21 spôsobov, ako presvedčiť obsah: Sprievodca sociálnym zabezpečením

Hlavnými úlohami vykládok a prezentácií sú propagácia spoločnosti; predaj ich tovaru a služieb. Aby ich bolo možné vyriešiť, obsah musel byť presvedčivý a prostriedkom presvedčenia boli spoločenské dôkazy a nástroje dôvery. Čo presne - povieme v tomto článku.

Sociálne dôkazy

Vplyv davu a pozícia "tisíce ľudí nemôže byť zlé" často nahrádzajú vlastné hodnotenie osoby. Využitie tohto a zvýšenie dopadu pristátia alebo prezentácie pomôže sociálnym dôkazom - spôsobom presviedčania, v ktorom sa človek rozhodne pod vplyvom voľby iných ľudí.

1. Prípady

Ľudia milujú prípadové štúdie, pretože najprv je všetko zlé, ale potom je všetko dobré. Toto je jasná ukážka výhod vo formáte „Problém - riešenie - výsledok“. Vynikajúce, ak sú prípady doplnené krátkymi zákazníckymi hodnoteniami.

2. Recenzie

Recenzie fungujú samostatne. Hlavná vec, ktorú boli:

  • real;
  • non-anonymný;
  • s príslušnými informáciami o produkte / službe o autorovi. Pre hodnotenie kliniky estetickej medicíny je logické uviesť vek podľa wow-efektu: "Wow, ona je 60, a ona sa pozerá na 30!"; pre recenzie realitných kancelárií je dôležitejšie, akú úlohu osoba prišla a ako rýchlo ju vyriešil. Nepoužívajte fotografie „vľavo“ na recenzie - jedinečnosť fotografie je možné ľahko kontrolovať prostredníctvom služby Yandex a Google.

Pri štúdiu ponuky firiem na rýchly nákup bytov pri práci na pristátí som sa rozhodol skontrolovať pravosť recenzií na jednej zo stránok. Zdalo sa divné, že informácie o autoroch recenzií nezodpovedajú službe (je uvedený vek). Začal som hľadať fotografie "klientov" v Yandex, a uistil sa, že všetky recenzie na webe sú jeden veľký falošný. A to je v oblasti nehnuteľností, kde hovoríme o miliónoch transakcií.

Vyhľadávajte fotografie v Yandex, ktoré dali tieto výsledky:

3. Poďakovanie

Ďakujem list - rovnaký prehľad v sektore b2b na krásnom formulári, opečiatkovaný a podpísaný manažérom. Listy s poďakovaním sú často preplnené byrokraciou, ale samotná skutočnosť, že existujú, je závažným sociálnym dôkazom. Koniec koncov, vedúci organizácií písali o výhodách produktu alebo služby.

4. Znalecký posudok

Odborníci je dôležité si vybrať na základe témy. Je logické, že auto bude chválené pretekárom Formule 1 a oblečenie konkrétnej značky je známy dizajnér. Pre výrobcu nízkokalorických tyčí je dôležitý názor odborníka na výživu a pri predaji softvéru je názor špecialistu na IT závažný. Okrem foto odborníka môžete do textového poľa pridať aj pečiatku „Odporučiť odborníkmi“ alebo „Schválené odborníkmi“.

5. "Už s nami"

Umiestnením na vstupnú stránku alebo v prezentácii je jasný zoznam spoločností, ktoré sa pripojili k vernostnému programu, môžete do programu rýchlo prilákať nových účastníkov. Ukazuje, koľko franšízy a v ktorých mestách už pôsobia pod propagovanou značkou uľahčuje rozširovanie franšízovej siete.

6. Znova vyberte

Kúzelné frázy "50% našich zákazníkov si vyberie farbu N pre mokré miestnosti a keď sú ďalej zrekonštruované," alebo "6 z 10 ľudí kupuje tenisky F pre svojich blízkych" môže zázraky pracovať. Podstatou je, že údaje by mali byť založené na niečom - na terénnych pozorovaniach manažérov, na zmluvnej štatistike alebo na dotazníkoch zákazníkov, ktoré môžu byť uvedené v texte vstupnej stránky alebo prezentácie vo formáte „Podľa výsledkov dotazníka 1000 zákazníkov“.

„Počas 4 rokov aktívnej práce sa tieto štatistiky nahromadili - takmer 65% klientov sa vracia po objednaní prezentácie buď na prezentáciu nových produktov alebo na obsah v inom formáte. Podľa môjho názoru je to dobrý a čo je najdôležitejšie, skutočný ukazovateľ, Dokážem to zdokumentovať podľa potreby, pretože vždy pracujeme s uzavretím formálnej zmluvy.

Valery Romanov, riaditeľ obchodnej agentúry Romanoff

7. Slávni ľudia

Pop a filmové hviezdy, úspešní podnikatelia, špičkoví predstavitelia štátov a členovia kráľovských rodín ... Čím vyšší je status osoby - tým závažnejší je sociálny dôkaz. Nie je potrebné ani získať spätnú väzbu od známych ľudí; Reštaurátori a hotelieri často jednoducho fotografujú so slávnymi hosťami uverejnením fotografií na stránke.

Ak fotografické hviezdy v interiéri inštitúcie nie sú, môžete umiestniť zoznam hostí s ich mini-fotografiami z verejných zdrojov. Ale len v prípade, že to boli naozaj hostia alebo klienti spoločnosti, a to sa dá v prípade potreby vysledovať. Napríklad, analýza pracovného rozvrhu prezidenta, guvernéra, alebo program návštevy kráľovských osôb v Rusku.

8. Zákazníci

Sociálnym dôkazom môže byť práca so známymi spoločnosťami.

V prezentácii alebo na vstupnej stránke to často nie sú mená zákazníkov, ktorí sú umiestnení, ale ich logá - pre prehľadnosť a niekedy to ovplyvňuje imidž a predaj spoločnosti tak pozitívne, že by to bolo vhodné pre zákazníkov platiť navyše. Ale stáva sa, že umiestnenie zákazníka loga odmietnuť.

"Boli sme požiadaní o vstupnú stránku pre spoločnosť, ktorá sa zaoberá stravovaním v sektore b2b. Spoločnosť dlhodobo pracuje, vrátane veľmi veľkých zákazníkov, ktorých mená sú dobre známe. Zákazník však odmietol umiestniť logá svojich klientov do prezentácie a tvrdil, že nechcú robiť reklamu zadarmo. vašim zákazníkom. “

Maria Moskova, vedúca digitálnej agentúry Bestslide.ru

9. Dynamické ukazovatele

Ak by v roku 2012 bol objem predaja nábytku značky Rondo 10 000 kusov, v roku 2015 - 50 000 kusov a v roku 2017 už 90 000 kusov, dynamika rastu sa stáva spoločenským dôkazom dopytu po výrobkoch. Takže môžete použiť pozitívnu dynamiku a ďalšie ukazovatele zverejnením grafov alebo grafov rastu zisku, návratnosti investícií, zvýšenia podielu na trhu.

10. Hodnotenia

Najvyššie pozície spoločnosti v ratingoch budú predávať produkty lepšie a prirodzenejšie ako frontálne výzvy "Choď a kupuj!" Môžu to byť 5 najaktívnejšie sa rozvíjajúcich spoločností v tomto odvetví, top 10 spoločností v súlade s ich trhovými podielmi, 5 najlepších ratingov priemyslu z hľadiska počtu dokončených projektov, uzatvorených obchodov alebo iných významných ukazovateľov. Pri uvádzaní tohto sociálneho dôkazu je dôležité uviesť, kto rating vykonal.

11. Počítadlá

Prístroje na pristátie môžu znamenať konečný termín, navštevovať návštevníkov („zostáva 7 miest na účasť na dennom vzdelávaní“ Milión za tri dni “), alebo ukázať počet ľudí, ktorí už využili ponuku („ stretch stropy s 20% zľavou už objednaných 100 osôb “). Buďte úprimní s návštevníkmi - ak je na tréningu 23 miest, nie 7, potom napíšte a nechajte číslo klesať s rastúcim počtom účastníkov Neumiestňujte počítadlá na samom začiatku procesu (napr. Registrácia na webinár) - príliš malé odtlačiť čo priláka užívateľa.

Dokážte, že relevantnosť produktu alebo služby pomôže počítadlo návštevnosti stránky, čo odráža počet návštevníkov na základe časového rozlíšenia. Každý nový užívateľ uvidí, že pred ním navštívili desiatky tisíc ľudí - to je dôveryhodné.

12. Publikácie v médiách

Keď médiá píšu o spoločnosti, produkte alebo udalosti - je to aj sociálny dôkaz. Po prvé, médiá aktívne ovplyvňujú názor publika a po druhé, mediálna pozornosť hovorí o záujme o produkt, značku, spoločnosť. Bloky "Médiá o nás", "Hovoria a píšu o nás" alebo "My v tlači" ľahko používať spoločnosti od maloobchodníkov k výrobcom sofistikovaných zariadení. Na viacstránkových stránkach v takýchto blokoch sú odkazy na články; na pristátiach av prezentáciách - logá novín, časopisov a televíznych kanálov.

Nástroje na budovanie dôvery

Dôvera je dôležitým faktorom pri zvyšovaní predaja. V knihe "Speed ​​of Trust", americký lektor, konzultant organizačného manažmentu Stephen Covey, píše: "Dôvera nás ovplyvňuje 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 365 dní v roku. Inšpiruje a udržuje kvalitu akéhokoľvek vzťahu, akejkoľvek komunikácie, akejkoľvek práce. a projektu, každého podniku a podniku. “ Aby sa dôvera dostala do bodu, keď je človek pripravený kúpiť si od určitej spoločnosti, musí byť vedome tvorená. Na tento účel použite rôzne nástroje.

1. Výsledky výskumu

Pre zdravotnícke a zdravotnícke potreby (doplnky stravy, kozmetika, masážne prístroje, ortopedické pomôcky) je jedným z hlavných nástrojov dôvery výsledky klinických štúdií. Výskum uskutočňujú tradične dôveryhodní vedci a spotrebiteľovi sa pripisuje, že vedcom potvrdzuje bezpečnosť a účinnosť výrobku. Titul a stručné výsledky výskumu môžu byť umiestnené na vstupnej stránke alebo na prezentačnej snímke, dodatočne s možnosťou stiahnutia celého textu.

2. Záruky

Nástroj budovania dôvery a dôkaz o kvalite tovaru - záruky od výrobcu a predávajúceho. Predtým, štandardná záruka na zariadenia bola 1 rok, dnes to môže byť 3-5 rokov, a výrobcovia strešných krytín poskytujú záruku na svoje výrobky od 10 do 25 rokov. Záruky na služby sú zložitejšie; ale v niektorých prípadoch je na služby možná aj celoživotná záruka.

"Záruky na výsledok v digitálnom - veľa buď nováčikov na trhu alebo podvodníci. Rôzne sľuby" 146% nárast zisku po aktualizácii dizajnu "nemajú nič spoločné s realitou. Žiadna seriózna spoločnosť neposkytuje kvantitatívne záruky výsledkov. že práca bude vykonaná na základe všetkých požiadaviek, kvalitatívne a načas, a rast ziskov a počtu zákazníkov je komplexnou záležitosťou, ktorú nemožno vyriešiť len vytvorením novej webovej stránky, ale pokiaľ ide o garanciu technickej práce stránky, potom je to pre život - ak je klient sám v kóde stránky nič nezmenil, alebo tretie strany to neurobili. “

Sergey Ivanov, Tím vedúceho tímu WebResident

3. Obrázky

8 rokov skúseností na trhu; 240 prípadov; dodávky do 30 krajín; rast produkcie o 15% ročne; 300 veľkých stálych zákazníkov - tieto čísla fungujú ako nástroje na budovanie dôvery. Špecifiká upútajú pozornosť a sú presvedčivejšie ako zjednodušené konštrukcie o „dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti“ alebo „rastúci počet realizovaných projektov“.

4. Úradné dokumenty

Môžu to byť federálne zákony a programy, vyhlášky prezidenta, medzinárodné dokumenty, napríklad normy Svetovej zdravotníckej organizácie alebo colnej únie. Ale nie všetky oficiálne dokumenty a nie vždy budú nástrojom dôvery - iba tie, ktoré sú tematicky blízke konkrétnemu produktu alebo udalosti. Pre spoločnosť, ktorá pozýva ľudí, aby prijali štandardy TRP, bol sociálnym dôkazom „Vyhláška prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina“ o schválení ustanovenia o celom ruskom športovom a športovom komplexe „Ready for Labour and Defence“. Ak prezident uvedie dôležitosť TRP, je to vážne!

5. Ocenenia, zásluhy, pozície

Diplomy sektorových ruských alebo medzinárodných výstav; ocenenia súťaží "100 najlepších tovarov Ruska" alebo "100 sľubných vynálezov Ruska" - to všetko zvyšuje dôveryhodnosť spoločnosti. To isté platí aj pre jednotlivcov - nástrojom dôvery a potvrdením ich odbornosti okrem ocenení môže byť dokonca úspešný záznam.

Diplomy a ocenenia sú umiestnené vo forme snímok, záznamu trasy - textového poľa vedľa fotografie osoby.

„Hovoriť o sebe a ukazovať svoje úspechy je nesmierne dôležité, ak chceme inšpirovať dôveru v cieľovú skupinu a chceme jej niečo predať. Osoba, ktorá prišla na vaše stránky, NIE JE psychická. Pri výbere stratégie „hlasových záznamov o registrácii regálov a služieb, musíte sa zamerať na to, čo je vaša cieľová skupina a čo zastupujete.

Alisa Lins, vedúca ateliéru, ktorý predáva miesta pre školenia

6. Galéria diel

Galéria diel alebo portfólia - ťažké delostrelectvo a dôležitý nástroj na budovanie dôvery. Portfólio copywritera vám umožňuje zhodnotiť jeho štýl, portfólio webového štúdia dáva predstavu o chuti a prístupoch a portfólio developera ukazuje, koľko domov si spoločnosť prenajala bez toho, aby utiekla od spoluinvestorov a bez bankrotu.

7. Karty

Mapa je ďalším nástrojom na budovanie dôvery. Ak sa obchodná sieť nazýva federálna, zobrazuje sa na mape mesta a regiónov, kde sú otvorené jej obchody. Od výrobcu dodávajúceho domáce spotrebiče v Rusku, osoba, ktorá si zvolila pomalý varič v Omsku, čaká na informácie, či je v jeho meste servisné centrum.

8. Citáty

Ide o variant využitia autority slávnych ľudí ako nástroja na budovanie dôvery. Prezentácie využívajú citáty z historických osobností (Cicero, Hippocrates, Napoleon), slávnych podnikateľov, ako sú Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg, Larry Page, Ilon Musk. Dôvera je tiež vyvolaná citáciami od vplyvných obchodných koučov, motivátorov - napríklad Nicka Vujcica alebo Alana Pisu. Je dôležité, aby autor citácie bol vo svojej oblasti autoritatívny: citácie známych športovcov pre športový priemysel; zvukové zariadenia výrobcovia užitočné citácie fáze hudobníci.

9. Kontaktné údaje

Často na vstupnej stránke alebo v prezentácii pre komunikáciu uveďte telefón a e-mail; niekedy môže byť uvedená kontaktná osoba.

Najdôležitejšou informáciou pre predajný text je adresa offline kancelárie. To je dôkaz, že spoločnosť existuje, sa nachádza v obchodnej štvrti mesta, a jeho príjem je dosť na udržanie priestorov. Pre väčšinu ľudí je psychologicky jednoduchšie zaobchádzať so spoločnosťou, keď je jasné, kde ju v prípade potreby hľadať. Ak je adresa zabalená v marketingovom balíku, čo znamená, že sa nachádza v blízkosti - môže sa ukázať presvedčivo a nie nudne.

úhrnom

Sociálne dôkazy a nástroje budovania dôvery robia obsah vstupnej stránky, prezentácie presvedčivými. Ale v obsahu marketingu, ako vo varení, 5-7 ingrediencie sú skvelý šalát, a 12-15 sú nechutné neporiadok. Použite rôzne typy sociálnych dôkazov a nástrojov na budovanie dôvery bez toho, aby ste prešli, miešali, menili, sledovali, ktoré kombinácie zvyšujú zisky v každom konkrétnom výklenku. A ak použijete niečo, čo nie je v tomto zozname - podeľte sa o svoje skúsenosti!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár