľké množstvo aplikácií. Niektorí budú musieť byť na objednávku. Vo väčšine prípadov môže freelancer urobiť jednoduchú prácu vo Photoshope.

Táto metóda nielen odstraňuje námietky, ale tiež vám umožňuje okamžite predvídať možné ťažkosti a nájsť zaujímavejšie riešenia.

Mimochodom, portfólio je tiež jedným z prvých známych spôsobov, ako sa pozrieť do budúcnosti.

Zapojenie procesu

Bohužiaľ, nie vždy môže byť výrobok testovaný. Behaviorálni obchodníci hovoria, že klient musí byť zapojený, spôsobiť v ňom emócie, vytvoriť užívateľský zážitok, ktorý ešte nemá. Veľmi užitočné sú rôzne interakcie. Produkčné zájazdy, questy, hry, súťaže, flash moby a festivaly sú to, čo často používajú svetové značky ako Nike alebo Red Bull. To isté sa však dá uplatniť v malých podnikoch.

Idea číslo 5 - hry

Každý miluje hrať a ak je hra ponúkaná bezplatne a zaujímavo, nikto ju neodmietne. Prostredníctvom hier si môžete vytvoriť užívateľský zážitok a priniesť nejaké nezanedbateľné výhody. Hlavná vec, že ​​hra bola spojená s vaším konečným produktom.

Takže mám klienta - majiteľa elitného parfumového butiku v Petrohrade. Butik ponúka domáce vône, ktoré vyvolávajú určitú náladu. (Napríklad existujú chute, ktoré "zapnú" pracovný postoj). Prišli sme so zaujímavou hrou pre kupujúcich. Faktom je, že rôzne pachy spôsobujú rôzne asociácie a parfuméri ich dlho študovali. Myšlienkou bolo, že moderátor by uviazal oči účastníka, dal tomuto alebo tomuto zápachu vzorku a dotkol sa dotknúť jedného z ponúkaných predmetov (sklo, drevo atď.). V dôsledku toho sa vodcovi podarilo "uhádnuť" vopred, čo presne si klient vyberie. Vyzerá to ako kartový trik, ale musíte pripustiť, že to vôbec nie je tak porazené, a čo je najdôležitejšie, dokonale vyjadruje vlastnosti vôní, ktoré ovplyvňujú náladu. Hra bola testovaná na niekoľkých podujatiach a vzbudila veľký záujem.

V kníhkupectve môžete ponúknuť veštenie podľa stránok a riadkov v knihe. Získanie popularity questy a virtuálnu realitu. Napríklad, jeden Petrohrad sieť fitness klubov raz ročne vykonáva quest po meste, rozptyľuje úlohy v každom klube, a ponúka víťazom štedré ceny.

Hry predávajú myšlienku nákupu, odstraňujú skepticizmus, takže môžu byť kombinované s jednoduchou testovacou jazdou.

Raz som bol v latexovej továrni v Thajsku. Tam mi bolo ponúknuté ležať na ortopedickom matraci. V okamihu, keď som išiel do postele, sa celá skupina z nejakého dôvodu smiala. Ukázalo sa, že som bol tajne umiestnený pod chrbtom, ale ja som to ani necítil - týmto spôsobom predávajúci fandili všetkým a jasne preukázali ortopedické vlastnosti matraca.

Idea číslo 6 - možnosť niečo vyhrať

Väčšina ľudí je bezohľadných. A ak hry jednoducho intríg a zahŕňajú, potom stávkovanie je tiež konkurenčný efekt, disk, adrenalín.

Hľadanie z fitness klubov z predchádzajúcej položky je kombináciou samotnej hry so zaujímavými úlohami a vzrušením súťaží s ostatnými účastníkmi hlavnej ceny.

Existujú zaujímavé príklady stávok medzi predávajúcim a klientom, keď v prípade straty klient súhlasil s prezentáciou produktu av prípade výhry mu bola poskytnutá dobrá zľava. A bolo absolútne bezvýznamné, či vyhrá alebo nie - samotná skutočnosť takejto hry, vzrušenie už vytvorilo veľa dôvery.

Patrí sem aj lotéria - dajte osobe šancu vyhrať len otočením bubna!

Dôležitý bod - hovoríme o bezplatných vstupných bodoch. "Zhromažďovať 5 čiapok a 100 nálepiek, a dostať šancu ..." - tiež zaujímavé, ale trochu z inej opery. Navrhujem dať osobe možnosť vyhrať niečo bez povinnosti kúpiť si za ňu niečo.

Idea číslo 7 - účasť vo výrobe

Niektoré spoločnosti ponúkajú ako jednu zo svojich služieb ... účasť na výrobe tovaru, ktorý si potom kúpite. Prečo to neurobiť zadarmo?

Skvelým príkladom je maľovanie riadu. Vyberiete si „holý“ tanier a ozdobíte ho podľa svojho vkusu - na to dostanete všetky potrebné nástroje. Ako to teda nekupovať? Premýšľajte o tom, ako sa zákazník môže zúčastniť výrobného procesu a prispieť. Rovnako ako v prípade krokov, dať výrobu na policiach, a určite nájdete zaujímavé a bezpečné štádium. Ako alternatívu môžete dokonca ponúknuť prácu jeden deň ako zamestnanec, ak je pozícia zaujímavá, ale nie veľmi zodpovedná. Hlavnou vecou je, že je to naozaj zaujímavé a nevyzeralo to ako "robiť to sám." Pracuje teda s týmito službami tvrdšie - predstavte si čistič, ktorý vám hravo ponúka, aby ste si utreli pár poličiek sami.

Idea číslo 8 - prístup k "svätému svätému"

Samozrejme, že je ťažké prísť s takou interaktívnou v prísnych predmetoch, napríklad v stavebníctve. (Aj keď tu nájdete prehliadky stavieb a objektov.)

V takýchto prípadoch môžete poskytnúť prístup k miestam, kde zvyčajne nikto nedovoľuje. Každý podnik má svoje uzavreté priestory - kancelárie, stretnutia, výrobné procesy, kontrolu kvality. Zdá sa, že v nich nie je nič zaujímavé, ale zakázané ovocie je sladké a zvedavosť začína. Pozvite klienta do Vašej kancelárie, ukážte, ako je podnik usporiadaný, ako sa prijímajú rozhodnutia. Ak je to možné, nech sa zúčastní stretnutia.

Ak máte vlastnú produkciu - usporiadajte si prehliadku, je to vždy zaujímavé! Výlet do továrne na zmrzlinu bol jedným z najživších dojmov môjho detstva a stále hľadám výrobky z tejto továrne na policiach. A jeden z našich klientov, ktorí vyrábajú reklamné tabule, tak dokázal potenciálnym zákazníkom ukázať svoju kontrolu kvality. (Mimochodom, na tento účel ho posilnil, takže sa dosiahol aj vedľajší prínos).

Ak máte objednávku všade, potom táto metóda výrazne zvýši dôveru vašich potenciálnych zákazníkov. Samozrejme, táto myšlienka nebude fungovať v reštaurácii, kde šváby bežia v kuchyni.

Ak nemáte produkciu alebo kanceláriu, ktorá by sa nehanbila ukázať, existujú alternatívne možnosti. Napríklad prístup môže byť poskytnutý virtuálne, a to nielen fyzicky. Jedna spoločnosť, ktorá predala inteligentný domáci systém nainštalovala vo svojej kancelárii kamery a priviedla živé vysielanie na svoje webové stránky. To jej umožnilo uspokojiť zvedavosť zákazníkov a ukázať možnosti jej systému.

Mimochodom, s výnimkou priestorov, môžu byť dokumenty, udalosti, niektoré samostatné procesy (natáčanie reklamy).

Akonáhle som komunikoval s jedným podnikateľom a práve v rámci výmeny skúseností som mu ukázal niektoré z mojich interných dokumentov vrátane veľmi nezvyčajná charterová spoločnosť. Potom sa na mňa obrátil so službami, pretože páčil sa mi môj prístup. Hoci som v rámci tohto oznámenia, dokonca aj v mojich myšlienkach, nemusel som ho predávať.

výcvik

Táto jednotka je veľmi zaujímavá, pretože učením klienta zabijeme troch vtákov s jedným kameňom. Po prvé, dáme mu cenné vedomosti, ukážeme náš prístup, staneme sa autoritami v jeho očiach, vytvoríme dôveru. Po druhé, „izolujeme“ klienta a posúvame ho k myšlienke nákupu: v procese učenia sa objavujú „spiace“ potreby, o ktorých nemohol ani hádať skôr. Po tretie, učíme sa osobným potrebám osoby a poskytujeme mu osobné riešenie. Táto metóda funguje skvele v témach, v ktorých je dôležitý individuálny prístup. Bude tiež dobre fungovať v novších výklenkoch.

Idea číslo 9 - audit

Často ľudia ani netušia, že je pre nich všetko zlé, pretože nevedia, ako je to dobré. Z analýzy situácie vyplynuli problémy, ktoré niekedy trvajú viac ako jeden rok. Táto myšlienka pochádza z medicíny, kde je diagnóza stanovená výsledkami testov a diagnostiky. Reklamné agentúry ho navyše veľmi často používajú - uvidíme vašu reklamu, povieme, čo s ňou je, a ponúkneme dobrú možnosť.

Analýza osoby funguje veľmi dobre. Nie je to bezdôvodné, že astrológovia a veštci v 21. storočí prekvitajú, pretože spĺňajú jednu z najžiadanejších ľudských potrieb - počúvať o sebe. U ľudí je možné merať fyzické údaje, psycho-typy, zistiť svoj životný štýl a jeho ciele, dokonca analyzovať jeho rukopis a navrhnúť osobné riešenie založené na údajoch. Mám teda známeho stylistu, ktorý pred vytvorením obrazu analyzuje osobu najpodrobnejším spôsobom. Vďaka tomu je vytvorená úplná harmónia medzi vnútorným stavom a vzhľadom.

Okrem toho je možné analyzovať situáciu alebo situáciu. Ed Khalilov, slávny tréner prežitia v Rusku, vykonáva bezpečnostný audit osobného auta alebo bytu; elektrikári študujú správnosť kabeláže v byte a jej protipožiarnu bezpečnosť; bojovníci s švábmi študujú pravdepodobnosť švábov v byte.

Premýšľajte o tom, aké testy budú pre človeka zaujímavé a informatívne a predpíšu liečbu!

Idea číslo 10 - master trieda

Niektoré produkty a služby sú klasifikované ako "hotelok", takže ich nákup sa neustále oneskoruje. Iní sa zdajú zákazníkom príliš zložité, alebo nemajú inšpirovať dôveru (napríklad v Číne po dlhú dobu nechceli zmeniť z koní na autá). Ak chcete tlačiť na osobu, aby si kúpila takýto tovar, majte majster triedy. Na ňom môžete ukázať všetky výhody vášho produktu / služby a preniesť ich na vyššiu pozíciu v prioritách osoby. Okrem toho sa na seminároch pravdepodobne uskutočnia spontánne nákupy.

Napríklad som naraz začal predajom vodných fajok a pozývaním potenciálnych klientov na ich prípravu s cieľom vybudovať klientskú základňu.

Mnohé reštaurácie majú kurzy varenia. Počul som o kurzoch týkajúcich sa financií, ktoré ponúkajú sprostredkovateľské služby a starostlivosť o domáce zvieratá, kde sa predávali nové krmivá. Premýšľajte o tom, čo môžete naučiť svojich potenciálnych zákazníkov, a organizovať pre nich majstrovskú triedu. (Nie nevyhnutne sami - pre to môžete nájsť umelca).

Idea # 11 - Konzultácie

Mnohé obchody robia tú istú chybu - predávajú tovar a absolútne sa nezameriavajú na svoje služby. Keď každý má rovnaký produkt, nemá zmysel hovoriť o tom, čo je tento produkt úžasný - v tomto prípade si ľudia od vás prečítajú popis a kupujú tam, kde je to lacnejšie.

Maloobchod je predovšetkým servisom pohodlného dodania tovaru od výrobcu ku kupujúcemu. „Dodávka“ zahŕňa nielen samotnú dodávku, ale aj kontrolu kvality, pomoc pri výbere, školenie v používaní a mnoho ďalšieho.

Zastavme sa na výbere. Nie je tajomstvom, že príliš veľa rozhodnutí komplikuje rozhodovanie. Ako výsledok, mnohí jednoducho odmietajú kúpiť. Ale prečo nie pomôcť osobe s týmto? Aby ste sa s ním poradili, položte otázky, odpovedzte mu. Tu sú kombinované audity aj školenia. С помощью консультации можно показать свою компетенцию, вовлечь человека, помочь ему. Высший пилотаж - отговорить его от покупки. Если сделать это правильно, сказав "тебе лучше пока не покупать, попробуй вот такое решение", то вы получите бесплатного торгового представителя, который расскажет о вас всем, и при случае все равно сделает у вас покупку. Ведь на фоне всеобщего впаривания это выглядит очень красиво, доверие взлетает до небес и граничит с фанатизмом.

Лучшие торговцы на продуктовом рынке - те, что отговаривают вас. Pamätajte - ak vám predávajúci potichu povie, že „toto mäso neberiete, je to včera, pozrite sa na to a to lepšie“, všetci ostatní proti nemu sa zdajú byť podvodníkmi a už sa s nimi nechcete zaoberať, aj keď ich ceny sú oveľa nižšie.

Pozrite sa na skryté potreby publika, niečo ich naučte a stanú sa vašimi večnými zákazníkmi.

Voľný tovar alebo služby

Idea číslo 12 - produktová lokomotíva

Mnohí ľudia poznajú stratégiu lokomotívneho tovaru, keď v supermarketoch je nastavená veľmi nízka cena pre akýkoľvek populárny tovar. Táto cena láka kupujúcich, a samozrejme, sú vyzdvihnutie plné vozíky iných tovarov, ktoré sú už predávané za normálnu cenu.

Ale zriedka niekto robí lokomotívu zadarmo. Aj keď to dáva zmysel, keď je veľmi ťažké nechať vás prázdnymi rukami.

Napríklad som už hovoril o kurzoch varenia v reštauráciách. To vám umožní vytvoriť dôveru, ale nielen to. Po majstrovskej triede, budete určite chcieť jesť, a nemali by ste ísť ďaleko za to.

Niektoré obchody ponúkajú v zime čaj zdarma. Chodíte do obchodu, aby ste sa zahriali, pili šálku horúceho čaju a vaše oči sa rozptyľovali pozdĺž políc.

V tomto prípade je niečo, čo je zadarmo, len dôvod, aby sme prišli k vám.

Ak máte vysokú konverziu od návštevníkov obchodu na kupujúcich (to znamená, že hlavná vec je, že človek práve prichádza), potom je lokomotíva vynikajúcim riešením.

Idea číslo 13 - limitovaná verzia (freemium)

Túto možnosť možno často nájsť na rôznych službách na internete. Pre veľký okruh ľudí sú tieto služby bezplatné, ale tí, ktorí potrebujú pokročilé funkcie, budú musieť platiť. V tomto prípade malý počet zákazníkov financuje celý obsah služby. Nie je potrebné ísť ďaleko - nástenky sú živým príkladom.

Takéto príklady sú však možné nielen na internete. Napríklad bezplatné múzeá zarábajú na sprievodcoch a zvukových sprievodcoch, klzisko vytvára zisk prenájmom korčúľ.

To znamená, že hlavným cieľom je zadarmo, ale súvisiace produkty nie sú.

Premýšľajte o význame vášho produktu a aký druh súvisiacich produktov s ním môže súvisieť.

Idea číslo 14 - zarábať peniaze pre iné publikum

Stáva sa, že niektorí ľudia sú ochotní platiť za prítomnosť iných.

Napríklad v reklame. Zhromaždite veľké množstvo ľudí na jednom mieste zadarmo a získajte sponzorské zmluvy. Hlavnou vecou je nájsť zámienku pre ľudí - flash mob, majstrovské kurzy, kiná, múzeá, športové podujatia.

Prípad však nie je obmedzený na sponzorstvo. Mnohé kontextové reklamné agentúry poskytujú bezplatné prispôsobovacie služby, dostávajú províziu od spoločnosti Yandex (túto metódu neviem, pretože často vedie ku konfliktu záujmov medzi agentúrou a klientom, ale príklad je významný).

Okrem toho v niektorých prípadoch môžete zarobiť na vedľajších produktoch, produkcii odpadu. Napríklad bezplatne vykonávať zber na jeseň, zbierať padlé a zhnité jablká a spracovávať ich na hnojivá; alebo dokonca len kosiť trávnik, potom predať seno alebo kŕmiť vaše zvieratá. Podľa tohto princípu, tí, ktorí uzavreli rozsiahle odpadky a zbierajú šrot, konajú a platia za to.

Myslíš, že niekto chce naozaj zbaviť toho, čo potrebuješ?

Takže sme rozobrali 14 spôsobov, ako ponúknuť zákazníkom niečo zadarmo a bez povinnosti pre nich.

Ak ste vlastníkom firmy, skúste na každom z nich - určite nájdete nejaké zaujímavé nápady. Zostáva len vypočítať ekonomiku takejto účasti a ak to nie je zámerne nezisková možnosť, otestujte ju v praxi. Ale aj keď sa vám zdá, že je to nerentabilné, má zmysel to vyskúšať, pretože týmto spôsobom výrazne zvýšite prílev zákazníkov, zvýšite konverziu na predaj a splatíte všetky investície. Okrem toho majú takéto účinky často silný vírusový účinok. Môžete skúsiť najprv na existujúcich zákazníkoch - po prvé, je to spôsob, ako ich znovu oživiť a zvýšiť opakované predaje, po druhé, budú mať menší odpor, ale viac poctivú spätnú väzbu.

Hlavná vec je povedať - testujeme, váš názor je pre nás dôležitý.

Je dôležité zvážiť jednu vlastnosť, bez ktorej všetky tieto akcie nemajú význam. Samotný voľný krok nezaručuje predaj, hoci to zjednodušuje. Dôležitú úlohu zohrávajú vyškolení obchodní manažéri. Okrem toho musia byť predajcovia všetci, ktorí nejakým spôsobom kontaktujú zákazníkov. Ak nechcete predať, nedarí sa kúpiť, "zavrieť" - budete povedané veľa ďakujem, a nechať prázdny-ruka. Aj keď aj v tomto prípade môže pre vás hrať vírusový účinok.

Ak ste obchodník, uložte si tento článok ako podvádzač, a každý nový klient si ho prečítajte v hľadaní zaujímavých riešení.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár